Samsung Galaxy S10, S10+ ve S10e model numaraları/kodu

-sponsor-

2019 yılının öne çıkan modelleri arasında yer alan Samsung Galaxy S10, S10+ ve S10e model numaralarını (kodlarını) yazımızdan öğrenebilirsiniz. Samsung Galaxy S10’un birden fazla modeli olduğu gibi bu modeller kendi aralarında farklı türlere ayrılıyor. Her bir bölge için ayrı kodlara sahip olan Galaxy S10 modelleri farklı donanımlarla geliyor. Ayrıca ROM yükleme ve kullanıcı kılavuzunu kullanma gibi durumlarda model numaralarının bilinmesi önem taşıyor.

Her bir bölgenin farklı ağ protokolleri bulunduğundan tüm markalar gibi Samsung da farklı varyantlarda modeller üretiyor. Galaxy S10 modellerinin tüm bölgelerde -Amerika, Asya, Çin, Ortadoğu vb.- benzer kullanıcı deneyimi sunmasına karşın aralarında ufak farklılıklar olabiliyor. Çipseti, ağ standartları Galaxy S10 kodlarının farklı olmasına yol açıyor. Peki Galaxy S10, S10+ (Plus) ve S10e modellerinde model numaraları neler?

Tüm Galaxy S10 modelleri kullanıcılara harika deneyim sunuyor. Infinity-O ekran teknolojisiyle gelen cihazlar her ne kadar birbirlerine benzerlik gösterseler de donanımsal açıdan ayrışımlar olabiliyor. Örneğin bazı bölgelerde Galaxy S10 kendi çipseti olan Exynos 9820 ile gelirken, kimi yerde karşımıza Snapdragon 855 ile çıkıyor. Galaxy S10 üç farklı ana modele ayrılırken bu modeller de kendi içerisinde bölgesel olarak farklı varyantlara ayrılabiliyor.

Galaxy S10 model numaraları / kodları

Galaxy S10 Plus model numaraları / kodları

Galaxy S10e model numaraları / kodları

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz