Ana SayfaNasıl yapılır?Instagram gönderilerimi beğenenleri nasıl görürüm?

Instagram gönderilerimi beğenenleri nasıl görürüm?

- Advertisment -

Instagram etkileşim oranı yüksek olan sosyal medya araçları arasında yer almaktadır. Günümüzde neredeyse her iki telefondan birinde yüklü olan Instagram sayesinde paylaşım yapmak, kullanıcılarla iletişime geçmek mümkün. Bunun yanında Instagram göndelerini takip etmek ve beğenmek de platformun sunduğu hizmetler arasında. Ancak 2019’da Instagram aldığı yeni bir karar neticesinde beğenme noktasında değişikliğe gidiyor. Artık kullanıcılar Instagram gönderilerini beğenenleri göremeyecek. Peki “Instagram paylaşımlarımı beğenenleri nasıl görürüm?” Bunun için ne yapmak gerekiyor?

Instagram neredeyse artan popülasyonla birlikte bir rekabet ortamına dönüştü. Kullanıcıların en büyük amaçlarından biri de takipçi ve beğeni sayısını arttırmak oldu. Bu durum Instagram ekibi tarafından negatif algılandı ve değişikliğe gidildi. Sistem üzerinde yapılan testler sonucunda artık beğenilerin görüntülenmemesi kararı alındı. Yönetim bu değişikliğe yönelik şöyle bir açıklamada bulundu:

“Kullanılarımızdan paylaştıkları şeylere odaklanmalarını istiyoruz, postların kaç beğeni aldığına değil. Test boyunca, kişi sadece paylaştığı gönderinin toplam beğeni sayısını görecek.”

Instagram cephesinden bu açıklamanın gelmesi pek çok kullanıcıyı üzmüş durumda. Açık konuşmak gerekirse Instagram’da mevcut profillerin çoğu beğeni sayısını önemsiyor. Bundan fazlası gönderiyi kimlerin beğendiğini merak ediyor ve uzun uzadıya hesap yapıyor. Ayrıca Instagram’ın her geçen gün kalabalık hale gelmesi beğeni sayısını da otomatik olarak arttırıyor ve beğenenleri görüntülemek gereksiz bir hal alıyor.

Ayrıca: Instagram beğendiğim göndelerim nerede?

Instagram paylaşımlarımı kimler beğendi?

“Instagram’da gönderilerimi beğenenleri göremiyorum, kimler beğendi? Ne yapmalıyım, bu sorunu nasıl çözmeliyim?” şeklinde internet üzerinde çok sayıda araştırma yapılıyor. Fakat ne yazık ki bu probleme yönelik bir çözüm bulunmuyor. Beğenenleri kısmen de olsa görüntülemek için bildirim çubuğunu takip etmek durumundayız. Buna ek olarak telefon bildirim ekranından takip yapmak için “Notification History” gibi araçlardan yararlanmak işinizi kısmen de olsa çözebilir.

Instagram’da yapılan yenilik sonucunda “Gönderimi beğenenleri nasıl görürüm?” diyen ve durumdan memnun kalmayanlar var. Ancak bunu artıya çeviren kişi sayısı da oldukça fazla. Örneğin sahte hesaplarla gönderi beğeni arttıranlar için pozitif bir durum gibi görünüyor. Beğenlerin hem kendisi hem de diğer kullanıcılar tarafından denetlenemiyor olması, onların cephesinde güzel bir haber.

Alınan bu yeni karardan memnun musunuz? Görüşlerinizi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -