HTC One mini 2 inceleme

-sponsor-

HTC One Mini 2 model telefon, HTC One M8’in ardından resmen tanıtıldı. Tasarım açısından HTC One Mini’ye oldukça benzeyen Mini 2 modeli teknik özellikleri açısından ise büyük farklılıklar taşıyor. ”Ekonomik telefon arayışında olanlar”, ”Fiyatı düşük olsun, bana zaten o kadar çok özellik lazım değil.” ve ” Ben küçük ekranlı telefonlardan daha çok hoşlanıyorum.” diyenler içen tamamen uygun bir seçenek.

HTC One Mini ilk çıktığında kullanıcılar pek verim alamamıştı. Bunun farkında olan HTC firması telefon üzerinde bazı iyileştirmeler, yenilikler yaptı ve HTC takipçilerinin gönlünü almaya çalışıyor. Özelliklerine, tasarımına ve fiyatına bakıldığında sanırım gönlümüzü alma noktasında başarılı olacak gibi görünüyor.

 HTC One Mini 2’nin özellikleri

HTC One Mini 2 telefonu karşınıza  Qualcomm Snapdragon 400 yonga  işletim sistemiyle çıkacak. 1.2 Ghz işlemci hızına sahip olan HTC One Mini 2 1 Ram’e sahip. Ekran Grafik işlemcisi ise Adreno 305.  Micro SD kart destekli HTC Mini 2 kullanıcılara 128 GB’a kadar depolama imkanı sunuyor.

Telefonun kamerası ise arkası 13 MP ve önü 5 Mp olarak karşımıza çıkacak. Ufak ama hünerli telefon ile 1080 P Full HD kalitesinde çekimler yapabilmeniz mümkün. 2100 mAh gücündeki batarya özelliği ile birlikte kullanıcılara 16 saate kadar 3G görüşme yapabilme imkanı tanıyor.

Ne kadar olacak?

HTC One Mini 2 modeli’nin fiyatı henüz belirlenmemiş olmasına rağmen Türkiye’de 1100 TL gibi bir fiyatla karşımıza çıkabilir.

Ne zaman çıkacak?

Telefonun ne zaman çıkacağı konusunda herhangi kesinleşmiş bir bilgi yoktur. Yeni gelişmeler neticesinde başlık altındaki bilgiler güncellenecektir.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz