Ana SayfaGeneral MobileGeneral Mobile Discovery Elite nasıl format atılır?

General Mobile Discovery Elite nasıl format atılır?

- Advertisment -

General Mobile Discovery Elite format atma işlemi format kısayol tuşları ile çok kolay. Telefonunuza format atarak telefonu sıfırlayabilir, virüs temizleme yapabilir, hızlandırabilir ve pil ömrünü uzatabilirsiniz. General Mobile Discovery Elite ısınma problemi de bir çok kez format atma işlemi ile çözülmüştür?

General Mobile Discovery Elite nasıl format atılır?

Format atma telefonu sıfırlama ile aynı işlemdir. Ancak telefon ayarları üzerinden fabrika ayarlarına dönme tuşlara basarak format atmak kadar etkili değildir. Yazılım atmak ise telefonun yazılımını tamamen silip yeniden yükleyerek yapılır. Bu işlem telefonun garantisini etkileyebilir ancak format atmak telefonun garantisini bitirmez ve telefona zararı yoktur. Ancak tüm verileriniz silineceği için yedek almanız gerekir.

Format atma resimli anlatım aşağıda yer almaktadır. Görselin altındaki talimatlara uyarak telefona format atabilirsiniz.

Not: Discovery Elite ile Discovery Elite Plus format atma işlemleri aynıdır!

General Mobile Elite telefona format atarken kullanacağınız tuşlar ses açma tuşu ve güç (power) tuşudur. Tuşlara basılı tutarak format atma işlemini yapabilirsiniz. Tuşlara basın ve Generel Mobile logosunun gelmesini bekleyin. Logo ekranı geldikten sonra güç tuşunu bırakın ses tuşuna basmaya devam edin. Daha sonra Recovery ekranına geleceksiniz. Menüde gezinmek için ses tuşlarını kullanın. Giriş yapmak için ise güç tuşunu kullanın. Recovery menüsünden wipe data / factory reset seçeneğine gelin ve güç tuşu ile seçin. Eğer istenirse gene aynı şekilde yes all data seçelim. Menüden çıktıktan sonra Reboot System Now seçeneği ile işlemi bitirelim. Format atmak bu kadar basit…

Format atmak zararlı mıdır?

Format atmanın tek riski resimlerin, videoların, mesajların ve diğer bilgilerin silinmesidir. Diğer türlü güvenlik için yani virüslerin silinmesi için format atılır. Telefonu sıfırlamak için, telefonu hızlandırmak için de güvenle format atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: General Mobile Discovery Elite ekran görüntüsü alma

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -