Ana SayfaNasıl yapılır?Flash Player Nasıl Yüklenir? (Android)

Flash Player Nasıl Yüklenir? (Android)

- Advertisment -

Adobe Flash Player ile Android işletim sistemi arasındaki anlaşma sona erdiğinden dolayı Android telefon veya tabletlere artık Google Play market üzerinden Flash Player yüklenmemektedir. Android 4.1, Android 4,2 ve Android 4.3 İşletim sistemlerinde Flash Player yüklemek her ne kadar kolay olsa bile Android çıakardığı son Android KitKat 4.4 işletim sistemiyle Flash Player yükleme yöntemini daha da zorlaştırmıştır. Ancak Aşağıdaki resimli anlatımımızı takip ederek Android cihazlara Adobe Flaş Player indirme ve yükleme şansına sahipsiniz.

Android’e Flash Player nasıl yüklenir?

Android işletim sistemine sahip olan cihazımıza Flash Player yükleyebilmek ve cihazımız içerisinde bulunan flash tabanlı dosyaları, oyunları açabilmek adına Ayarlar bölümünde bulunan Bilinmeyen Kaynaklar’a izin vermemiz gerekiyor. Eğer telefonunuzda Adobe Flash Player yüklü ve açılmıyorsa Ayarlar > Uygulamalar adımlarını izleyip yüklü olan Adobe Flash Player’i kaldırma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Buraya tıklayalım ve Adobe Flash Player’i tekrardan indirelim. İndirdiğiniz dosyayı Dosyalarım içerisinde bulunan Download veya Downloads klasöründe bulabilirsiniz. Karşınıza çıkan flash-player-android-mobilkaynak.apk dosyasına dokunun ve Flash Player kurulumunu başlatın. Yükle’ye dokunun ve cihazınızın özelliklerine göre yüklenme süresini bekleyin. Karşınıza Bitti ikonu çıktıysa Bitti yazısının üzerine dokunarak kurulum işlemini tamamlayın.

Flash Player uygulaması Chrome ve Firefox web tarayıcılarında çalışmamaktadır. Bu yüzden oyun veya flash dosyası açmaya çalışırken hata ve problemlerle karşılaşmanız doğaldır. Bu sebeple Dolphin Web Browser tarayıcısını kullanırsanız flaş dosyalarını rahatlıkla açabilirsiniz. Dolphin Web Tarayıcısını indirmek ve Android işletimli cihazınıza yüklemek için buraya tıklayın. Samsung, LG, HTC, General Mobile, Casper Via, Sony Xperia gibi telefon ve tabletlerde artık Flash dosya oynatabilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -