Ana Sayfa Etiketler Güncelleme

güncelleme ile ilgili içerikler.


iPhone İOS7 kurulumu

0

iPhone’u güncellemek bilgisayarınızı açmak kadar basit. iPhone son güncellemesini yapmak için iTunes’a bağlanmanız yeter. iTunes kullanıcı bilgilerinizi girdiğinizde iPhone bağlantıs kurulur ve çıkan ilk ekranda şuan kullandığınız versiyon ve son çıkan versiyon hakkında bilgi ekranı gelir. Ancak İOS7 de durum biraz farlı.


Apple dün IOS 13.2′ nin ikinci geliştirici beta sürümünü piyasaya sürdü

Dün Apple, IOS 13.2 ve iPadOS 13.2’nin ikinci geliştirici beta sürümünü piyasaya
sürdü. Bugünün sürümü, Deep Fusion kamera teknolojisine sahip ve de Siri’nin
diğer arama ve mesajlaşma uygulamalarını kullanabilmesi başta olmak üzere
çeşitli yenilikler içeriyor. ilk iOS 13.2’nin piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra
geliyor.
Deep Fusion, Apple’ın iPhone 11 ve iPhone 11 Pro kullanıcıları için görüntü
kalitesini artırmak için arka planda çalışan yeni kamera işleme teknolojisine
verilen isim. Deep Fusion’a ilaveten iOS 13.2 ayrıca Siri’ye Anons Mesajları
eklendi, tek figürlü emojilerde tercih yapmayı sağlayan emoji seçicisi yeniden
düzenlendi. Artık istemediğiniz uygulamaları silmek için basılı tutup silme
tuşuna basmanıza gerekte kalmadı. Basılı tuttuğunuz an uygulamalar
kayboluveriyor, oldukça pratik. “Uygulamaları Yeniden Düzenle” yerini  “Ana
Ekranı Düzenle” seçeneğine bıraktı.
iOS 13.2 güncellemesini alacak iPhone modelleri
– iPhone  XS, XS Max, XR, X
– iPhone  8
– iPhone  8 Plus
– iPhone  7
– iPhone  7 Plus
– iPhone  6S
– iPhone  6S Plus
– iPhone  SE
– iPod touch (7. nesil)

Whatsapp’ın yeni özelliği: Alıntı yapma

0

Milyonlarca insan tarafından kullanılan ve en fazla indirilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni özelliği ile kullanıma hazır. Hem Android hem de iOS işletim sistemi üzerinde kullanılabilecek bu yeni özellik ile Whatpsapp da alıntı yapma devri başlıyor.

Whatsapp’ın son güncellemesinde seçilebilir yazı tiplerini ve gif özelliğini duyurmuştu. Sürekli kendini geliştirmeye ve özelliklerini arttırmaya devam eden Whatsapp şimdi de alıntı yapma özelliği ile geliyor. Artık gönderilen mesajlardan alıntı yaparak başkasına gönderebileceğiz. Whatsapp’ın 2.16.118 sürümü ile gelecek olan bu yeni özellik video ve resimli mesajlar için de geçerli.

Görsel Log dergisinden alıntıdır.
Görsel Log dergisinden alıntıdır.

Nasıl çalışıyor?

Bu özellik en çok grup sohbetlerinde işe yarayacak gibi. Özelliği kullanmak için alıntı yapmak istediğimiz gönderinin üzerine basılı tutuyoruz. Daha sonra üst kısımda çıkan sola doğru ok işaretini tıklıyoruz. Alıntı yapıldıktan sonra yazmak istediğimiz mesajı yazıyoruz ve gönder tuşuna basıyoruz. Gönderiyi tıklayanlar ilgili alıntıya gidiyor. Özelikle kalabalık konuşmalarda önceki konuşmalar ile bir şey söylemek istediğinizde oldukça kullanışlı olacak gibi.

Sen bana bunu demiştin deyip ekran görüntüsü almaya son!

Facebook yeni tepkileri ile sizlerle

Çok yakın bir zamanda getirdiği yenilik ile artık Facebook da beğenmekten başka tepkiler verebiliyorsunuz. Uzun zamandır tartışma konusu olan, beğenilmeyecek konulara ve paylaşımlara sadece bir tepki seçeneğinin olması konusu nihayet sonuçlandı.

Mesela bir hastalık paylaşımı, üzücü bir haber, bir savaş fotoğrafı gibi beğenmek yerine bizde farklı duygular uyandıran paylaşımlara artık içimizden gelen tepkiyi verebileceğiz. Yeni günceleme ile Facebook da kalp, gülen surat, üzgün surat, şaşıran ya da kızgın bir surat ifadesi bırakabileceğiz. Bunun için uygulamayı yaniden indirmemiz ya da herhangi bir güncelleme yapmamız gerekmiyor. Yapmamız gereken tek şey videomuzda olduğu gibi aşağıdaki adımları takip etmek.

Facebook da tepkiler nasıl eklenir?

facebook beğen tepkiler suratFacebook da gülen yüz eklemek, kalp eklemek, kızgın surat eklemek, ağlayan surat eklemek için herhangi bir indirmek işlemi yapmanız gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey daha önce sıkça kullandığımız beğen tuşunun üzerine basılı tutmak. Yapılan bir paylaşıma içinizden gelen surat ifadesini bırakmak için gönderinin altındaki beğen tuşuna basılı tutun, o anda karşınıza çıkan surat ifadelerinden birinin üzerine parmağınızı kaldırmadan gelin, istediğiniz surat ifadesine geldiğinizde parmağınızı bırakın.

Surat ifadesini iptal etmek ve herhangi bir işlem yapmak istemiyorsanız parmağınızı boşluğa götürün ve bırakın.

Aynı işlemi bilgisayar üzerinden de yapmak mümkün. Eğer bir surat ifadesi bırakmak istiyorsak bilgisayar da Facebook kullanıcıları mause u beğen ikonunun üzerine getirin. Aynı tepkiler yukarıdaki gibi gene çıkacaktır. İstediğiniz surat ifadesini örn: kalp işaratinin üzerine tıklayın.

Facebook gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni güncellemeler ve haberlerle sizlerle olmaya devam edeceğiz.

 

Facebook Mobil materyal tasarıma ayak uyduruyor

0

Android 5.0’ın materyal dizaynı geliştirmesi uygulamaların değişmesine, yeni geliştirmeler yapılmasına yol açtı. Bunun en bariz örneklerinden biri de Facebook. Google’ın işletim sistemi Android’in kendi uygulamalarını materyal tasarıma uyarlamasının ardından Facebook da bu tasarımı mobil uygulamasına taşıyor.

Şu anda test aşamasıyla yeni arayüzün geliştirildiği Facebook mobil uygulamasında materyal tasarımla uyuşacak şekilde sadeleştirmeler yapılıyor. Resimde gördüğünüz değişiklik Facebook Mobil apk 28.0.0.0.16 isimli test sürümünde uygulanıyor.

facebook-materyal-tasarim-android-lollipop

 

Test sürümünde Durum, Fotoğraf ve Yer Bildirimi seçenekleri tek bir noktada toplanacak. Bu alana dokunduğunuzda açılır menüden dilediğiniz alanı seçebileceksiniz. Kullanıcılara daha sade ve anlaşılır şekilde hitap etmeyi amaçlayan Facebook’un bu değişikliği kendisine büyük bir artı kazandıracak gibi görünüyor. Uygulama muhtemelen beta olarak yayımlanacak ve Android cihazlar için büyük boyutlu bir güncelleme yapacağız.

Google Play Store apk 5.2.12 indir (Güncel versiyon)

0

Android kullanıcılarının uygulama deposu olan Google Play Store güncellendi. Google’ın yayımladığı güncelleme ile Play Store apk 5.2.12 sürümünü indirebilir, uygulama mağazasını bir üst versiyona yükseltebilirsiniz.

Uygulamada gelen yeni güncelleme özelliklerine göz atacak olursak, gözle görülür önemli bir değişiklik bulunmuyor. Ancak Google kurumsal firmalar için yeniliğe gidiyor. Gelen bilgiler doğrultusunda aktarmak gerekirse, Google önümüzdeki günlerde kurumsal firmaların hesap oluşturmasına izin verecek. Çalışanlar ağ veya Vpn üzerinden ortak hesabı kullanarak uygulama indirme fırsatına sahip olacak.

google-play-store-apk-indir-3

Bunun yanında konum önerisi, Play Store kullanıcılarına yönelik alışveriş veya indirim çekleri, diğer gelen yenilikler arasında. Kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda da bazı detaylı değişiklikler yapan Google’ın yayımladı Google Play Store apk 5.2.12 en güncel son sürümünü indirmek için aşağıdaki bağlantıya dokunun.

Google Play Store 5.2.12 apk indir

Google Play’in kullanıcılara sunacağı çekler:

google-play-store-apk-indir-2

Samsung Galaxy S5 yazılım güncelleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy S5 model akıllı telefona sahipseniz yazılım güncellemesi yapabilir, Android sürüm yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefondaki bazı açıklar, uygulamaların çalışmasında meydana gelen bozukluklar sebebiyle gelen güncellemeleri hataları gidermek adına yükleyebilirsiniz. Samsung Galaxy S5 yazılım güncellemesi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Bilgilendirme; Galaxy S5 güncellemesi ve sürüm yükseltmesi yapmadan önce wi-fi internet bağlantısı gereklidir. Bunun yanında telefonunuzda yer alan dosyaların ve uygulamaların silinmemesi; güncelleme esnasında meydana gelebilecek olası hataya karşı verileri koruma altına almak adına yedek almanızı tavsiye ediyoruz.

Galaxy S5 nasıl güncellenir?

samsung-galaxy-s5-guncelleme-nasil-yapilir-2

 • Güncelleştirmeyi başlatmak için; Ayarlar > Cihaz Hakkında‘ya gidin.
 • Yazılım güncelleştirme’ye dokunun ve ardından Şimdi güncelle‘ye basın.
 • Taramadan sonra yeni güncelleme olup olmadığı ekranda belirtilecektir.
 • Eğer yeni bir sürüm varsa cihazda görünecektir.
 • Karşınıza çıkan Türkçe talimatları takip edin ve güncelleştirme işlemini başlatın.

samsung-galaxy-s5-guncelleme-nasil-yapilir-3

Samsung Galaxy S5 yazılım güncellemesi yapma, Android sürüm yükseltme gibi konulara ilişkin aldığınız hataları, karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde yanıt almak üzere dile getirebilirsiniz.

General Mobile Discovery Android KitKat 4.4 güncelleme

Aşağıdaki talimatları yerine getirerek General Mobile Discovery (G.M) akıllı telefonunuzun yazılım güncellemesini yapabilir, Android 4.0 veya 4.2 Jelly Bean sürümünü Android 4.4 KitKat’a yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuza yeni işletim sistemi Android Kitkat 4.4 yüklediğinizde tüm verileriniz silinir. Bu yüzden sürüm yükseltme yapmadan önce tüm verilerinizi yedeklemeniz gerekmektedir. Yedek almak için Google Play uygulama mağazasından ilgili yedekleme aracını ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Android KitKat 4.4 güncellemesini General Mobile Discovery Elite ve Discovery I cihazları için indirmek istiyorsanız buradan indirme işlemini başlatabilirsiniz. Bilgisayarınıza ilgili dosyayı yüklediyseniz çift tıklayarak açın.

kit_kat_logo

 •  Dosyayı Install’a basarak kurun.
 • Yükleme işlemi tamamlanana kadar bekleyin.
 • Eğer doğrulama hatasıyla karşılaşırsanız Bu sürücü yazılımını yine de yükle yazısına tıklayın.
 • Exit’e basın ve driver kurulumunu bitirin.

program_kurulum1

Programı çalıştırmak için;

 1. Telefonunuzu kapatın,
 2. Telefonunuzu herhangi bir aygıta bağlamayın.
 3. USB kablosunun takılı olmadığından emin olun.

shut_down

Kurulum Devam ediyor;

 • Eğer programı kurduysanız otomatik olarak açılacak ve Masaüstünde programın yeni  bir kısayolu oluşacaktır.
 • Güncelleme yapmak için bu adımları uygularken dikkatli olmalısınız.
 • Üst kısımda bulunan Options > CheckSWVer’in önünde bulunan tik işaretini kaldırın.
 • Resimli anlatımda da gördüğünüz üzere Download ikonuna tıklayın.
 • Telefon kapalı haldeyken bilgisayar ile telefon arasında usb kablo ile bağlantı kurun.

checkswvera2

Android KitKat 4.4 güncellemesinin tamamlanmasına az kaldı;

1- Eğer telefonunuzu bilgisayara USB kablo ile bağladıysanız otomatik olarak Aygıt sürücü yazılımı yükleme işlemi başlatılacaktır.

driver-kurulumu2- Bu işlem 3 ila 5 dakika arasında değişkenlik göstermektedir.

3- Eğer bu aşamayı tamamladıysanız telefonunuzu USB kablodan çıkarın ve tekrar takın.

4- Cihazınız tanınacak ve telefona KitKat yazılımı yükleme işlemi başlayacaktır.

ilerleme

5- Resimde de gördüğünüz üzere Sarı Çubuk %100 olana kadar bekleyin.

completed

General Mobile Discovery, Android yazılım güncellemeleri

Discovery 4 GB modelinize 4.2 JellyBean yazılımını yüklemek için tıklayınız.

Discovery 16 GB modelinize 4.2 JellyBean yazılımını yuklemek için tıklayınız.

Discovery 16 GB modelinize 4.4 KitKat yazılımını yuklemek için tıklayınız.

Karşılaştığınız sorunları veya aldığınız hataları yorum bölümünde bizimle yanıt almak üzere paylaşabilirsiniz. İyi günler.

Bilgi: General Mobile Discovery cihazlar için Android Lollipop 5.0 güncellemesi yapmak şuan için mümkün değil. Ancak 2015’in ilerleyen zamanlarında Lollipop 5.0 güncellemesi yayımlanacaktır. Tıpkı bu konuda olduğu gibi sürüm yükseltme işleminin nasıl yapıldığı sitemizde anlatılacaktır.

 

Samsung Galaxy S5 güncelleme nasıl yapılır?

Samsung Galaxy S5 ve diğer Samsung Galaxy modellerinde telefon güncellemesi yapabilir, sahip olduğunuz akıllı cihazın Android sürümünü yükseltebilirsiniz. Telefonun yazılımını güncellemek ve Android versiyonunu yükseltmek daha iyi bir deneyim yaşamak ve yüksek performanstan faydalanmak için gereklidir. Eğer yazılım güncellemesi yapmak istiyorsanız cihazınızdaki dosyaları yedeklemeniz sizin açınızdan iyi olacaktır. Bunun yanında güncelleme için internet bağlantısı gereklidir. (Güncelleme boyutları yüksek olduğundan, Samsung Galaxy güncellemesi yaparken Wi-fi bağlantısı kullanın.) Yazılım güncellemesi yapmak için aşağıdaki Resimli anlatımdaki adımları takip edin.

a) Güncelleme penceresini açın.

Uygulamalar bölümünden veya bildirim çubuğundan “Ayarlar” simgesine dokunun. ” Cihaz hakkında” ya basın ve ardından ” Yazılım Güncelleştirme” ye gidin.

samsung-galaxy-s5-guncelleme-nasil-yapilir-2

b) Güncellemeyi başlatın.

Şimdi Güncelle’ye dokunun. Eğer telefonunuz güncel değilse yeni güncelleme bilgisi çıkacaktır. Eğer yeni güncel yazılım sürümü varsa telefondaki Türkçe talimatları uygulayarak güncellemeyi başlatın.

samsung-galaxy-s5-guncelleme-nasil-yapilir-3

Bilgilendirme: Dosya ve veri kaybı yaşamamak için yedek almanızı öneririz.

Samsung Galaxy S4 GPE’ye Android 5 Lollipop geldi

0

Google’ın geçtiğimiz ay tanıttığı Android işletim sistemi Lollipop 5.0 güncellemesi cihazlarda tek tek yayımlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Nexus ve LG’nin cihazlarına gelen Lollipop 5 güncellemesi, artık Samsung Galaxy S4 GPE cihazlarına da yüklenebilecek. OTA üzerinden indirilebilir durumda olan güncelleme ile birlikte arayüzünüzü geliştirerek materyal tasarım deneyimini yaşayabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda yepyeni bir tasarım ve hızlı bir sisteme sahip olmak istiyorsanız, Galaxy S4 GPE cihazınız için Android Lollipop 5.0 güncellemesi yapabilirsiniz. Galaxy S4 GPE güncellemesi yapmak için Ayarlar > Güncelleme kısmına giderek Android 5.0 güncellemesi yükleyebilirsiniz.

Materyal Tasarım, animasyon ve yeni renk düzeniyle Galaxy S4 kullanıcıları şu avantajların sahibi olacak; Performans artışı, yeni bildirim çubuğu, multi kullanıcı desteği, pil verimliliğinde artış, yepyeni hızlı ayarlar menüsü, kilit ekranından bildirimlere daha kolay ulaşım.