Facebook yeni tepkileri ile sizlerle

0
620

Çok yakın bir zamanda getirdiği yenilik ile artık Facebook da beğenmekten başka tepkiler verebiliyorsunuz. Uzun zamandır tartışma konusu olan, beğenilmeyecek konulara ve paylaşımlara sadece bir tepki seçeneğinin olması konusu nihayet sonuçlandı.

Mesela bir hastalık paylaşımı, üzücü bir haber, bir savaş fotoğrafı gibi beğenmek yerine bizde farklı duygular uyandıran paylaşımlara artık içimizden gelen tepkiyi verebileceğiz. Yeni günceleme ile Facebook da kalp, gülen surat, üzgün surat, şaşıran ya da kızgın bir surat ifadesi bırakabileceğiz. Bunun için uygulamayı yaniden indirmemiz ya da herhangi bir güncelleme yapmamız gerekmiyor. Yapmamız gereken tek şey videomuzda olduğu gibi aşağıdaki adımları takip etmek.

Facebook da tepkiler nasıl eklenir?

facebook beğen tepkiler suratFacebook da gülen yüz eklemek, kalp eklemek, kızgın surat eklemek, ağlayan surat eklemek için herhangi bir indirmek işlemi yapmanız gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey daha önce sıkça kullandığımız beğen tuşunun üzerine basılı tutmak. Yapılan bir paylaşıma içinizden gelen surat ifadesini bırakmak için gönderinin altındaki beğen tuşuna basılı tutun, o anda karşınıza çıkan surat ifadelerinden birinin üzerine parmağınızı kaldırmadan gelin, istediğiniz surat ifadesine geldiğinizde parmağınızı bırakın.

Surat ifadesini iptal etmek ve herhangi bir işlem yapmak istemiyorsanız parmağınızı boşluğa götürün ve bırakın.

Aynı işlemi bilgisayar üzerinden de yapmak mümkün. Eğer bir surat ifadesi bırakmak istiyorsak bilgisayar da Facebook kullanıcıları mause u beğen ikonunun üzerine getirin. Aynı tepkiler yukarıdaki gibi gene çıkacaktır. İstediğiniz surat ifadesini örn: kalp işaratinin üzerine tıklayın.

Facebook gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni güncellemeler ve haberlerle sizlerle olmaya devam edeceğiz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz