Ana Sayfa Etiketler General mobile

general mobile ile ilgili içerikler.


Swing Copters indir

Flappy Bird’ün yapımcısı yepyeni bir oyun daha çıkardı. 21 Ağustos 2014 tarihinde oyunu çıkaracağını duyuran Vietnamlı uygulama oluşturucu, Swing Copters adlı oyunu tanıttı.

Bundan 4-5 ay kadar önce dünyada oldukça popüler olan Flappy Bird oyununun ardından Dong Nguyen ikinci oyunu olan Swing Copters’i yayımlayacak. Sallanan Helikopter olarak tercüme edebileceğimiz bu yeni son çıkan oyunda çekiçlerin arasından dokunmadan geçmeye ve ilerlemeye çalışıyorsunuz.

swing-copters-flappy-bird

Flappy Bird’e oldukça benzeyen Uçan Helikopter oyunu da tıpkı Flappy Bird uygulamasında olduğu gibi tek tuş ve yalnızca dokunmatik ekrana dokunarak oynanıyor. Bugün yayımlanması beklenen Swing Copters oyununu indirebilmek için binlerce insan sabırsız bir şekilde bekliyor. Bakalım Flappy Bird’ün yapımcısının yeni çıkaracağı çekiçlerin arasından geçen helikopter oyunu nasıl olacak.

Son olarak, Tokmak gibi nesnelerin arasından geçerek yükseldiğiniz ve her bloktan geçerken 1 puan aldığınız uygulama tamamen ücretsiz değil. Android, iOS ve Windowsphone mağazalarında olması beklenen Swing Kopter oyununu tablet veya telefona indirmek ücretsiz ancak oyun içi reklamlardan kurtulmak için cüzzi miktarda bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Swing Copters uygulamasını Android için indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. iPhone veya iPad için indirmek için ise buraya tıklayın. Uygulamanın şuan için Nokia Lumia ve Apk sürümleri bulunmamaktadır.

Swing Copters uygulamasının videosunu izlemek ve nasıl bir oyun olduğunu öğrenmek için videoya göz atabilirsiniz.


Android ses yükseltme uygulaması indir

1

Android işletim sistemli bir cihaza sahipseniz ve telefonunuzun sesi az çıkıyorsa  Volume Booster uygulaması sayesinde telefonun sesini arttırabilir, daha yüksek seste müzik dinleyebilir ya da zil sesinizin daha yüksek çıkmasını sağlayabilirsiniz. Google Play Market’te ücretsiz olarak hizmet veren ses arttırma uygulamasını indirerek çok az sesi çıkan ya da sesini duymakta zorlandığınız Android telefonunuzun ses seviyesini bu yardımcı programla arttırabilirsiniz.

ses-yukseltme-programi-uygulamasi-indir-android

Örneğin yolda müzik dinlemek istiyorsanız ve sesi az çıkıyorsa telefonunuza yüklediğiniz Volume Booster uygulamasını çalıştırarak duymama sorununun önüne geçiyorsunuz. Yalnızca zil sesi, alarm ve müzik çalarda değil telefon görüşmesi yaparken de az  çıkan sesi arttırabiliyorsunuz. Mesela arkadaşınızla konuşurken karşı tarafın sesini duyamıyorsanız,gitmiyorsa, çok az ses geliyorsa bunun pek çok nedeni olabilir, kullandığı telefon modeli, sinyal seviyesi vs ses kısıklığına yol açabilir ancak Volume Booster (Ses yükseltme) uygulaması sayesinde bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Zil sesininiz az çıkıyorsa, bildirim sesi, alarm sesi, telefon görüşmesi sesi, müzik çalar sesini duyamıyorsanız ya da az duyuyorsanız Volume Booster’den faydalanabilirsiniz. Yukarıda da söylediğimiz gibi Android işletim sistemli mobil cihazlarda (telefon ve tablet) sorunsuz çalışan ses yükseltme uygulamasını indirmek istiyorsanız buraya tıklayın. Alarm sesini duymuyorum diyenler için de ilaç gibi gelecek uygulamadan faydalanın.

Not: Volume Booster, ses yükseltme uygulamasının Apk sürümü bulunmamaktadır.

General Mobile Discovery Elite (2) ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

General Mobile Discovery Elite namı diğer Discovery 2 modeliyle diğer Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi ekran görüntüsü almak ve yakaladığımız ekran görüntüsü kaydetmek pek ala mümkün. Ekran görüntüsü alma özelliğini içinde barındıran GM Discovery ile ek bir uygulamaya ihtiyaç duymadan, Google Play’de Screenshoot alma programı aramaya gerek kalmadan işinizi yalnızca telefonunuzun SS alma (Ekran görüntüsü fotoğrafı çekme) ile halledebilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma bulunduğunuz yerin ekran fotoğrafını çekerek telefonda Screenshoot albümüne eklenmektedir. Çektiğiniz fotoğrafları ve kaydetmek istediğiniz notu, komik bir yorumu ya da internette görüp de paylaşmak istediğiniz bir resmi ekran görüntüsü yakalama fonksiyonuyla halledebilirsiniz.

General Mobile Discovery ve GM Discovery Elite modellerinin her ikisinde de aynı özellikten faydalanarak ekran resminin fotoğrafını çekebilir ve telefonunuza otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Peki çektiğim fotoğraflar nereye kaydoluyor diye soracak olursanız yukarıda söylediğimiz gibi Dosyalarım > Screenshoot albümüne kaydediliyor. Discovery Elite telefonunda ekran görüntüsü alabilmek için yapmanız gereken basit işlem aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ilk önce ses kısma tuşuna hemen ardından telefonu kilitleme düğmesine aynı anda basılı tutmaktır.

general-mobile-discovery-elite-ekran-goruntusu-alma

General Mobile Discovery Güncellemesi nasıl yapılır?

     Telefon güncellemesi yapmak, cihazınız için olmazsa olmazlar arasında yer alır. Telefon güncellemesi sayesinde yeni uygulamalar eklenir, telefonunuz hızlanır ve eğer önceki sürümden kalan bir hata varsa giderilir. Buradan hareketle bu yazımızda General Mobile Discovery markasının Klasik, Elite ve Quadro modelli telefonlarında Android güncellemesinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

 Güncellemeden önce yapılması gereken işlemler:

 • General Mobile Discovery güncellemesini yapmadan önce telefon hafızasındaki tüm verilerinizi başka bir aygıta yükleyin. Dosyalarınızı yedekleyin ve güncelleme sonrasında yedeği telefonunuza geri yükleyin.
 • Güncelleme uzun olabileceği için bataryanız %60 %70’lerde seyretmelidir. Eğer şarjınız azken güncelleme yaparsanız güncelleme işlemi yarıda kesilebilir ve aksilikler, sorunlar peşinizi bırakmayabilir.
 • Yine güncelleme öncesinde telefonun hafıza kartını çıkartın.

Güncelleme yapabilmek için indirilmesi gereken dosyalar:

 • Eğer General Mobile Discovery 4 GB modeline sahipseniz Android KitKat yazılımını (Android Son sürüm) indirmek için buraya tıklayın.
 • General Mobile Discovery 16 GB modeli için ise buraya tıklayın.

General Mobile için Android KitKat 4.4 en son güncel sürümün boyutu ne kadar?

İki dosyanın da boyutu 390 Mb’tır (Megabyte).

İnternet paketinizle dosya indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Wi-fi kullanmanızı öneririz.

General Mobile telefonlarda güncelleme nasıl yapılıyor?

General Mobile telefonunuzda güncelleme yapmak çok zahmetli ve zor bir iş değildir. Aşağıda kısa kısa yazdığımı maddelerle telefonunuzu hızlı ve kolay bir şekilde güncelleyebileceksiniz.

 1. Telefonunuz için uygun olan sürümü indirin. 4 GB veya 16 Gb ‘lık modellerden hangisine sahipseniz yukarıda verdiğimiz indirme linklerini kullanarak telefonunuza son güncelleme paketini ücretsiz olarak indirin.
 2. Eğer dosyayı telefon aracılığıyla indirdiyseniz Downloads (İndirilenler) klasörüne bakın. Bilgisayar üzerinden yükleme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız hafıza kartına değil telefon hafızasına atın. İndirdiğiniz dosyayı Winrar içerisinden çıkartarak yükleyin.
 3. Uygulama menüsüne girin ve ardından Sistem Güncelleme’ye dokunun.
 4. Sağ üst köşede bulunan menü tuşuna basın ve sonrasında ”Yerelden güncelleme paketini seçin’‘e gidin.
 5. İndirdiğiniz dosyayı seçmenizi  ve güncelleme işlemini başlatmayı isteyeceği için telefona indirdiğiniz Android KitKat 4.4 dosyasını seçin.
 6. Ekrana gelen Güncelle ‘ye dokunun.
 7. Güncelleme başladı bile. Bekleyin ve telefona hiç dokunmayın. Güncelleme dosya boyutu yüksek olduğu için uzun sürecektir.

Evet, bu 7 adımla beraber General Mobile marka cihazınızın yazılımını güncelleyebilir, sistemini yükseltebilirsiniz.

 

Eğer kafanız karıştıysa ve videolu anlatıma ihtiyacınız varsa aşağıdaki videoyu izleyerek güncelleme sorununu halledebilir. İlgili hataları ortadan kaldırabilirsiniz.

General Mobile Discovery eşittir işareti sorunu

General Mobile Discovery telefonlarında Android güncellemesinin ardından yeni bir açık ortaya çıktı. Sms gönderildiği zaman eşittir (=) işareti yazıldığında telefon kendini resetliyor. Küçük bir sorun gibi görünse bile telefonun kendini yeniden başlatması ve sizin vakit kaybetmeniz; ihtiyacınız olan eşittir karakterini kullanamayışınız yine de büyük bir hata. Bunun yanında karşı tarafın = (eşittir) işareti içeren spam mesajlar göndermesi önemli ölçüde rahatsızlığa yol açabilecek engel.

G.M Discovery’de bu sorunu aşmanın iki farklı çözümü bulunuyor. Birincisi sizin de bildiğiniz üzere Android Kitkat 4.4 işletim sisteminin güncellenmesini beklemek ya da telefonun orjinal Sms uygulamasının dışında farklı bir Sms programı kullanmak. Normal Sms uygulamasından hiçbir farkı olmayan ve telefonunuz için güvenle indirebileceğiniz Sms uygulaması Google Play marketinde ücretsiz olarak hizmet veriyor. Bu sorunu aşmak ve Sms gönderme uygulamasını indirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Vodafone Message + da eşittir sorunu için bir çözüm olabilir

Vodafone’un yeni çıkardığı Vodafone Message üzerinden gönderdiğiniz eşittir işareti olan mesajlarınızda telefonunuzda kapanma sorunu olmuyor. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

G.M Hatayı engellemek için yeni güncelleme çıkardı!

General Mobile telefonunuzun yazılımını güncelleyerek bu bugtan kurtulabilirsiniz. Telefonunuzun yazılımını güncellemek ve Android Kit 4.4 işletim sisteminin son versiyonunu yüklemek için internet bağlantısı gerekiyor. Genera lMobile güncellemesi yapmak için buraya tıklayın.

 

G.M Discovery Elite almak isteyenlere tavsiyeler

2

General Mobile teknolojik ürünler kongresinde tanıtıldı ve tüm özellikleri sitemizde paylaşıldı. Teknik özellikleri ve tasarımıyla elimizden geldiğince tanıttığımız General Mobile’ın son Android akıllı telefonu Elite hakkında internet platformunda yapılan çeşitli araştırmalar ve sorulan sorular neticesinde elimizden geldiğince soru-cevap yöntemiyle Discovery Elite’in nasıl bir telefon olduğuna dair bilgilendirme yapacağız.

General Mobile Elite ve Samsung S4 ile karşılaştıracak olursak nasıl bir sonuca varırız?

Herşeyden önemlisi General Mobile Discovery Elite Türk mühendislerce yaptırılan bir telefon iken Samsung Kore’ye ait bir markadır. Her ikisinin de parçaları Çin’den tedarik edilmesine karşın bu noktada General Mobile Çin malı telefon olarak sınıflandırılmakta ve kulaktan kulağa yayılan söylentiler neticesinde diğer markaların yanında adi, kalitesiz, kullanışsız olarak görülmektedir. General Mobile telefon dünyasına henüz giriş yaptığından ve Türk mühendislerinin eseri olduğundan ufak tefek sorunlar, aksaklıklar meydana gelebilir, ki bu zaten G.M yetkili servislerince düzeltilmektedir, fakat bu tarz sorunlar her telefonda mevcuttur. Teknolojik ürünlere daha geniş açıdan bakarsak yapılan tüm gelişmeler ve düzeltmeler hatalardan doğar. Güncellemelerle, değişimlerle (parça) geçici olarak çözüm bulunmaya çalışılır ve asıl değişiklik bir sonraki model üzerinde gerçekleştirilir.

discovery-elite-mobilkaynak

General Mobile Discovery Elite 16 GB mı yoksa 32 GB mı almalıyım?

Telefon düşkünü olduğunuzu düşünüyor ve sıklıkla veri işlemi gerçekleştiriyorsanız size önerebileceğimiz model Elite 32 Gb’dır. Fakat 16 GB satın alarak MicroSD kart ile kapasiteyi arttırabilir ve aynı ölçüde telefon performansından faydalanabilirsiniz. Ancak dikkat etmekte fayda vardır ki General Mobile Discovery Elite’in 16 Gb ve 32 Gb hafızalı telefon modellerinin ROM özellikleri farklılık taşımaktadır.

General Mobile Elite’ın bataryası, kamerası ve görüntü kalitesi nasıl?

Elite’i (2 olarak da geçiyor.) Discovery’nin ilk modeliyle kıyaslayacak olursak daha uzun bir batarya ömrüne sahip olduğunu görebiliriz. 2500 mAh batarya gücüne sahip Elite’i kendi familyasının dışındaki telefonlara (Özellikle Samsung, HTC, LG) göre üstünlük taşımaktadır. iPhone 5S ile karşılaştırdığımızda ise hemen hemen aynı özellikleri sergilemektedir. 5.5 inç gibi geniş bir ekranla birlikte gelen Elite, 16 Mp Arka ve 8 Megapiksel ön kameraya sahip. Glass Gorilla özelliği de telefonun daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Full HD IPS 401 pp 1080 P ekran çözünürlüğü de diğer bir artı yönü. Uzun lafın kısası General Mobile Discovery Elite ile fotoğrafçı bile olmanız mümkün.

Elite’in Çift Hat girişi var mı? Ses kalitesi nasıl? Ne kadar?

Yapılan açıklamalar ve telefon tanıtımı kongresinde çift hat ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen Discovery Elite tek hat özelliğiyle piyasadaki yerini alacak gibi görünüyor. Discovery ilk çıktığı vakit ses kalitesinde aşırı bir tizlik vardı ve Kasım ayındaki güncelleme adeta ses sorununa ilaç oldu. Kişisel olarak belirtmek gerekirse hoparlör yerlerinden anlaşılacağı üzere çok kaliteli bir ses sistemi, müzik çalarınız olmaya aday bir General Mobile sizi bekliyor. GM Elite’in fiyatı belirlenmiş olup 1100-1200 Türk lirası bandında seyredecek.

General Mobile Discovery Elite’i daha detaylı incelemek için tıklayın.

General Mobile GM 6 özellikleri

General Mobile, MWC 2017 etkinliğiyle birlikte yeni akıllı telefonunu tanıtan firmalar kervanına katıldı. General Mobile GM 6 model adıyla karşımıza çıkan cihaz Android One programına dahil. Peki GM 6 özellikleri neler? Meraklılara hangi özellikleri ve avantajları sunuyor? İşte yanıtı…

 General Mobile GM 6 özellikleri

General Mobile GM 6 yenilenen bir tasarımla karşımıza çıkıyor. İnce olması ve metal kasa ile gelmesiyle şık bir görünüme kavuşan GM 6’da parmak izi okuyucu mevcut. Ekran büyüklüğü 5 inç olan cihazda kullanılan panel Incell IPS. Ayrıca GM 6 2.5D kavisli tasarım ile kullanıcılara kavisli tasarım deneyimi sunmaya hazırlanıyor. Ekran çözünürlüğü ise 1280×720.

GM 6 gücünü dört çekirdekli 1.5GHz frekans hızında çalışan MediaTek MT6737T işlemciden alıyor. İşlemciye entegre edilen grafik birimi ise Mali-T720 MP2. General Mobile GM 6’da 3GB RAM ve 32GB dahili hafıza bulunuyor. Depolama alanı microSD kart desteği sayesinde 256GB’a kadar arttırılabiliyor.

Kamera özelliklerine göz attığımızda GM 6’nın arka tarafında 13MP çözünürlüğünde LED flaş destekli lens mevcut. Ön kısımdaki kamera çözünürlük değeri ise yine flaş desteği ile birlikte 8MP. Bu çözünürlük değerleri ekonomik açıdan yeni telefon almayı düşünen kullanıcıların beklentisini karşılayabilecek düzeyde görünmekte.

GM 6, selefi GM 5’e kıyasla daha güçlü bir batarya ile geliyor ve cihazın pil gücü 3000 mAh. General Mobile GM 6’yı çalıştıracak işletim sistemi ise Android Nougat 7.0. Ayrıca GM 6 VoLTE, ViLTE ve VoWifi teknolojilerini de destekliyor.

GM 6 teknik özellikleri

 • 5 inç IPS ekran,
 • 1440 x 71.3 x 8.6mm ebat
 • 155 gram ağırlık
 • MediaTek MT6737T işlemci
 • Mali-T720 MP2 grafik birimi
 • 3GB Bellek & 32GB depolama alanı
 • 13MP arka & 8MP ön kamera
 • 3000 mAh pil
 • Android 7.0 Nougat

General Mobile’ın son gözdesi GM 6 hakkında ne düşünüyorsunuz?

General Mobile desen kilidini unuttum, ne yapmalıyım?

General Mobile telefonda desen kilidinizi unuttuysanız korkmayın, şifreyi kırmak ve telefonu yeniden açmak mümkün ancak bunun sizden bazı götürüleri olacak.

Telefonunuza desen kilidi koymak sizi bir çok açıdan korur. Özellikle özel bilgilerinizin başkaları tarafından ulaşılması engeller ya da telefonunuz çalındığında telefonunuz başkası tarafından kullanılmaz. Ancak unutulan desen kilidinin hatırlanması normal tuş kilidi şifresinden biraz daha zordur. Tuş kilidi için koyduğunuz desen kilidini unuttuysanız bunu kırmanız gerekir ancak desen kilidini kırmak sadece telefonu sıfırlamak ya da fabrika ayarlarına dönmek ile mümkün olduğu için tüm verileriniz silinecektir. Bir şey silinmeden (fotoğraflar, rehber, dosyalar,mesajlar) desen kilidini kırmak maalesef mümkün değildir.

General Mobile unutulan desen kilidini kırma

General Mobile telefonlarda desen kilidi kırma yöntemi telefonun hard reset yani format atılmasıyla mümkündür. Telefona format atmak içerisinde bulunan tüm verilerin silinmesi ve telefonun baştan kurulması demektir. Desen kilidinin amacı verilerinizi korumak olduğu için işletim sistemleri tek çıkar yolun bu olduğuna karar vermiştir. Ancak format atmadan önce Google hesabınızı hatırladığınıza emin olun. Eğer Google hesap şifrelerini hatırlamıyorsanız format attıktan sonra unutulan desen kilidi açılmış olsa da Google giriş isteyebilir. Bu girişi yapmazsanız telefonunuzu kullanamazsınız.

1 – Verilerinizin silineceğini unutmayın
2- Google hesabı şifrenizi bilmiyorsanız format atmayın

General Mobile unutulan desen kilidini kırmak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayınız ve telefonunuzun modelini tıklayarak nasıl format atılır öğrenin. Format attıktan sonra telefonunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

General Mobile telefonlara nasıl format atılır?

General Mobile Discovery Elite nasıl format atılır?

General Mobile Discovery Elite format atma işlemi format kısayol tuşları ile çok kolay. Telefonunuza format atarak telefonu sıfırlayabilir, virüs temizleme yapabilir, hızlandırabilir ve pil ömrünü uzatabilirsiniz. General Mobile Discovery Elite ısınma problemi de bir çok kez format atma işlemi ile çözülmüştür?

General Mobile Discovery Elite nasıl format atılır?

Format atma telefonu sıfırlama ile aynı işlemdir. Ancak telefon ayarları üzerinden fabrika ayarlarına dönme tuşlara basarak format atmak kadar etkili değildir. Yazılım atmak ise telefonun yazılımını tamamen silip yeniden yükleyerek yapılır. Bu işlem telefonun garantisini etkileyebilir ancak format atmak telefonun garantisini bitirmez ve telefona zararı yoktur. Ancak tüm verileriniz silineceği için yedek almanız gerekir.

Format atma resimli anlatım aşağıda yer almaktadır. Görselin altındaki talimatlara uyarak telefona format atabilirsiniz.

Not: Discovery Elite ile Discovery Elite Plus format atma işlemleri aynıdır!

General Mobile Discovery Elite nasıl format atılır? 4

General Mobile Elite telefona format atarken kullanacağınız tuşlar ses açma tuşu ve güç (power) tuşudur. Tuşlara basılı tutarak format atma işlemini yapabilirsiniz. Tuşlara basın ve Generel Mobile logosunun gelmesini bekleyin. Logo ekranı geldikten sonra güç tuşunu bırakın ses tuşuna basmaya devam edin. Daha sonra Recovery ekranına geleceksiniz. Menüde gezinmek için ses tuşlarını kullanın. Giriş yapmak için ise güç tuşunu kullanın. Recovery menüsünden wipe data / factory reset seçeneğine gelin ve güç tuşu ile seçin. Eğer istenirse gene aynı şekilde yes all data seçelim. Menüden çıktıktan sonra Reboot System Now seçeneği ile işlemi bitirelim. Format atmak bu kadar basit…

Format atmak zararlı mıdır?

Format atmanın tek riski resimlerin, videoların, mesajların ve diğer bilgilerin silinmesidir. Diğer türlü güvenlik için yani virüslerin silinmesi için format atılır. Telefonu sıfırlamak için, telefonu hızlandırmak için de güvenle format atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: General Mobile Discovery Elite ekran görüntüsü alma

General Mobile GM 5 plus nasıl format atılır?

General Mobile format atma işlemi telefonunuzu zararlı yazılımlardan temizlerken aynı zamanda performansını da arttıracaktır. Format atmak telefonunuzu ilk aldığınız güne çevirir. Herhangi bir şekilde yazılımı silinmez bu yüzünden yazılım atma işlemi değildir. Telefonu sıfırlama olarak görülmelidir ve etkili bir çözümdür.

Telefonunuza yaptığını bu işlem sayesinde telefonun performansını azaltan tüm uygulamalardan kurtulmuş olursunuz. Telefonunuzu satacağınız zaman da format atarak kişisel bilgilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz. General Mobile GM 5 telefonunuzu virüslerden temizlemek için ya da hata alıyorsanız gidermek için format atma işlemini uygulayabilirsiniz.

General Mobile GM 5 plus nasıl format atılır?

Telefonunuza format atmak için kullanmanız gereken bir kısa kod tuş kombinasyonu vardır. Format tuşları olarak da bilinen bu tuşlara basılı tutarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında format işleminin resimli anlatım şeklinde uygulayabilirsiniz.

general-mobile-gm-5-format

 

! Verileriniz silineceği için lütfen işleme başlamadan önce tüm verilerinizi yedekleyin. Bu yöntem telefonunuzun garantisini etkilemez. Kullanıcı hatası herhangi probleme yol açmaz.

General Mobile GM 5 plus format atma işleminde kullanılacak tuşlar ses açma tuşu ile güç (power) yani telefonu açma kapama tuşudur. Bu tuşlara bir süre basılı tutun ve General Mobile logosunun gelmesini bekleyin. Logo ekrana geldikten sonra güç tuşunu bırakın ses tuşuna basılı tutmaya devam edin. Recovery ekranına geleceksiniz. Bu menüde dolaşmak için ses tuşlarını seçmek için güç tuşu+ses açma tuşunu kullanın. General Mobile telefonlarda seçme işlemi yapmak için güç tuşu basılı iken ses açma tuşuna basılmalıdır. Bu sadece General Mobile için geçerli bir işlemdir. Menüden wipe data / factory reset menüsüne gelin ve güç tuşu basılı iken ses açma tuşuna basarak menüye giriş yapın. Buradan eğer istenirse yes all data seçelim. İstenmezse ya da seçtikten sonra Reboot System Now seçeneğini seçelim. Telefon açılıp kapanacak ve format işlemi tamamlanacaktır.