Ana SayfaNasıl yapılır?Google Play Store'da olmayan apk uygulamalar nasıl kurulur?

Google Play Store’da olmayan apk uygulamalar nasıl kurulur?

- Advertisment -

Android işletim sistemiyle çalışan tablet, phablet ve telefonlara Google Play üzerinde olmayan uygulamaları indirebilirsiniz. Bunun yanında Google Play’de var olan ancak elinizde apk sürümü mevcut oyunları, uygulamaları yine Android cihazlara yüklemek mümkün. Peki? Apk uygulamalar nasıl yüklenir? Android’e apk nasıl indirebilir ve yükleyebiliriz? Apk kurulumu nasıl yapılır? Kurulum işlemi nasıl yapılıyor? Dilerseniz bu soruların cevabına göz atalım.

Apk dosyası nasıl kurulur ( Resimli anlatım )

uygulama-nasil-kurulur-apk

Eğer Android 4.0 ve altı cihaza sahipseniz Google Play, Samsung gibi uygulama mağazalarının yanında dışarıdan yükleme yapabilmek için uygulamaya izin vermeniz gerekmektedir. Apk indirmek ve yüklemek ile ilgili sorunları, yaşadığınız problemleri ve karşılaştığınız hataları bu işlem ile kolayca aşabileceksiniz. Sizin için hem çözüm hem de farklı bir indirme yöntemi olabilecek bu adımda Ayarlar> Bilinmeyen Kaynaklar ‘a gitmeniz gerekiyor. Bilinmeyen Kaynakların yanındaki kutucuğu aktifleştirerek indirdiğiniz Apk dosyasını kurma işlemini uygulayabilirsiniz.

 

İndirdiğiniz apk dosyasının olduğu klasöre gidin ve uygulamayı başlatın. AÇ veya Yükle’ye dokunarak apk dosyası kurulumunu başlatın. Hatırlatmakta fayda var ki Google Play ve Amazon Store gibi uygulama platformlarındaki uygulamalar kişisel bilgilerinizin çalınmaması adına güvenlidir. Bunların dışında kaynaklardan apk indirirken sitenin güvenilir oluşuna dikkat etmenizde fayda var.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -