Samsung Galaxy S10 / S10+ / S10e ekran görüntüsü nasıl alınır?

-sponsor-

Galaxy S10, S10 Plus ve S10e modellerinde ekran görüntüsü almanın nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Samsung, Şubat 2019 tarihinde düzenlediği etkinlikle Galaxy S10 ailesine mensup olan 3 modeli bizlerle buluşturdu. Android 9.0 Pie işletim sisteminin ön yüklü olarak geldiği modellerde kullanıcılara One UI (Kullanıcı Arayüzü) de sunuldu. Samsung yeni arayüzü kullanıcılara pek çok yenilik sunarken, mevcut olan özelliklerin kullanımına da imkan tanıyor. Bunlardan biri de Galaxy S10, S10 Plus ve S10e için ekran görüntüsü çekmekle ilgili.

Samsung Galaxy S10, en yüksek çözünürlüğe sahip olan modeller arasında yer alıyor. Ekran görüntüsü aldığınızda yakalanan karenin çözünürlüğü de yüksek oluyor. Ekran karesi yakalamak, Facebook’ta bir konuşmanın, Whatsapp’ta bir fotoğrafın, Snapchat’te bir snapin görüntüsünü almanıza olanak tanıyor. Elbette ekran görüntüsü almak sadece bu uygulamalarla sınırlı değil. Bir yazışmayı kaydetmek, bir videodan resim almak, farklı araçlardan veya uygulamalardan ekranın karesini kaydetmek mümkün. Peki Galaxy S10, S10 Plus ve S10e için ekran fotoğrafı çekmek için ne yapmak gerekiyor?

Galaxy S10, S10 Plus ve S10e için ekran görüntüsü almanın çeşitli yolları bulunuyor. Bu yazımızda bunları gerçekleştirebileceğiniz, hızlı ve kolay biçimde ekran fotosu alabileceğiniz yolları sizlerle paylaşacağız.

Tuşları kullanarak ekran görüntüsü alma

Bu yöntem Galaxy S10 modelleri için en çok tercih edilen, en hızlı ve herkese hitap edebilen yöntemler arasındadır. İşlemi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamaya / ekrana gidin.
  • Güç tuşu ve Ses azaltma tuşlarına aynı anda basılı tutun.
  • Ekranda bir animasyon görecek ve görüntünün alındığına dair bir ses duyacaksınız.

Kaydırarak ekran görüntüsü alma

Galaxy S10, S10 Plus ve S10e modelleri hareketlerimizi algılayabilen sensörlerle donatılmıştır. Ekran görüntüsü almak için yapacağımız el hareketi işimizi kolay hale getirmekte ve teknolojinin avantajlarını kullanıcılara sunmaktadır. Birkaç yıldır Samsung cihazlarında yararlanabildiğimiz elle kaydırarak görüntü yakalamanın nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Ayarlar > Hareket’e giderek jest özelliğini aktif hale getirin.
  • Hareket menüsünde “El Hareketleri”ne gidin.
  • Ekran görüntüsü için avuç kaydırmayı seçili duruma getirin.
  • Elinizi bir kenardan diğer kenara ekranın üzerinde düz olacak şekilde hareket ettirin. Bu işlemi ekranda yukarıdan aşağıya doğru da uygulayabilirsiniz.

Ekran görüntüleri nereye kaydediliyor?

Galaxy S10, S10 Plus ve S10e için çekilen ekran resimlerinin kaydedildiği klasör “Galeri”dir. Burada “Resimler > Ekran Görüntüleri” klasörü içerisinden tüm yakalanan ekran resimleri görüntülenebilir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz