Ana SayfaNasıl yapılır?Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır? | TT Bulut

Türk Telekom rehber yedekleme nasıl yapılır? | TT Bulut

- Advertisment -

Android veya iOS kullanıcıları için rehber yedeklemede çeşitli yöntemler kullanılıyor. Hem Android hem de iOS platformu rehber yedekleme ve aktarma noktasında kullanıcılara çözümler sunduğu gibi internet ortamında rehber yedeği alma amacıyla geliştirilmiş pek çok yazılım bulunmaktadır. Türk Telekom da kendi kullanıcılarına yönelik geliştirdiği Türk Telekom Bulut depolama alanı sayesinde rehber yedekleme hizmeti sunmaktadır.

Türk Telekom Bulut nedir?

Türk Telekom Bulut kullanıcı verilerini internet ortamındaki sunucuda barındırılmayı sağlayan platformdur. TT Bulut, Google Drive ve iCloud benzeri bir hizmettir. Kullanıcılar belirli bir alana kadar tüm verilerini -rehber, mesaj, görsel, döküman, hesap bilgileri ve diğer- bu alanda saklayabilmektedir.

Türk Telekom bulut depolama teknolojisi USB kabloyla verileri bilgisayara aktararak yedekleme yapma yönteminin aksine yalnızca internet bağlantısının aktif olmasıyla size tüm yedekleme hizmetlerini sunar. Bu da harici ve dahili disk, USB bellek gibi depolama aygıtlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Eğer yedekleme yapıldıysa dosyalarınız aygıttan silinse bile bağımsız bir platform olduğundan tüm verileriniz burada saklı tutulmaya devam eder. Ayrıca pek çok bulut tabanları gibi dosyalarınız yüksek güvenlikle korunur.

Türk Telekom Bulut ile rehber yedekleme

TT Bulut servisi kullanıcılara farklı kotalara sahip depolama alanları sunmaktadır. Türk Telekom Bulut hem ücretsiz hem de ücretli paketler barındırmaktadır. Paketler hakkında detaylı bilgi almak için ücretlendirme yazısını inceleyin.

Türk Telekom rehber yedeklemesi yapmak için kullanacağımız uygulamayı biliyoruz. Bu aracı faturalı ve faturasız tüm mobil kullanıcılar cihazlarına yükleyebilir.

Bilgi: Bulut üyelik başlatmak için “BULUT” yazarak “5555”e kısa mesaj gönderin.

Uyarı: Uygulama internet bağlantısı ile çalışmaktadır. Sistem aracılığıyla yedekleme yapıldığında harcanan veri internet paketinizden düşecektir. TT Bulut ile rehber yedekleme yapmak için Wi-fi ağını kullanmanızı öneririz.

Uyarı: Türk Telekom 1GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunmaktadır. Daha fazla depolama alanı tahsis etmek için haftalık veya aylık ücret ödenmelidir. Detaylar için ücretlendirme yazısını inceleyin.

Aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak Android veya iOS cihazınız için Türk Telekom Bulut adlı uygulamayı edinin. Kullanıcı bilgilerinizle giriş yapın. “+” simgesini kullanarak rehberinizi hızlıca yedekleyin.

Android için indir iOS için indir

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -