Ana SayfaNasıl yapılır?iPhone 5S parmak izi nasıl kullanılır?

iPhone 5S parmak izi nasıl kullanılır?

- Advertisment -

iPhone 5S model Apple ürünlerinde bulunan parmak izini telefon kilidi kodu olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanında iTunes veya App Store mağazalarından yaptığınız alışverişlerde onay vermek için parmak izi özelliğini kullanabilirsiniz. Parmak izi okutma özelliğinden faydalanmak için ise Telefon kilit kodunu aktif hale getirmeyi hatırlalısınız.

Öncelikli olarak iPhone 5S veya iPhone 6 + iPhone 6 Plus modelleride mevcut olan Parmak İzleri penceresini açın. Bunun için yapmanız gereken “Ayarlar > Genel > Parola ve Parmak İzi > Parmak izleri. Daha önceden hiç parmak izi oluşturmadıysanız yeni bir parmak izi yaratmanız gerekiyor. Bunun için Parmak izi ekle’ye gidin. Burada karşınıza çıkan talimatları yerine getirerek “Sürdür”e basın.

140414-3273301

iphone-nasil-yapilir-parmak-izi

iphone-nasil-yapilir-parmak-izi-2

İş yalnızca bu yaptıklarımızla sınırlı kalmıyor. Parmak izin ayarlarını yapılandırmalıyız. Eğer parmak izimizi telefonu açarken ve kapatırken kullanmak istiyorsak; “Parola gibi Kilit Açma”‘nın yanında bulunan gösterge simgesine basalım. Eğer Parmak izi özelliğinden alışverişlerde onay vermek için faydalanmak istiyorsanız yanındaki işarete basın.

iphone-nasil-yapilir-parmak-izi-3

iPhone 5S Parmak izi özelliği nasıl kullanılır?

Parmak izini etkinleştirmeyi ve devre dışı bırakmayı öğrendik. Şimdi parmak izi ile giriş yapmayı ve nasıl kullanıldığını öğrenelim. Eğer telefonunuzu telefon kilit kodu olarak seçmişseniz > Ev tuşu (Orta yuvarlak tuş)’a basarak bir süre bekleyin. Aynı şekilde internet üzerinden yaptığınız alışverişleri onaylamak için parmağınızı taratma işlemini uygulayın. Parmağınızı home tuşuna tutun ve onaylayın.

iphone-nasil-yapilir-parmak-izi-4

iPhone 5S parmak izini kullanamıyorum, sorunum var, şu problemden muzdaribim diyen kullanıcılar yardım almak üzere yorum bırakabilir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -