Ana SayfaHTCHTC M8 özellikleri ve çıkış tarihi

HTC M8 özellikleri ve çıkış tarihi

- Advertisment -

HTC’nin önümüzdeki günlerde piyasaya çıkması beklenen telefonu atasını yani HTC One’ ı geride bırakacak gibi görünüyor. Bu yüzden sosyal medyada One 2 diye de anılıyor. Çıkan söylentiler ve bazı açıklamalara göre HTC M8’in nasıl piyasaya çıkacağı konusunda bir araştırma yaptık ve sizlerle paylaşmak istedik.

HTC M8 Hangi Özelliklere sahip?

Full HD 1080 P ve 5 inç ekranla gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. Android işletim sistemine devam eden ve Kit Kat 4.4 ile gelecek olan HTC One 2’nin Kamerasının 6 Ultra Pixel olacağı tahmin ediliyor. 6 rakamı hevesinizi kaçırmasın. Kamera ultra pixel özelliği taşıdığından HTC One 2’nin kamerası yaklaşık olarak 24 Megapiksel’e denk geliyor ve bu oldukça etkileyici bir rakam. Alüminyum kasayla gelmesi beklenen akıllı telefon HTC One Max’da olduğu gibi yine parmak izi tarama sensörüne sahip.  Daha dayanıklı pil ömrüne sahip olması beklenen akıllı telefon 4 çekirdekli olacak.  Snapdragon 800 işlemcisi ve Sense 6 arayüzüyle piyasada yer alacak. Son olarak 2.46GHz çekirdek frekansı , 578MHz GPU frekansıyla saniyede 15 gb bellek bant genişliği gibi özellikleriyle telefon piyasaya çıktığı anda türünün tek örneği olacak.

HTC M8 diğer telefonlara göre nasıl?

HTC M8 (One2) akıllı android telefonu olan bilgilerle kıyasladığımızda bazı özellikleri rakiplerini gölgede bırakıyor. Büyük ekranla gelmesi, daha hızlı bir işletim sistemine ve işlemciye sahip olması, Ultra pixel kamera özelliğinin gelmesi LG G2 Pro, Sony Xperia ve Samsung’un bazı telefonlarını rafa kaldıracak gibi görünüyor. Akıllı telefonlarda bildiğiniz üzere pil ömrünün uzunluğu olmazsa olmazlar arasındadır fakat çoğu telefonun pil ömrü uygulamalara karşı yetersizdir. Bu açıdan bakacak olursak HTC yeni ürünüyle karşılaştırıldığında yine bir çok telefon markasını geride bırakabilir.

HTC M8 (One X/2) Ne zaman çıkacak?

Bu konu hakkında çeşitli dedikodular ve söylentiler olmasına rağmen HTC yetkilisinin Mart ayında çıkacağı yönündeki açıklaması olaya biraz kesinlik katmış gibi duruyor. 3 Hafta sonrasına tekabül eden telefonun tanıtım tarihini ilerleyen günlerde daha net göreceğiz.

HTC-One-2-ozellikleri-mobilkaynak

 

 

 

 

 

 

 

HTC M8 ( One 2) Fiyatı ne olacak?

HTC M8’in fiyat konusunda bir bildiri ve açıklaması olmadı fakat telefon özelliklerine bakılacak olursa 600 $ gibi bir rakamla piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -