Ana Sayfa Etiketler Rehber yedekleme

rehber yedekleme ile ilgili içerikler.


Android telefon yedekleme

Günümüzde Android telefonların hızlı bir şekilde kullanılması artık tüm bilgilerimizi bu telefonlara atmamıza neden oluyor. Durum böyle olunca da kimi zaman telefonumuzu değiştirmek istediğimizde bilgilerimizi yeni cihazımıza aktarmak bizim için sorun olabiliyor. Ancak Google akıllı telefonlar için geliştirdiği yeni yöntemler sayesinde sizi bu sorundan kurtarıyor. Artık sizde basit uygulamalar ile telefon rehberinizi ve fotoğraflarınızı yedekleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuz anda bunları geri yükleyebilirsiniz. Peki,resim ve Rehber yedekleme nasıl oluyor?

android telefon yedekleme

Sim kartlarına sadece 250 kişinin kaydedilebilmesi belki de en büyük sıkıntılardan bir tanesidir. Ancak özellikle telefonunuzu değiştirmek zorunda kaldığınız zaman rehberi tek tek kaydetmek size sıkıcı gelebilir. İşte bu sorunu ortadan kaldırmak için rehberinizi yedekleyebilirsiniz. Bunun içinde ilk olarak rehbere giriş yapmalısınız. Daha sonrasında ise menü tuşuna basarak seçeneklere göz atmalısınız. Açılan pencereden “İçe aktar/Dışa aktar” seçeneğini seçiyorsunuz. Buradan dilerseniz rehberinizi sim kartınıza gerekse de cihaz üzerindeki SD karta yedekleyebilirsiniz. Daha sonrasında ise Rehber yedekleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Rehberinizi cihazınıza geri yüklemek istediğinizde ise aynı şekilde rehbere girerek menü tuşuna basmalı ve “İçe aktar/Dışa aktar” seçeneğinden rehberinizi cihazınıza geri yüklemelisiniz.

Akıllı cihazlardaki bir diğer sorun ise Resim yedekleme sorunudur. Aslında bununda çözümü oldukça basitti. Eğer cihazınızda bir SD kart yuvası bulunuyorsa cihazınızda fotoğrafların bulunduğu kısmı açarak buradan fotoğrafların tümünü seçerek SD karta yükleyebilirsiniz. Ayrıca cihazınızda görev yöneticisi varsa aynı şekilde buradan dosya konumunu açabilir ve tüm dosyaları seçerek farklı bir konuma taşıyabilirsiniz. Ancak taşıdığınız yerin SD kart olmasın dikkat etmelisiniz.

Resim yedekleme yapıldıktan sonra ileride bu resimleri tekrar cihazınıza yüklemek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise yine fotoğraflar kısmına girerek SD kartta bulunan fotoğrafları görüntülemeli ve tüm resimleri seçerek menü seçeneğinden kopyalamaya ya da taşımaya girerek fotoğraflarınızın taşınacağı konumu cihazınız olarak seçmelisiniz. Bu sayede SD kartta bulunan tüm resimler tekrar telefonunuza yüklenmiş olacaktır. Aynı işlemi cihazınızda bulunan dosya yöneticisine girerek de yapmanız mümkün. Resimlerin bulunduğu konuma girmeniz ve yeni konumuna taşımanız yeterli olacaktır.

Google hesabı rehber yedekleme nasıl yapılır?

Rehber telefon ilk çıktığı süreden beri var olan ve kullanıcılar için önem taşıyan araçlar arasında yer alıyor. Tuşludan akıllı telefonlara dek rehber taşıma, rehber ayarı ve buna dair diğer çeşitli işlemler geçerliliğini koruyor.

Google hesabı yokken rehberimizi yalnızca SIM karta kaydediyorduk. Yeni telefona SIM kart taktığımızda ise numaralar otomatik olarak geliyordu. Bunun yanında numaraları SIM’e aktararak onları güvende tutabiliyorduk. Neyse ki şimdilerde teknolojinin gelişmesiyle Google hesabına rehberimizi yükleyebiliyoruz. Google hesabı yani Gmail sayesinde kullanıcı bilgilerimizi hatırladığımız sürece numaraları istediğimiz cihaza aktarabiliriz.

Google hesabına rehber yedekleme yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Ancak yine de teknoloji ve Google ayarlarıyla yeni tanışan biriyseniz yazımızı inceleyin. Zamandan tasarruf ederek hızlı biçimde rehberdekileri Google’a kaydetmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Android rehber yedekleme nasıl yapılır?

Android’de rehberinizi yedeklemek için birden fazla yol bulunuyor. Google hesabına rehberi kopyalamak ve tüm numaraları Google hesabında (Gmail) saklı tutmak basit adımlarla gerçekleşir.

Google hesabına yedekleme yapmak için önceden bir hesap oluşturulmuş olmalıdır. Google’a giriş yapmadan bu işlem gerçekleşmez. Giriş yaptıktan sonra yedekleme bir defalığa mahsus olabileceği gibi senkronizasyonu açık tutabilirsiniz. Açık olması rehberde yapılan herhangi bir değişiklikte bile yedeğin güncelleneceği anlamına gelir.

Bilgi: Google hesabını kullanarak tüm yedekleme işlemleri yapılabilir. Bunun yanında Google hesabı sayesinde genişletilmiş özelleştirme seçeneklerinden yararlanmak mümkündür. Bu noktada kullanıcılar e-posta ve şifre bilgisini unutmamalıdır.

Rehber yedeklemeyi açmak ve otomatik yedeklemek için:

  • Ayarlar > Hesaplar seçeneğine gidin.
  • Google hesabı üzerinden kayıtlı adresi seçin.
  • Hesap sync (senkronizasyon) seçin.
  • Yedeklemek istediğiniz verilerden “Rehber”i seçili duruma getirin.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi işlem üstesinden gelebileceğiniz bir işlemdi. Telefonun bozulması, kaybolması, hasar görmesi ve diğer çeşitli nedenlere sahip olsanız bile rehberiniz Google hesapta saklanır. Bu sayede bulut depolama üzerinden dilediğiniz cihaza rehber aktarmak mümkün hale gelir.

Google rehberden numaralar nasıl taşınır?

Google hesaba kaydedilen tüm numaraları dışarı çıkarabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken Google Rehber uygulamasını indirmektir. Eğer cihazda ön yüklü olarak gelmişse indirme yapmanız gerekmez.

Kişiler
Price: Free

Gmail’den telefona numara aktarmak için:

  • Rehber uygulamasını başlatın.
  • Ayarlar > Dışarı çıkar seçeneğine basın.
  • İndireceğiniz vcf uzantılı rehber dosyasını isimlendirin.

Dışarı aktarmanın yanı sıra içeri aktarma da yapılabilir. Bunun için yukarıdaki adımlar esnasında “İçe aktar” seçilmelidir.

Google hesap ve rehber ayarlarının tüm kullanıcılara faydalı olmasını umuyoruz. Karşılaşılan rehber aktarma sorunu için yorum bölümünü kullanın.

Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır? | TT Bulut

Android veya iOS kullanıcıları için rehber yedeklemede çeşitli yöntemler kullanılıyor. Hem Android hem de iOS platformu rehber yedekleme ve aktarma noktasında kullanıcılara çözümler sunduğu gibi internet ortamında rehber yedeği alma amacıyla geliştirilmiş pek çok yazılım bulunmaktadır. Türk Telekom da kendi kullanıcılarına yönelik geliştirdiği Türk Telekom Bulut depolama alanı sayesinde rehber yedekleme hizmeti sunmaktadır.

Türk Telekom Bulut nedir?

Türk Telekom Bulut kullanıcı verilerini internet ortamındaki sunucuda barındırılmayı sağlayan platformdur. TT Bulut, Google Drive ve iCloud benzeri bir hizmettir. Kullanıcılar belirli bir alana kadar tüm verilerini -rehber, mesaj, görsel, döküman, hesap bilgileri ve diğer- bu alanda saklayabilmektedir.

Türk Telekom bulut depolama teknolojisi USB kabloyla verileri bilgisayara aktararak yedekleme yapma yönteminin aksine yalnızca internet bağlantısının aktif olmasıyla size tüm yedekleme hizmetlerini sunar. Bu da harici ve dahili disk, USB bellek gibi depolama aygıtlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Eğer yedekleme yapıldıysa dosyalarınız aygıttan silinse bile bağımsız bir platform olduğundan tüm verileriniz burada saklı tutulmaya devam eder. Ayrıca pek çok bulut tabanları gibi dosyalarınız yüksek güvenlikle korunur.Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır? | TT Bulut 1

Türk Telekom Bulut ile rehber yedekleme

TT Bulut servisi kullanıcılara farklı kotalara sahip depolama alanları sunmaktadır. Türk Telekom Bulut hem ücretsiz hem de ücretli paketler barındırmaktadır. Paketler hakkında detaylı bilgi almak için ücretlendirme yazısını inceleyin.

Türk Telekom rehber yedeklemesi yapmak için kullanacağımız uygulamayı biliyoruz. Bu aracı faturalı ve faturasız tüm mobil kullanıcılar cihazlarına yükleyebilir.

Bilgi: Bulut üyelik başlatmak için “BULUT” yazarak “5555”e kısa mesaj gönderin.

Uyarı: Uygulama internet bağlantısı ile çalışmaktadır. Sistem aracılığıyla yedekleme yapıldığında harcanan veri internet paketinizden düşecektir. TT Bulut ile rehber yedekleme yapmak için Wi-fi ağını kullanmanızı öneririz.

Uyarı: Türk Telekom 1GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. Daha fazla depolama alanı tahsis etmek için haftalık veya aylık ücret ödenmelidir. Detaylar için ücretlendirme yazısını inceleyin.

Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak Android veya iOS cihazınız için Türk Telekom Bulut adlı uygulamayı edinin. Kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın. “+” simgesini kullanarak rehberinizi hızlıca yedekleyin.

Android için indir iOS için indir

Ekranı kırık telefondan dosya kurtarmak (Samsung)

Telefonunuzun ekranı kırıldı ancak içerisinden fotoğraflar önemli ya da rehberinizi kurtarmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere kırık ekranlı bir Samsung telefondan nasıl verilerimizi alabiliriz anlatmaya çalışacağız.

Samsung telefonun ekranı kırıldıysa içerisindeki fotoğrafları, dosyaları, rehberi kurtarabilirsinizi. Ancak telefonun ekran kilidi varsa bu iş biraz zor olacak. Çünkü telefon ve yazılım geliştiricileri verilerinizi korumak için şifreli telefonlara şifresiz bir şekilde erişimi oldukça zorlaştırıyorlar.

Telefonumda şifre var, ekranı kırık, fotoğraflarımı, rehberimi nasıl alabilirim, dosyalarımı nasıl açabilirim?

Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuzu bilgisayara takmak. Eğer telefon açılıyorsa telefon ekranını bilgisayara yansıtarak şifrenizi girebilir daha sonra dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Telefonunuzda şifre yoksa zaten telefonu data kablosu ile bilgisayara bağladığınız anda dosyalarınıza, fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Rehberiniz için eğer Google hesabı telefonda kuruluysa tüm rehberiniz yedeklenmiştir. Başka bir telefona Google hesabınızı kurarak ekranı kırık olan telefonda olan tüm kişileri alabilirsiniz.

Bu gibi durumların başımıza geleceğini önceden tahmin ederek yedekleme işlemini baştan çalıştırmalısınız. Telefondaki tüm resimleri ve fotoğrafları Google’a yedekleyebilirsiniz. Telefonunuzun başına bir şey geldiğinde resimleri ve fotoğrafları buradan alabilirsiniz. Rehberiniz için gene Google hesabınızı kullanabilirsiniz.

Eğer tüm verilerinizi yani dosyalarınız, notlarınız, Whatsapp konuşmalarınız, fotoğraflarınızı Google Drive servisine yedekleyebilirsiniz. Google Drive servisine dilediğiniz yerden erişmeniz mümkün.

Smart Merge indir (iOS)

0

Smart merge ile artık iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 plus telefonlarınızda rehber kontrolü daha kolay. Smart Merge rehber düzenleme uygulaması ile artık rehberinizi kolayca yedekleyebilir, herhangi isim ya da numara eşleşiyorsa bunları birleştirebilir ya da rehberinizin tümünü silebilirsiniz.

Sürüm bilgisi: 6.3

İşletim sistemi: İOS 6.0 ve üzeri

Boyut: 22.5 MB

Uyumlu modeller: iOS 6.0 ve üzeri yüklü iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 ve iPad modelleri

Üretici firma: Yoni Tserruya

Açıklama: Smart Merge, iPhone kullanıcılarının olmazsa olmazı gelen rehber silme uygulaması. Aslında uygulamanın tek yaptığı iPhone rehber silme işlemi değil. Aynı zamanda rehberinizi kolayca düzenleyebilir, güvenli bir şekilde yedekleyebilir, eşleşen kişileri birleştirebilirsiniz. Smart Merge Dünya genelinde binlerce kişi tarafından güvenle kullanılıyor ve rehber silme işleminde de en güvenilir uygulama olarak biliniyor. iPhone 4, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6 plus telefonlarınızda rehberin hepsini silme işlemini yapmak istiyorsanız uygulamayı aşağıdaki linklerden ücretsiz indirebilirsiniz.

Smart Merge Ücretsiz İndir iPhone

Görseller:

iphone rehber yedekleme silme

 

iOS için rehber yedekleme uygulaması indir

0

Filebook uygulaması iOS kullanıcılarına telefon rehberini yedekleme ve yedeği geri yükleme noktasında yardımcı olan yedekleme yazılımıdır. iPhone ve iPad model cihazınıza ücretsiz indirebileceğiniz yedekleme uygulaması ile rehberinizi hızlı ve kolay bir şekilde yedekleyebilirsiniz. Telefonunuzda ya da tabletinizde çökme meydana gelirse Filebook uygulaması ile aldığınız yedeği geri yükleyebilir iPhone ya da iPad’inizi kaldığı yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.
iphone-rehber-yedekleme-ios (1)-2

iCloud üzerinden yedekleme yapmak istemiyorsanız, alternatif uygulama Filebook’u deneyebilirsiniz. iCloud benzeri uygulama olan Dropbox’a yüklenen yedekleriniz Filebook sisteminde depolanır. Tek dokunuş ile kaydettiğiniz yedekleri geri yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz rehberinizde bulunan bağlantıları teker teker de iOS işletim sistemli cihazınıza indirebilirsiniz. Ayrıca Filebook rehber yedekleme uygulaması rehberinizde bulunan bütün herşeyi e-mail yoluyla yollamanıza da olanak tanıyor.

iOS tabanlı çalışan iPhone modelleri ve iPad tabletler için Filebook uygulamasını buradan ücretsiz olarak indirebilir, rehber yedekleme problemi ve ilerleyen vakitlerde karşınıza çıkabilecek olası hata ya da donanımsal sorunlara Filebook ile çözüm yaratabilirsiniz.