Ana SayfaNasıl yapılır?Instagram'da profil / hesap engelleme nasıl yapılır?

Instagram’da profil / hesap engelleme nasıl yapılır?

- Advertisment -

Instagram, günümüzde en çok tutulan ve kullanıcıların büyük beğenisine sahip platformlar arasında yer almaktadır. Kişiler burada sahip oldukları hesap üzeirnden anılarını, düşüncelerini, hobilerini, alışkanlıklarını, gerçekleştirdiği eylemleri ve pek çok anı takipçileriyle paylaşabilmektedir.

Instagram’da mevcut olan takipleşme sistemiyle kullanıcılar arkadaşlarını, yakın çevresini, markaları, farklı alanlarda yayın ve paylaşım yapan kanalları takip edebilmektedir. İlgiye dayalı olarak gelişen ve her geçen gün büyüyen platformda kullanıcıların anıları da büyümekte ve eylemleri gelişmektedir.

Her ne kadar Instagram kullanıcıları takipçi sayısını arttırsa ve daha büyük bir çevreye ulaşsa bile kimi zaman bazı problemlerle karşılaşabilmektedir. Instagram’da bize hitap eden kullanıcılar, sayfalar ve kanallar bulunduğu gibi istemediğimiz davranışlar da ortaya çıkmaktadır. Bu noktada Instagram kullanıcı güvenliğini ve huzurunu sağlamak için kullanıcılara bloklama özelliği sunuyor.

Instagram’da kullanıcı engelleme yaparak istenmeyen ve hoş olmayan durumlardan kurtulabiliriz. Örneğin profil hesabı bloklama yoluyla istemediğimiz kullanıcılarla karşılaşmamak mümkündür. Veya sıklıkla karşımıza çıkan ve bizim için uygun olmayan içerikleri görmemek adına birinin Instagram hesabını engelleme yoluna gidebiliriz. Peki Instagram’da kullanıcı engellemek için ne yapmak gerekiyor? Bu yazımızdan yararlanarak ve aşağıdaki adımları takip ederek Instagram profil / kullanıcı / hesap / sayfa engellemenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Instagram’da bir hesabı nasıl engellerim?

Instagram gelişmiş kişiselleştirme özelliği sunmaktadır. Bu noktada kullanıcılar hesap engelleme işlemini kolayca gerçekleştirebileceği hakka sahiptir. Aşağıda bulunan adımları gerçekleştirmeniz hesap engellemek için net bir çözüm olacaktır. Yaşadığınız sorunlara ve problemlere karşılık birini kalıcı olarak engellemek ve takipten çıkarmak için sizi bekleyen adımlar şu şekilde:

  • Instagram uygulamasını başlatın.
  • Engellemek istediğiniz kullanıcı profilini açın.
  • Sağ üst köşede bulunan “…” (Üç nokta) ikonuna basın.
  • Çıkan ek seçeneklerden “Engelle”ye basın.
  • İstenen engelleme onayı için tekrar “Engelle”ye basın.
  • Son olarak engellemenin başarılı bir şekilde gerçekleştiğine dair bilgi alacaksınız.

Instagram engeli nasıl kaldırılır?

Instagram’da kullanıcıları engelleyebildiğimiz gibi engel kaldırma ve kullanıcı profilini tekrar görüntüleme imkanına sahibiz. Bunun için yukarıda bahsedilen adımların tersini uygulamak yeterlidir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -