General Mobile Discovery Güncellemesi nasıl yapılır?

-sponsor-

     Telefon güncellemesi yapmak, cihazınız için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Telefon güncellemesi sayesinde yeni uygulamalar eklenir, telefonunuz hızlanır ve eğer önceki sürümden kalan bir hata varsa giderilir. Buradan hareketle bu yazımızda General Mobile Discovery markasının Klasik, Elite ve Quadro modelli telefonlarında Android güncellemesinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

 Güncellemeden önce yapılması gereken işlemler:

 • General Mobile Discovery güncellemesini yapmadan önce telefon hafızasındaki tüm verilerinizi başka bir aygıta yükleyin. Dosyalarınızı yedekleyin ve güncelleme sonrasında yedeği telefonunuza geri yükleyin.
 • Güncelleme uzun olabileceği için bataryanız %60 %70’lerde seyretmelidir. Eğer şarjınız azken güncelleme yaparsanız güncelleme işlemi yarıda kesilebilir ve aksilikler, sorunlar peşinizi bırakmayabilir.
 • Yine güncelleme öncesinde telefonun hafıza kartını çıkartın.

Güncelleme yapabilmek için indirilmesi gereken dosyalar:

 • Eğer General Mobile Discovery 4 GB modeline sahipseniz Android KitKat yazılımını (Android Son sürüm) indirmek için buraya tıklayın.
 • General Mobile Discovery 16 GB modeli için ise buraya tıklayın.

General Mobile için Android KitKat 4.4 en son güncel sürümün boyutu ne kadar?

İki dosyanın da boyutu 390 Mb’tır (Megabyte).

İnternet paketinizle dosya indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Wi-fi kullanmanızı öneririz.

General Mobile telefonlarda güncelleme nasıl yapılıyor?

General Mobile telefonunuzda güncelleme yapmak çok zahmetli ve zor bir iş değildir. Aşağıda kısa kısa yazdığımı maddelerle telefonunuzu hızlı ve kolay bir şekilde güncelleyebileceksiniz.

 1. Telefonunuz için uygun olan sürümü indirin. 4 GB veya 16 Gb ‘lık modellerden hangisine sahipseniz yukarıda verdiğimiz indirme linklerini kullanarak telefonunuza son güncelleme paketini ücretsiz olarak indirin.
 2. Eğer dosyayı telefon aracılığıyla indirdiyseniz Downloads (İndirilenler) klasörüne bakın. Bilgisayar üzerinden yükleme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız hafıza kartına değil telefon hafızasına atın. İndirdiğiniz dosyayı Winrar içerisinden çıkartarak yükleyin.
 3. Uygulama menüsüne girin ve ardından Sistem Güncelleme’ye dokunun.
 4. Sağ üst köşede bulunan menü tuşuna basın ve sonrasında ”Yerelden güncelleme paketini seçin’‘e gidin.
 5. İndirdiğiniz dosyayı seçmenizi  ve güncelleme işlemini başlatmayı isteyeceği için telefona indirdiğiniz Android KitKat 4.4 dosyasını seçin.
 6. Ekrana gelen Güncelle ‘ye dokunun.
 7. Güncelleme başladı bile. Bekleyin ve telefona hiç dokunmayın. Güncelleme dosya boyutu yüksek olduğu için uzun sürecektir.

Evet, bu 7 adımla beraber General Mobile marka cihazınızın yazılımını güncelleyebilir, sistemini yükseltebilirsiniz.

 

Eğer kafanız karıştıysa ve videolu anlatıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki videoyu izleyerek güncelleme sorununu halledebilir. İlgili hataları ortadan kaldırabilirsiniz.

1 YORUM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz