Ana SayfaHuaweiHuawei Mate 20 / Mate 20 Pro ekran çözünürlüğü nasıl değiştirilir?

Huawei Mate 20 / Mate 20 Pro ekran çözünürlüğü nasıl değiştirilir?

- Advertisment -

Günümüzde kullanıcılar telefonda daha fazla özelleştirme yapabilme imkanına sahip. Bazı modellerde bu özelleştirmelere dair kişiler ekran çözünürlüğünü değiştirme ayarını yapabiliyor. Bu yazımızda Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modelleri için ekran çözünürlüğünü arttırma veya düşürmenin nasıl yapıldığını paylaşacağız.

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro modeller 6.39 inç büyüklüğünde ekran ile geliyor. 3120 x 1440 piksel sunan cihazların 2K+ çözünürlük desteklediği anlamına geliyor. Çözünürlük ekranda en küçük nokta olarak bilinmektedir ve ekrandaki nokta sayısı çözünürlük oranına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çözünürlüğün fazla olması daha canlı bir renk deneyimi sunulması olarak bilinmektedir.

Ekran çözünürlüğünün arttırılması daha fazla pikselin yani ışığın kullanılması anlamına geldiğinden şarjın daha hızlı bitmesine yol açabilmekte ve grafik işlemci daha etkin çalışmaktadır. Eğer Huawei Mate 20 veya Mate 20 Pro şarjının uzun süre gitmesini istiyorsanız ve daha düşük çözünürlükte de telefon kullanmakta bir sorun yaşamıyorsanız bu ayarın nasıl yapılacağını aşağıdaki adımları uygulayarak öğrenmeniz mümkündür.

Çözünürlüğü düşürürsem ne olur?

  • Batarya kullanım süresi uzar.
  • İşlemci daha az çalışır.
  • Telefon daha az ısınır.
  • Batarya dayanıklılığı artar.
  • Gözün daha az yorulmasını sağlar.

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro Emotion UI ile gelmektedir. Bu arayüz kullanıcılara pek çok özelleştirme yani değişiklik yapma imkanı tanımaktadır. Sistem özelliklerini ayarlama noktasında en iyi arayüzlerden biri olan Emotion UI’de ekran çözünürlüğünü ayarlamak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro ekran çözünürlüğü nasıl değiştirilir?

5 adımda ekran çözünürlüğü ayarlama ve piksel ebatlarını değiştirme işlemi için yönergeleri takip edin ve uygulayın.

  • Ayarlar’a gidin.
  • Görüntü (Ekran) seçeneğine gidin.
  • Ekran çözünürlüğüne dokunun.
  • Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro için HD+ veya FD+ ekran veya Akıllı çözünürlükten size uygun olanı seçin.

HD+ çözünürlük düşük olarak bilinir ve 1493 x 720 piksel sunar.
FHD+ çözünürlük 2240 x 1080 piksel sunar ve yüksek çözünürlük olarak bilinir.

Akıllı çözünürlük nedir?

Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro’nun pil tüketiminin azalmaması için ışığa duyarlı olarak ekran çözünürlüğünün değişmesidir. Sürekli olarak çözünürlüğü değiştirmek yerine bu ayarı seçili duruma getirmek işinizi kolaylaştırabilir.

Evet, yapmanız ve bilmeniz gereken herşey bunlardı. Artık çözünürlük ayarlarını bildiğinize göre dilediğiniz gibi Huawei Mate 20 ve Mate 20 Pro için gerekli değişikliği yapabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -