Ana SayfaHaberlerWhatsapp'ın yeni özelliği: Alıntı yapma

Whatsapp’ın yeni özelliği: Alıntı yapma

- Advertisment -

Milyonlarca insan tarafından kullanılan ve en fazla indirilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni özelliği ile kullanıma hazır. Hem Android hem de iOS işletim sistemi üzerinde kullanılabilecek bu yeni özellik ile Whatpsapp da alıntı yapma devri başlıyor.

Whatsapp’ın son güncellemesinde seçilebilir yazı tiplerini ve gif özelliğini duyurmuştu. Sürekli kendini geliştirmeye ve özelliklerini arttırmaya devam eden Whatsapp şimdi de alıntı yapma özelliği ile geliyor. Artık gönderilen mesajlardan alıntı yaparak başkasına gönderebileceğiz. Whatsapp’ın 2.16.118 sürümü ile gelecek olan bu yeni özellik video ve resimli mesajlar için de geçerli.

Görsel Log dergisinden alıntıdır.
Görsel Log dergisinden alıntıdır.

Nasıl çalışıyor?

Bu özellik en çok grup sohbetlerinde işe yarayacak gibi. Özelliği kullanmak için alıntı yapmak istediğimiz gönderinin üzerine basılı tutuyoruz. Daha sonra üst kısımda çıkan sola doğru ok işaretini tıklıyoruz. Alıntı yapıldıktan sonra yazmak istediğimiz mesajı yazıyoruz ve gönder tuşuna basıyoruz. Gönderiyi tıklayanlar ilgili alıntıya gidiyor. Özelikle kalabalık konuşmalarda önceki konuşmalar ile bir şey söylemek istediğinizde oldukça kullanışlı olacak gibi.

Sen bana bunu demiştin deyip ekran görüntüsü almaya son!

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -