Ana SayfaAppleiPhone 7s özellikleri nasıl olacak?

iPhone 7s özellikleri nasıl olacak?

- Advertisment -

Daha iPhone 7 lansmanı yapılmadan iPhone 7s’i konuşuyor olmamız ilginç gelebilir ancak bunun mantıklı bir açıklaması var. Akıllı telefon pazarındaki gelişmeler bir çok kez söylentiden ileri gitmemiş olabilir ancak istatistik bize çok şey anlatıyor. Buna bağlı olarak bize göre iPhone 7 nin iPhone 6 dan ya da iphone 6 plus dan çok çok farkı olmayacak. Asıl devrim iPhone 7s’in özelliklerinde yapılacak.

Bu şekilde düşünen sadece biz değiliz. Bizim gibi bir çok teknoloji sitesi 2017 de iPhone’un büyük tasarım değişikliği yapacağı yönünde düşüncelere sahip. Özellikle ekranı ile ilgili geliştirdiği bazı teknolojilerin iPhone 7 ye yetişmeyeceği, bu yenilikleri iPhone 7s’in ekranında kullanacağı kesin. Fiyatı da oldukça etkileyecek bu teknolojinin adı ise OLED ekran. Aslında OLED ekrana çok yabancı değiliz çünkü Apple bu teknolojiyi telefonlarından önce saatinde kullandı. Apple Watch da kullanılan bu ekranlar daha ince ve kullanılmayan pikselleri kapatarak enerji tasarrufu sağlıyor. Organik ekran olarak da bilinen OLED ekran muhtemelen iPhone 7’nin ekran özellikleri arasında yer almayacak. Bunun için 2017 yi yani iPhone 7’in çıkacağı tarihi beklememiz gerekecek.

OLED ekran şuan kullanılan ekranlardan daha sağlam ve pil ömrünü de fazlasıyla etkilediği için geleceğin tüm akıllı telefonlarının vaz geçilmezi olacak. Şuan çok çıkardığı ürünlerde AMOLED ekran kullanan Samsung da yakın bir zamanda bu ekranı kullanacak olabilir.

iPhone 7s’in kamerası 

Söylentilere göre kamera konusunda devrim niteliğinde bir gelişme yok. Sadece kamerada kullanılan lenslerin gelişmekte olduğunu biliyoruz. Buna bağlı olarak eğer ekran ile birlikte kamera lensi de değişikliğe uğrarsa daha kaliteli fotoğraflar çekeceğimiz kesin.

İşlemci 

iPhone 7s de iPhone 7 işlemcisi kullanılacak. Bu işlemci önceki seri de olan A9 işlemci. Ancak donanımsal bazı değişiklikler işlemcinin verimini %45 kadar arttıracak. Çift çekirdek 1.8Ghz olması beklenen işlemci hızı umarım bizi şaşırtır çünkü Samsung ile yapılan karşılaştırmaya göre iPhone işlemcileri biraz geriden geliyor gibi. Bu yüzden iPhone 7 ve iPhone 7s işlemcilerinin daha yüksek gelmesini diliyoruz.

Pil ömrü

iPhone 7s’in pil ömrü en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Bunca yenilik yapılırken akıllı telefonların pil ömürlerinin hala yetirsiz kalması kullanıcıyı oldukça üzüyor. Gelişen teknoloji ile birlikte telefonların pil ömrünü arttırmaya yönelik ne gibi değişikler yapılacağını birlikte göreceğiz.

ve Fiyatı

iPhone 7s’in fiyatı şuan ki iPhone 6s ve plus dan çok çok farklı olmayacak. Gene ilk çıktığında 3bin tl üzeri olacağını düşündüğümüz fiyat çok geçmeden 2500 seviyelerine düşecek.

Çok yakında çıkacak olan iPhone 7’nin özellikleri sonraki modeller için daha iyi tahminlerde bulunmamıza olanak tanıyacak.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -