Ana Sayfa Etiketler Güncelleme

güncelleme ile ilgili içerikler.


Nokia Lumia güncellemesi nasıl yapılır?

Windowsphone,  Nokia Lumia akıllı telefonlarda güncelleme yapabilir, yeni çıkan versiyon ile telefonunuzu son sürüme yükseltebilirsiniz. Nokia Lumia 520’den, 1320’ye tüm güncelleme işlemleri aynı şekilde yapılmaktadır. Telefonunuzun Windowsphone işletim sistemini yükseltmek için aşağıdaki adımları izleyin. Örneğin; telefonunuz veya tabletinizin versiyonu Windows phone 8 ise bunu güncelleme ile birlikte Windows phone 8.1 yapabilirsiniz. Programa ihtiyaç duymadan, program indirmeden Nokia Lumia içerisindeki güncelleme uygulamasıyla yazılım güncellemesi gerçekleştirilebilir.

nokia-lumia-guncelleme-update-latest-versiyon

Windowsphone güncellemesi ne işe yarar?

Nokia Lumia ile ilgili Google’da yapılan aramalardan biri de güncelleme ile birlikte nelerin geleceği ve ne işe yaradığıdır. Telefonun güncellenme nedenleri ve sebepleri arasında telefonun daha hızlı çalışmasını sağlamak, yeni uygulamalar eklemek, önceki versiyondan kalan problemlere, hatalara ve sıkça karşılaşılan, şikayetler üzerine ortaya çıkan sorunları kaldırmak yer alır. Neden güncelleme yapmanız gerektiğini öğrendiğinize göre güncellemenin nasıl yapıldığına göz atabiliriz.

Güncelleme şebeke veya Wi-fi aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Genellikle güncelleme boyutları 1-2 Megabyte arasında değişir. Büyük güncellemelerde kotanızı aşmamanız açısından Wi-fi ile güncelleme yapmanızı öneriyoruz. Kabloya ihtiyaç duymadan ve telefonunuzu bilgisayara ya da herhangi bir cihaza bağlamadan güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Güncelleme yaparsam dosyalarım kaybolur mu?

Nokia Lumia akıllı telefonlarda, Windowsphone yaptığınızda mesajlarınız, resimleriniz, belgeleriniz, videolarınız ve kullandığınız uygulamalar silinmez. Facebook, Whatsapp gibi uygulamalarınız saklı kaldığı gibi içindeki içeriklerinizde durur. Dosyalarınızın tümü aynı şekilde kalır. Güncelleme yaparken dosyaların yok olma ihtimali yoktur.

Windowsphone güncelleme, sürüm yükseltme nasıl yapılır?

Windowsphone güncellemesini Resimli Anlatım veya Video’ya ihtiyaç duymadan 3 adımda gerçekleştirebilirsiniz. Versiyon yükseltmek için aşağıdaki yöntemi takip edin. Tek bir metoda bağlı kalarak telefonunuzu son versiyona yükseltebilirsiniz.

 1. Windowsphone akıllı cihazlarda yeni bir güncelleme geldiğinde normal olarak bildirim alırsınız. Güncelleme olup olmadığını öğrenmek ve sürüm yükseltme paneline göz atmak için Ayarlar > Telefon güncellemesi’ne göz atmanız yeterlidir.Telefonunuzda veri kullanım paketini aşmamak ve bağlı olduğunuz operatöre lira ödememek için Wi-fi kullanmanızı öneriyoruz. Güncelleme yapmak için telefonun şarkının en az %50’si dolu olmalıdır. Telefonunuzun pili düşük ise şarj ederek %50 seviyesine çıkartmanız güncelleme sırasında bir sorun çıkmaması için faydalı olacaktır. Güncelleme yapabilmek için veri depolama alanının bir kısmını boş bırakmanız gerekmektedir. Windowsphone güncellemesi için tedbir amaçlı 1.5 GB boş telefon hafızası bırakmanızı tavsiye ediyoruz. Telefonunuzun kullanılabilir belleğine göz atmak ve ne kadar hafızasının olduğunu öğrenmek için Ayarlar > Akıllı Depolama’ya göz atmanız gerekir. (Kimi telefonlarda Kapasite kontrolü olarak geçmektedir.)
 2. Güncellemelere bakmak ve uygun sürümü telefonunuza indirip otomatik olarak yüklemek için bildirim mesajına dokunun. İsteğinize göre güncellemeyi şuan veya daha sonra yükleyebilir, erteleme yapabilirsiniz.
 3. Yaklaşık 20-30 dakika süren güncelleme; telefon modeli, internet hızı ve güncelleme paket boyutuna göre değişiklik gösterebilir ve 2 saat kadar sürebilir. Güncelleme yaparken telefonunuzu hiçbir şekilde kullanamazsınız. Dişli çarkların dönmesini ve işlemin tamamlanmasını beklemek zorundasınız. Güncelleme yaparken acaba yükledi mi, hata verir mi, sorun çıkar mı şeklinde endişelenmeyin. Telefonunuz en az sizin kadar akıllı. :) Ayrıca telefon güncellemesi sırasında cihazınız birden fazla yeniden başlatılırsa telaşa kapılmayın.

Nokia Lumia güncellemesi nasıl kapatılır?

 Otomatik olarak bildirim şeklinde Nokia Lumia kullanıcılarına gelen güncelleme bildirimlerini kapatmak ve ekranda çıkmamasını sağlamak için Ayarlar > Telefon güncellemesi’ne gidin. Veri ayarlarım izin verdiğinde güncellemeleri otomatik olarak indir’in yanındaki onay işaretini kaldırın. Bu şekilde Nokia Lumia modellerinde otomatik güncellemee bildirimlerini tekrar tekrar çıkmaması için kapatabilir, manuel olarak güncellemeleri kendiniz kontrol edebilirsiniz. 

Not: Cihazınızın tamamen etkin hale gelebilmesi için ek güncelleme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Eğer ek güncelleme gerekirse, Windowsphone mağazasından size uygulama güncelleme bildirimi gelecektir.

Not 2: Windowsphone, Nokia Lumya güncelleme işlemini Nokya Lumia, LUMIA 1520,NOKIA LUMIA 1320,NOKIA LUMIA 1020,NOKIA LUMIA 930, NOKIA LUMIA 925 ,NOKIA LUMIA 920 ,NOKIA LUMIA 820,NOKIA LUMIA 720,NOKIA LUMIA 630,NOKIA LUMIA 625,NOKIA LUMIA 620,NOKIA LUMIA 530,NOKIA LUMIA 525, NOKIA LUMIA 520 modellerinde gerçekleştirebilirsiniz.

The Article is related to be updating of Nokia Lumia phones. It tells how Nokia Lumia is updated. It’s for only  users knowing Turkish.

Yardımcı olmak amaçlı kullanıcı yorumları için ayrılan kutucuğa Nokia Lumia güncelleme sorunlarını, problemlerini ve işlem sırasında karşılaştığınız güncelleme hatalarını yazabilirsiniz.

Android için Swing Copters indir

0

Swing Copsters nedir?

Swing Copters uygulaması Android işletim sistemli Samsung Galaxy, Nokia X, HTC, LG, Casper Via, General Mobile Discovery, Huwaei ve diğer android telefonlar için ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir oyundur. Flappy Bird yapımcısı Vietnamlı Dong Nguyen’in çıkarmış olduğu ve Flappy Bird’ün devamı diyebileceğimiz oyundaki amacımız helikopter görünümlü yaratığımızı sallanan tokmakların ya da çekiçlerin arasından geçirmek. Her bloğun arasından geçtiğimizde 1 puan kazandığımız oyun Flappy Bird’den çok daha zor gibi görünüyor.

swing-copters-flappy-bird

Türkçe’ye çevirecek olursak Sallanarak yukarılara çıkan helikopter ya da dönen kopter olarak adlandırabileceğimiz oyun yine Flappy Bird gibi çok sinir bozacak. Oyun tamamen ücretsiz olarak telefon ya da tabletlere yüklenebiliyor. Android işletim sistemli telefonunuzda siz de bu uygulamaya sahip olayım ve Swing Copters ile biraz moralim bozulsun diyorsanız buraya tıklayın. Uygulamayı mobil cihazınıza uygulama içi satın alma dezavatajıyla indirin.

swing-copters-indir-ios-android-download-apk

Swing Copster nasıl oynanır?

Swing Copters uygulamasının nasıl oynandığı ile ilgili sıkça sorular gelmekte. Oyunun oynanışı gayet basit. Yalnızca dokunmatik ekranı kullanarak oynadığımız oyunda tek parmağımızı kullanıyoruz. Doğru yerde ve doğru zamanda ekrana dokunarak pıtpıtpıt yukarılara, en tepelere çıkmaya çalışıyoruz. Çekiçlerin arasından geçmek, oyunda hiç de öyle sanıldığı kadar kolay değil.

swing-copters-indir-ios-android-download-apk-2

Swing Copster oyununun Apk versiyonu var mı?

Bu sefer kuş yerine helikopter ile havada durduğumuz uçan helikopter oyunu yani Swing Copster’in şuan için Apk (aplikasyon) sürümü artık mevcut. Swing Copster’i Google Play’e bağlanmadan indirmek şuan için mümkün. Google Playsiz Swing Copsters indirmek için buraya tıklayın. Swing Copsters apk indirin.

Swing Copster oynanış videosu:

Whatsapp Google Play’den indirme ve güncelleme sorunu

Whatsapp uygulamasını Google Play sanal mağazadan indirmeye çalıştığınızda olası bir sorun ya da hatayla karşılaşıyorsanız; “Whatsapp’ı güncellerken hata alıyorum” diyorsanız aşağıdaki adımlara göz atın. Whatsapp aynı anda milyonlarca insana hizmet veren son derece kullanışlı bir uygulamadır. İyi yanları saymakla bitmeyeceği gibi bazı zamanlarda telefonlarda hatalara, problemlere,sorunlara davetiye çıkarabiliyor.

whatsapp-logo-indir-sorun

 • Whatsapp uygulaması bir sohbet programı olduğundan dolayı yetişkin içerik erişimi vardır. Eğer filtre, koruma açıksa Yetişkin içeriği’ni devre dışı bırakıp, kapatmanız gerekiyor.
 • Whatsapp’ı indirirken
 1. Whatspp 403 Hatası
 2. Whatvap 427 hatası
 3. Whatsahap 495 Hatası
 4. Whatsapp 919 hatası
 5. Vatsap 927 Hatası
 6. Whatsapp Yetersiz Alan Problemi
 7. Whatsapp Yeterli Alan Yok Sorunu  ile karşılaşıyorsanız Google’un yardım merkezine buraya tıklayın ve sorunu çözmeye çalışın.
 • Yetersiz depolama veya Yeterli alan yer yok hatası alıyorsanız lütfen telefonunuzun hafızasında boş yer açın. Eğer Whatsapp kullanmaya çalışırken, açılmıyor olan Whatsapp’ta Ülkenizde mevcut değildir hatası alıyorsanız Whatsapp’ı apk sürümü şeklinde indirmeyi deneyin. Whatsabb apk indirmek için buraya tıklayın.
 • Apk izin verme işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin
 1.  Ayarlar menüsünden Uygulamalara gidin
 2.  Bilinmeyen Kaynaklar (Market dışı uygulamalar) açık olmalıdır.
 3. Bazı telefonlarda ise ayarlar farklı olabilir. Eğer öyleyse
 4. Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar adımlarını izleyin ve Bilinmeyen Kaynakların önüne tik işareti koyun yani aktifleştirin.

 

Nokia X modelleri için Whatsapp indir

0

Whatsapp uygulaması dünyanın en popüler ve en çok indirilen sohbet programlarının başında gelir. Piyasada var olan hemen hemen tüm telefon modelleri için indirilebilir. Buna rağmen kullanıcıların yaşadığı büyük bir zorluk var. Bildiğiniz üzere Nokia ilk başta Windowsphone işletim sistemiyle devam edeceğini açıklamış bir süre sonra Android işletimli Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XLarge adında 3 farklı telefon modeli çıkarmıştı.

whatsapp_mobilkaynak

Kullanıcılar da Nokia Whatsapp uygulamasının Windowsphone sanal mağazasında olduğunu düşünüyor ve bir türlü Vatsap sohbet uygulamasını indiremiyor. Bu hatadan kurtulmak ve bu sorunu çözmek için açtığımız konuda sizlere hangi sanal mağazadan indirme yapacağınızı ve Whatsapp uygulamasını nasıl indirebileceğinizi aktaracağız.

Whatsapp’ı neden Nokia X telefonları için indiremiyorum? Neden hata ile karşılaşıyorum? Nasıl indirebilirim? Ne yapmam gerekiyor?

Dediğimiz gibi Nokia X modelleri Android tabanlıdır. Yani Google Play ile birlikte çalışır. Nokia Lumia modelleri ile Nokia X modelleri arasında işletim açısından dağlar kadar fark vardır. Nokia X modelleri için Whatsapp uygulamasını indirebilmek için buraya tıklayın. Eğer Nokia X modeller için Apk versiyonunu indirmek ve uygulamayı direkt olarak indirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Ayrıca Nokia X modelleri için Whatsapp uygulamasını güncellemek veya son sürümünü indirmek istiyorsanız yine yukarıdaki indirme linklerini kullanabilir, uygulamayı Türkçe ve son haliyle ücretsiz olarak telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Subway Surfers 1.29 son sürüm indir

Subway Surfers güncel versiyon son sürüm indir

Subway Surfers telefon ve tabletlerde oynanabilen bekçiden kaçma, altın puanlar toplama oyunudur. Android, iOS ve Windowsphone gibi üç işletim sisteminde oynanabilen oyun güncellendi. Sonsuz koşu ve sonsuz kaçış oyunu diyebileceğimiz Subway Surfers oyunundaki amacımız tren raylarının arasında, vagonların üzerinde ve tren vagonlarının etrafında Jack isimli kahramanın macerasını anlatıyor.

subway-surfers-bekci-oyunu-indir-2

Hem polis memurundan hem de polisin köpeğinden kaçan Subway surfers 1.27 sürümünün kahramanı Jack hızlandırmanız, bekçinin eline düşmemesini sağlamanaız gerekiyor. 3 Boyutlu bir oyun olan ve grafikleriyle sizi oyuna daha çok bağlayan efektleriyle göz dolduran S.Surfers boş vakitlerinizi doldurabilmeniz adına en güzel uygulamardan birisi.

Bekçiden kaçma ve koşma oyunu ayrıca dünyada en popüler olan, en çok indirilen ve en çok beğenilen oyunların başında geliyor. Öncelerde Temple Run oyununun gerisinde olan ancak çok yakın bir zamanda Temple’ı sollayan Subway Surfers bekçi oyununda para,altın toplayabilir, en çok altını kazanarak amacınıza ulaşabilirsiniz. Altınları toplayın ve bekçiden intikamınızı alın. Subway Surfers yeni karakterler açın, karakterlerinizi çok daha güçlendirin., geliştirin.

subway-surfers-bekci-oyunu-indir

Subway Surfers oyununu iOS işletimli iPhone, iPad veya iPod için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Anroid işletimli Samsung, LG, GM. Discovery, Sony Xperia, HTC, Casper Via, Nokia X+ ve diğer Android cihazlar için Subvey Surfers 1.27 son sürüm indirmek ve güncelleme yapmak için buraya tıklayın. Windowsphone işletim sistemli Nokia Lumia için indirmek istiyorsanız buraya dokunun. Uygulamanın sitemizde Apk, Symbian, Blackberry sürümü bulunmamaktadır.

1.27 sürümüyle gelen özellikler:

Hollywood,

Los Angeles

Etkinliklere katılma şansı,

Yeni kostümler edinme

1.29.0 sürümü ile gelen özellikler

Dünya turuna yeni ülke eklendi : Mısır

Prensesimiz Jasmine ile Kahire’yi keşfedebiliriz.

Bir oyunda birden fazla görev yapabilir ve sürpriz ödüller kazanabilirsiniz.

Yepyeni kaykay modelleri ile sahip olduğunuz koleksiyonu genişletme şansına sahipsiniz.

General Mobile Discovery Güncellemesi nasıl yapılır?

     Telefon güncellemesi yapmak, cihazınız için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Telefon güncellemesi sayesinde yeni uygulamalar eklenir, telefonunuz hızlanır ve eğer önceki sürümden kalan bir hata varsa giderilir. Buradan hareketle bu yazımızda General Mobile Discovery markasının Klasik, Elite ve Quadro modelli telefonlarında Android güncellemesinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

 Güncellemeden önce yapılması gereken işlemler:

 • General Mobile Discovery güncellemesini yapmadan önce telefon hafızasındaki tüm verilerinizi başka bir aygıta yükleyin. Dosyalarınızı yedekleyin ve güncelleme sonrasında yedeği telefonunuza geri yükleyin.
 • Güncelleme uzun olabileceği için bataryanız %60 %70’lerde seyretmelidir. Eğer şarjınız azken güncelleme yaparsanız güncelleme işlemi yarıda kesilebilir ve aksilikler, sorunlar peşinizi bırakmayabilir.
 • Yine güncelleme öncesinde telefonun hafıza kartını çıkartın.

Güncelleme yapabilmek için indirilmesi gereken dosyalar:

 • Eğer General Mobile Discovery 4 GB modeline sahipseniz Android KitKat yazılımını (Android Son sürüm) indirmek için buraya tıklayın.
 • General Mobile Discovery 16 GB modeli için ise buraya tıklayın.

General Mobile için Android KitKat 4.4 en son güncel sürümün boyutu ne kadar?

İki dosyanın da boyutu 390 Mb’tır (Megabyte).

İnternet paketinizle dosya indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Wi-fi kullanmanızı öneririz.

General Mobile telefonlarda güncelleme nasıl yapılıyor?

General Mobile telefonunuzda güncelleme yapmak çok zahmetli ve zor bir iş değildir. Aşağıda kısa kısa yazdığımı maddelerle telefonunuzu hızlı ve kolay bir şekilde güncelleyebileceksiniz.

 1. Telefonunuz için uygun olan sürümü indirin. 4 GB veya 16 Gb ‘lık modellerden hangisine sahipseniz yukarıda verdiğimiz indirme linklerini kullanarak telefonunuza son güncelleme paketini ücretsiz olarak indirin.
 2. Eğer dosyayı telefon aracılığıyla indirdiyseniz Downloads (İndirilenler) klasörüne bakın. Bilgisayar üzerinden yükleme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız hafıza kartına değil telefon hafızasına atın. İndirdiğiniz dosyayı Winrar içerisinden çıkartarak yükleyin.
 3. Uygulama menüsüne girin ve ardından Sistem Güncelleme’ye dokunun.
 4. Sağ üst köşede bulunan menü tuşuna basın ve sonrasında ”Yerelden güncelleme paketini seçin’‘e gidin.
 5. İndirdiğiniz dosyayı seçmenizi  ve güncelleme işlemini başlatmayı isteyeceği için telefona indirdiğiniz Android KitKat 4.4 dosyasını seçin.
 6. Ekrana gelen Güncelle ‘ye dokunun.
 7. Güncelleme başladı bile. Bekleyin ve telefona hiç dokunmayın. Güncelleme dosya boyutu yüksek olduğu için uzun sürecektir.

Evet, bu 7 adımla beraber General Mobile marka cihazınızın yazılımını güncelleyebilir, sistemini yükseltebilirsiniz.

 

Eğer kafanız karıştıysa ve videolu anlatıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki videoyu izleyerek güncelleme sorununu halledebilir. İlgili hataları ortadan kaldırabilirsiniz.

iPhone İOS7 kurulumu

0

iPhone’u güncellemek bilgisayarınızı açmak kadar basit. iPhone son güncellemesini yapmak için iTunes’a bağlanmanız yeter. iTunes kullanıcı bilgilerinizi girdiğinizde iPhone bağlantıs kurulur ve çıkan ilk ekranda şuan kullandığınız versiyon ve son çıkan versiyon hakkında bilgi ekranı gelir. Ancak İOS7 de durum biraz farlı.

Apple dün IOS 13.2′ nin ikinci geliştirici beta sürümünü piyasaya sürdü

Dün Apple, IOS 13.2 ve iPadOS 13.2’nin ikinci geliştirici beta sürümünü piyasaya
sürdü. Bugünün sürümü, Deep Fusion kamera teknolojisine sahip ve de Siri’nin
diğer arama ve mesajlaşma uygulamalarını kullanabilmesi başta olmak üzere
çeşitli yenilikler içeriyor. ilk iOS 13.2’nin piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra
geliyor.
Deep Fusion, Apple’ın iPhone 11 ve iPhone 11 Pro kullanıcıları için görüntü
kalitesini artırmak için arka planda çalışan yeni kamera işleme teknolojisine
verilen isim. Deep Fusion’a ilaveten iOS 13.2 ayrıca Siri’ye Anons Mesajları
eklendi, tek figürlü emojilerde tercih yapmayı sağlayan emoji seçicisi yeniden
düzenlendi. Artık istemediğiniz uygulamaları silmek için basılı tutup silme
tuşuna basmanıza gerekte kalmadı. Basılı tuttuğunuz an uygulamalar
kayboluveriyor, oldukça pratik. “Uygulamaları Yeniden Düzenle” yerini  “Ana
Ekranı Düzenle” seçeneğine bıraktı.
iOS 13.2 güncellemesini alacak iPhone modelleri
– iPhone  XS, XS Max, XR, X
– iPhone  8
– iPhone  8 Plus
– iPhone  7
– iPhone  7 Plus
– iPhone  6S
– iPhone  6S Plus
– iPhone  SE
– iPod touch (7. nesil)

Whatsapp’ın yeni özelliği: Alıntı yapma

0

Milyonlarca insan tarafından kullanılan ve en fazla indirilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni özelliği ile kullanıma hazır. Hem Android hem de iOS işletim sistemi üzerinde kullanılabilecek bu yeni özellik ile Whatpsapp da alıntı yapma devri başlıyor.

Whatsapp’ın son güncellemesinde seçilebilir yazı tiplerini ve gif özelliğini duyurmuştu. Sürekli kendini geliştirmeye ve özelliklerini arttırmaya devam eden Whatsapp şimdi de alıntı yapma özelliği ile geliyor. Artık gönderilen mesajlardan alıntı yaparak başkasına gönderebileceğiz. Whatsapp’ın 2.16.118 sürümü ile gelecek olan bu yeni özellik video ve resimli mesajlar için de geçerli.

Görsel Log dergisinden alıntıdır.
Görsel Log dergisinden alıntıdır.

Nasıl çalışıyor?

Bu özellik en çok grup sohbetlerinde işe yarayacak gibi. Özelliği kullanmak için alıntı yapmak istediğimiz gönderinin üzerine basılı tutuyoruz. Daha sonra üst kısımda çıkan sola doğru ok işaretini tıklıyoruz. Alıntı yapıldıktan sonra yazmak istediğimiz mesajı yazıyoruz ve gönder tuşuna basıyoruz. Gönderiyi tıklayanlar ilgili alıntıya gidiyor. Özelikle kalabalık konuşmalarda önceki konuşmalar ile bir şey söylemek istediğinizde oldukça kullanışlı olacak gibi.

Sen bana bunu demiştin deyip ekran görüntüsü almaya son!

Facebook yeni tepkileri ile sizlerle

Çok yakın bir zamanda getirdiği yenilik ile artık Facebook da beğenmekten başka tepkiler verebiliyorsunuz. Uzun zamandır tartışma konusu olan, beğenilmeyecek konulara ve paylaşımlara sadece bir tepki seçeneğinin olması konusu nihayet sonuçlandı.

Mesela bir hastalık paylaşımı, üzücü bir haber, bir savaş fotoğrafı gibi beğenmek yerine bizde farklı duygular uyandıran paylaşımlara artık içimizden gelen tepkiyi verebileceğiz. Yeni günceleme ile Facebook da kalp, gülen surat, üzgün surat, şaşıran ya da kızgın bir surat ifadesi bırakabileceğiz. Bunun için uygulamayı yaniden indirmemiz ya da herhangi bir güncelleme yapmamız gerekmiyor. Yapmamız gereken tek şey videomuzda olduğu gibi aşağıdaki adımları takip etmek.

Facebook da tepkiler nasıl eklenir?

facebook beğen tepkiler suratFacebook da gülen yüz eklemek, kalp eklemek, kızgın surat eklemek, ağlayan surat eklemek için herhangi bir indirmek işlemi yapmanız gerekmiyor. Yapmanız gereken tek şey daha önce sıkça kullandığımız beğen tuşunun üzerine basılı tutmak. Yapılan bir paylaşıma içinizden gelen surat ifadesini bırakmak için gönderinin altındaki beğen tuşuna basılı tutun, o anda karşınıza çıkan surat ifadelerinden birinin üzerine parmağınızı kaldırmadan gelin, istediğiniz surat ifadesine geldiğinizde parmağınızı bırakın.

Surat ifadesini iptal etmek ve herhangi bir işlem yapmak istemiyorsanız parmağınızı boşluğa götürün ve bırakın.

Aynı işlemi bilgisayar üzerinden de yapmak mümkün. Eğer bir surat ifadesi bırakmak istiyorsak bilgisayar da Facebook kullanıcıları mause u beğen ikonunun üzerine getirin. Aynı tepkiler yukarıdaki gibi gene çıkacaktır. İstediğiniz surat ifadesini örn: kalp işaratinin üzerine tıklayın.

Facebook gün geçtikçe kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni güncellemeler ve haberlerle sizlerle olmaya devam edeceğiz.