Samsung s5 ekran görüntüsü alma

-sponsor-

İnternette gördüğümüz resimleri ve fotoğrafları telefonumuza kayıt edebiliyoruz ancak bazen ekranda gördüğümüz bazı görüntüleri kayıt altına almak isteyebiliriz. Bir telefon araması ya da ayarlar kısmında bir görüntüyü başkasına göndermek isteyebilirsiniz.

Özellikle arızalı bir telefonda garantiye kanıt olsun diye ekran görüntüsü çekilebilir. Bunun için hemen hemen tüm telefonda bulunan ekran resmi çekme yani ekran görüntüsü alma özelliğini kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Samsung s5 ekran görüntüsü nasıl alınır anlatmaya çalışacağız.


Samsung s5 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Bunun için bazı kişiler samsung ekranlarında elimizi gezdirmenin kolay bir yol olduğunu söylerler ancak bu bazı modellerde geçerli olmuyor. Samsung s5 de ekran fotoğrafı çekmek için de tuş kombinasyonu kullanmanız gerekiyor. Bunun için iki adet tuş kullanacaksınız. Bir tanesi tuş kilidi tuşu diğer ise home tuşu. Yani menülerde ana ekrana döndüğümüz ekranın en altındaki tuş. Aşağıdaki görselde tuşların yerini görebilirsiniz. Bu iki tuşa birlikte bastığınızda o anda bulunduğunuz ekranın fotoğrafını alabilirsiniz.

Çektiğimiz fotoğraf nereye kayıt edilir?

Telefonumuzda çektiğimiz ekran görüntüleri normal fotoğraf çektiğimiz klasöre kayıt edilir. Buradan ekran görüntüsünü Whatsapp, Facebook ya da mail üzerinden gönderebilirsiniz.

Ekran görüntüsü çekme videosunu da kısa bir süre sonra sizler için yayınlayacağız.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz