Windows Phone 9 çıkıyor!

-sponsor-

Microsoft mobil işletim sistemi olan Windows Phone 8.1’i kullanıma hazırlamadan önce Windows 9’un nasıl olacağının sinyallerini verdi. 2014 yılının Haziran ayında kullanımına sunulması beklenen Windows 8.1 mobil işletim sistemi merak içinde takip edilirken, Microsoft çalışanları bunun tüm dünya için bir sürpriz olacağını belirtti.

Windows 8.1’in yanısıra işletim sisteminin bir sonraki versionu olacak Windows Phone 9’un hazırlıklarına ise başlandı. 2015 yılının ikinci çeyreğinde yani bahar ayında çalışmalara başlanacağını açıklayan Microsoft, 2015’in son aylarında tıpkı 8.1 gibi kullanıma hazır olacağını belirtti. Çalışma takvimlerine bakıldığında gözü büyük değişiklikler peşinde olan firma kullanıcıları bir hayli mutlu edecek gibi görünüyor.

Windows 8’den 17 ay sonra 8.1 sürümü nihayet çıkıyor. Windows Phone 8.1’den 16 ay sonra da 9 sürümü,yeni işletim sistemi, sizlerle olacak. Ancak Windows 9 ile ilgili herhangi bir bilgi mevcut değil. İşletim sistemi hakkındaki teknik özelliklerin önümüzdeki ay çıkması beklenen 8.1’den sonra gelmesi bekleniyor.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz