Ana SayfaNasıl yapılır?Ekranı kırık telefondan dosya kurtarmak (Samsung)

Ekranı kırık telefondan dosya kurtarmak (Samsung)

- Advertisment -

Telefonunuzun ekranı kırıldı ancak içerisinden fotoğraflar önemli ya da rehberinizi kurtarmak istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere kırık ekranlı bir Samsung telefondan nasıl verilerimizi alabiliriz anlatmaya çalışacağız.

Samsung telefonun ekranı kırıldıysa içerisindeki fotoğrafları, dosyaları, rehberi kurtarabilirsinizi. Ancak telefonun ekran kilidi varsa bu iş biraz zor olacak. Çünkü telefon ve yazılım geliştiricileri verilerinizi korumak için şifreli telefonlara şifresiz bir şekilde erişimi oldukça zorlaştırıyorlar.

Telefonumda şifre var, ekranı kırık, fotoğraflarımı, rehberimi nasıl alabilirim, dosyalarımı nasıl açabilirim?

Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuzu bilgisayara takmak. Eğer telefon açılıyorsa telefon ekranını bilgisayara yansıtarak şifrenizi girebilir daha sonra dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Telefonunuzda şifre yoksa zaten telefonu data kablosu ile bilgisayara bağladığınız anda dosyalarınıza, fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Rehberiniz için eğer Google hesabı telefonda kuruluysa tüm rehberiniz yedeklenmiştir. Başka bir telefona Google hesabınızı kurarak ekranı kırık olan telefonda olan tüm kişileri alabilirsiniz.

Bu gibi durumların başımıza geleceğini önceden tahmin ederek yedekleme işlemini baştan çalıştırmalısınız. Telefondaki tüm resimleri ve fotoğrafları Google’a yedekleyebilirsiniz. Telefonunuzun başına bir şey geldiğinde resimleri ve fotoğrafları buradan alabilirsiniz. Rehberiniz için gene Google hesabınızı kullanabilirsiniz.

Eğer tüm verilerinizi yani dosyalarınız, notlarınız, Whatsapp konuşmalarınız, fotoğraflarınızı Google Drive servisine yedekleyebilirsiniz. Google Drive servisine dilediğiniz yerden erişmeniz mümkün.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -