Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy Note5 4G Ayarları nasıl yapılır?

Samsung Galaxy Note5 4G Ayarları nasıl yapılır?

- Advertisment -

Akıllı telefonlar, hem teknolojinin gelişmesi açısından hem de hücresel bir ağ sistemi olarak ortaya çıkan 4G teknolojisinin dünyanın en yeni yüksek veri taşıma hızına sahip olan ilintilerinden oluşmaktadır. Samsung yeni nesil telefonları arasında yer alan Galaxy Note5 modelinde 4G kaldırabilme özelliği yer almaktadır. Samsung marka, cihaz özelliklerinin android teknolojiye ayak uydurması ve daha iyi performanslı cihazların tasarımının yapılmasıyla bağlantı olarak da 4G veya 4.5G olarak bir arada kullanabileceğiniz sistemle sizlere hizmet sunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: 4G uyumlu Samsung telefonlar

4G Nedir?

Teknoloji açısından Türkiye’ ye kısa bir süre önce giren ve insanların daha 3G’ye ayak uydurmadan yeni nesil olan 4G sisteminin Türkiye’ ye girmesi ile; kablosuz olarak en iyi çözünürlüğü sizlere sunmaya başlamıştır. 4G, özellikleri bakımından IP tabanlı tasarlanmıştır. Kablolu veya kablosuz bilgisayarlarda, iletişim teknolojilerinin dış ve iç ortamlarda servis kalitesini sağlamaktadır. Bunun yanında yüksek bir güvenlikle beraber her türlü ağ hizmetlerinin sağlaması ile faturalandırma olarak 100 Mbit/s ile 1Git/s veri iletim kapasitesini sağlayabilen sistemi ile en iyi ağ hizmetini vermeyi hedefleyen ağ ilintisidir. Dünyada ilk 4G testi 2009 yılında gerçekleştirilmiştir. O günden bu yana dosya ve video indirme veya yükleme dışında internette gezinti, VoIP görüşmeleri ve ses transferleri kolay bir şekilde uygulanmıştır. Ancak günümüzde daha yeni kullanıma girmiş ve bize alışılmışın üstünde bir hızla veri akışı sağlamıştır.

4G Ne İşe Yarar?

Birçok ülkede hızlı ağ olarak yayılmaya başlayan 4G hem bağlantı teknolojisi olarak hem de hız bakımından en iyiyi ortaya koymuş; akıllı telefonların veya bilgisayarların daha iyi veri hizmeti vermesini sağlamaktadır. Teknolojik açıdan, ilerleyişin hiçbir zaman durmasını engellenemeyeceği gibi internet, bağlantı ve veri alış verişi konusunda da daha birçok nesil bağlantı ilintilerinin çıkmasına olanak sağlamaktadır. Daha iyi bir performans isteyenler için veya daha iyi bir veri alış verişi yapmak isteyenler için ileri teknoloji olarak imkan sağlayan bu 4G sistemi çoğu kişinin işlemini daha kolaylaştıracak ve herkesi bu ağın içine iterek teknolojik bir farklılık yaratacaktır.

Samsung Galaxy Note5 4G Ayaları Nasıl Yapılır?

Samsung akıllı telefonlarının işletim sistemi olarak Android kullanımı yer alması ve Galaxy Note5 için ayarlamalarının nasıl yapıldığı konusuna gelince, özellikleri ile daha rahat ve hızlı bir veri kullanımınızı sağlayabilmektedir. 4G hızından yararlanmak isteyenlerin SIM kartının bu hız ile uyumlu olması gerekmektedir. Hat olarak kullanmış olduğunuz operatörlerin şubelerinden uyumlu olmasını sağlayacak yeni bir hat verilmesinden sonra, sadece Samsung Galaxy Note5 4G ayarlarını yapmak kalmaktadır. Cihazınızda yer alan ayarlar bölümüne girerek şebeke ayarlarının yer aldığı kısmı seçmeniz gerekmektedir. Bu seçeneğin içeriğinde 4G ya da LTE yazan seçeneklerin yer almasıyla telefonunuzun bu hızdan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Samsung ürettiği bütün akıllı telefon modellerinde bu sistemi ve teknolojiyi kullanarak telefonlarının 4G ‘ye uyumlu yapmaktadır

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -