Sony Xperia Z3 (Yeni Detaylar)

-sponsor-

Japon telefon devi Sony telefon sektöründe çığır açmaya devam ediyor. Sony firması bu yıl içerisinde Z serisinin bir yenisi olan Z3 modelini çıkarmaya hazırlanıyor. Bir başka tabirle barındıracağı özelliklerle amiral gemisi olarak adlandırılan yeni android akıllı telefon büyük ilgi toplayacak gibi görünüyor.

Sony Xperia Z2’nin bir sonraki modeli olacak telefon hakkında pek bilgi mevcut değildi. Ancak yapılan bazı sızdırmalar doğrultusunda nasıl bir telefon modelinin ortaya çıkacağı kesinleşmiş gibi. İlk önemli detayların elde edilmesi modelin diğer özellikleri hakkında da bilgi toplamak için yeterli.

Öncelikle ağırlıkta bir değişiklik yaşanacak, telefonun daha sağlam ve zarif bir görünüme sahip olabilmesi açısından daha ağır maddeler kullanılacak. Telefonun ince, metal çerçeveli bir şekilde karşınıza çıkması da muhtemel olan bir diğer özellik. Hem zariflik ve şıklığa hem de donanımsal açıdan güçlü özelliklere önem verilmesi beklenen Sony Xperia Z3  2.7GHz dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci’ye ve 3 Gb Ram’e sahip olacak.

Telefonun grafik işlemcisini Adreno 420 olarak belirleyen Sony firmasının kamera kalitesi ise yine hepimizi etkileyecek cinsten olabilir. Bir iddiaya göre Sony Xperia Z3, iPhone, Samsung ve LG gibi diğer akranlarından daha güçlü kılabilecek olan kamera kalitesi 20.5 piksel olarak karşımıza çıkabilir.

Fiyatına gelince, henüz netleşmiş bir rakam yok. Bu yüzden ne kadar olacağı bilinmiyor. Fakat çıkış zamanı yönünde güvenilir kaynaklardan bazı iddialar var. LG G3, Samsung Galaxy S5 ve HTC M8 gibi modellere kafa tutan Sony Xperia Z3’ü,Ağustos ayındaki telefon tanıtım kongresinde  karşınızda görebilirsiniz.

Ağustos ayında resmi olarak tanıtılması beklenen Xperia Z3′ün LG G3, Samsung Galaxy S5 Prime ve HTC One M8 Prime’a rakip olması bekleniyor.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz