Ana SayfaNe nedir?iMessage nedir?

iMessage nedir?

- Advertisment -

Apple iMessage bir iletişim hizmetidir. Diğer iOS 5 kullanıcıları ile mesaj ve fotoğraf vb. paylaşmanın basit ve hızlı bir yoludur.

iPhone’da bir mesaj oluştururken, iOS 5 alıcının iOS 5’i olup olmadığını ve iMessage’ı aktifleştirip aktifleştirmediğini otomatik olarak tespit eder. Alıcı bir iMessage aldığında bu mesaj iPhone’da yeşil yerine mavi olarak çıkar. Alıcı iOS 5’li değilse ve iMessage’i aktifleştirmediyse,normal bir metin mesajı gönderilir. iMessage ile iPad sahipleri de iOS 5’in aktif hale getirildiği diğer cihazlara mesaj gönderebilir. iMessage özelliği ayrıca grup aramalarını ve resim ve video gönderimini de mümkün kılmaktadır.

iMessage ayarları nasıl yapılır?

iPhoneya da iPad  kullanıcılarının iMessage ayarlarını yapmak için bir iTunes hesabına sahip olması gerekiyor.  Öncelikle  mobil cihazınızdan ayarlar kısmına gelin.  Daha sonra iMessage ayarlarını yapmak için ayarlar kısmında mesajlar sekmesine tıklayın.

imessage ayarları

Açılan sayfanın en üst kısmında iMessage sekmesini göreceksiniz. iMessage’ı kullanarak diğer iPhone ve iPad kullanıcılarına ücretsiz mesaj göndermek için buradan iMessage seçeneğini aktifleştirmeniz gerekiyor.

Daha öncede belirttiğimiz gibi iMessage kullanabilmeniz için bir iTunes hesabına ihtiyacınız var.  Bu sayfadan iMessage’ı etkinleştirdiğiniz zaman sizden iTunes hesabına giriş yapmanız istenecek. Kullanıcı bilgilerinizi girip İOS iTunes hesabınıza giriş yaptıktan sonra gene bu sayfada iMessage’ın etkinleştirildiğine dair ” iMessage mesajları; iPhone, iPad, iPod touch ve Mac arasında gönderilebilir” şeklinde  bir açıklama göreceksiniz.

iMessage kullananları nasıl anlarım?

iMessage’ı ücretsiz olarak kullanmanız için mesaj göndereceğiniz kişinin de aynı servisi kullanıyor olması gerekiyor. Yani ücretsiz mesaj gönderme sadece iMessage’dan iMessage’a geçerlidir. Bunun için herhangi bir ayar yapmanız gerekiyor. Rehberinizde kayıtlı herhangi birine mesaj atacağınız zaman eğer karşı taraf iMessage kullanıyorsa mesaj gönderme ekranında ki gönder butonu mavi olacaktır.

 imessage karşı tarafı anlama-ücretsiz

iMessage ücretli mi?

iMessage İOS kullanan mobil cihazlar arasında ücretsiz mesajlaşmayı destekler. Whatsapp ya da Skype gibi mesaj göndermeniz için bir internet bağlantısı olması yeterlidir. Eğer internete bağlı değilseniz ya da cihazınızda internet paketiniz yoksa gönder butonu mavi olmayacaktır ve mesajlarınız operatörünüz tarafından ücretlendirilebilir.

 

Eğer iMessage kullanımı için herhangi bir problem yaşıyorsanız ya da desteğe ihtiyacınız varsa yorum yazarak bizden destek alabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -