G.M Discovery Elite almak isteyenlere tavsiyeler

-sponsor-

General Mobile teknolojik ürünler kongresinde tanıtıldı ve tüm özellikleri sitemizde paylaşıldı. Teknik özellikleri ve tasarımıyla elimizden geldiğince tanıttığımız General Mobile’ın son Android akıllı telefonu Elite hakkında internet platformunda yapılan çeşitli araştırmalar ve sorulan sorular neticesinde elimizden geldiğince soru-cevap yöntemiyle Discovery Elite’in nasıl bir telefon olduğuna dair bilgilendirme yapacağız.

General Mobile Elite ve Samsung S4 ile karşılaştıracak olursak nasıl bir sonuca varırız?

Herşeyden önemlisi General Mobile Discovery Elite Türk mühendislerce yaptırılan bir telefon iken Samsung Kore’ye ait bir markadır. Her ikisinin de parçaları Çin’den tedarik edilmesine karşın bu noktada General Mobile Çin malı telefon olarak sınıflandırılmakta ve kulaktan kulağa yayılan söylentiler neticesinde diğer markaların yanında adi, kalitesiz, kullanışsız olarak görülmektedir. General Mobile telefon dünyasına henüz giriş yaptığından ve Türk mühendislerinin eseri olduğundan ufak tefek sorunlar, aksaklıklar meydana gelebilir, ki bu zaten G.M yetkili servislerince düzeltilmektedir, fakat bu tarz sorunlar her telefonda mevcuttur. Teknolojik ürünlere daha geniş açıdan bakarsak yapılan tüm gelişmeler ve düzeltmeler hatalardan doğar. Güncellemelerle, değişimlerle (parça) geçici olarak çözüm bulunmaya çalışılır ve asıl değişiklik bir sonraki model üzerinde gerçekleştirilir.

discovery-elite-mobilkaynak

General Mobile Discovery Elite 16 GB mı yoksa 32 GB mı almalıyım?

Telefon düşkünü olduğunuzu düşünüyor ve sıklıkla veri işlemi gerçekleştiriyorsanız size önerebileceğimiz model Elite 32 Gb’dır. Fakat 16 GB satın alarak MicroSD kart ile kapasiteyi arttırabilir ve aynı ölçüde telefon performansından faydalanabilirsiniz. Ancak dikkat etmekte fayda vardır ki General Mobile Discovery Elite’in 16 Gb ve 32 Gb hafızalı telefon modellerinin ROM özellikleri farklılık taşımaktadır.

General Mobile Elite’ın bataryası, kamerası ve görüntü kalitesi nasıl?

Elite’i (2 olarak da geçiyor.) Discovery’nin ilk modeliyle kıyaslayacak olursak daha uzun bir batarya ömrüne sahip olduğunu görebiliriz. 2500 mAh batarya gücüne sahip Elite’i kendi familyasının dışındaki telefonlara (Özellikle Samsung, HTC, LG) göre üstünlük taşımaktadır. iPhone 5S ile karşılaştırdığımızda ise hemen hemen aynı özellikleri sergilemektedir. 5.5 inç gibi geniş bir ekranla birlikte gelen Elite, 16 Mp Arka ve 8 Megapiksel ön kameraya sahip. Glass Gorilla özelliği de telefonun daha dayanıklı olduğunu gösteriyor. Full HD IPS 401 pp 1080 P ekran çözünürlüğü de diğer bir artı yönü. Uzun lafın kısası General Mobile Discovery Elite ile fotoğrafçı bile olmanız mümkün.

Elite’in Çift Hat girişi var mı? Ses kalitesi nasıl? Ne kadar?

Yapılan açıklamalar ve telefon tanıtımı kongresinde çift hat ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen Discovery Elite tek hat özelliğiyle piyasadaki yerini alacak gibi görünüyor. Discovery ilk çıktığı vakit ses kalitesinde aşırı bir tizlik vardı ve Kasım ayındaki güncelleme adeta ses sorununa ilaç oldu. Kişisel olarak belirtmek gerekirse hoparlör yerlerinden anlaşılacağı üzere çok kaliteli bir ses sistemi, müzik çalarınız olmaya aday bir General Mobile sizi bekliyor. GM Elite’in fiyatı belirlenmiş olup 1100-1200 Türk lirası bandında seyredecek.

General Mobile Discovery Elite’i daha detaylı incelemek için tıklayın.

2 Yorumlar

    • Elite ses problemi için telefonunuzu teknik servise yollamalısınız. Anlatmanıza göre hoparlörü patlamış olabilir. Ses gelmiyor diye gitmeniz yeterli olacaktır.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz