Ana SayfaNasıl yapılır?Android'de telefon görüşmesi otomatik nasıl kaydedilir?

Android’de telefon görüşmesi otomatik nasıl kaydedilir?

- Advertisment -

Dijital iletişimin yararlarından biri de kalıcı olmasıdır. Bir şirketle mail üzerinden iletişime geçtiğinizde elinizde sağlam kayıtlar olur. Sahtekarlık veya hukuka aykırı bir durum gerçekleştiğinde bunu kanıtlayabilecek belgelere sahip olursunuz. Ancak telefonlarda durum biraz daha farklı işliyor.

Telefon görüşmesi bittiğinde, iki kişi arasındaki diyaloğu herhangi bir şekilde kanıtlamanın yolu bulunmuyor. Ancak bu sorunun önüne Android cihazınız için indirebileceğiniz arama kaydediciler geçiyor. Telefon aramalarını kaydeden Android uygulaması sayesinde unuttuğunuz bir şeyi hatırlamak isteyebilir veya güvenliğiniz açısından yaşayabileceğiniz telefon tartışmalarını kayıt altına alabilirsiniz.

Dilerseniz Android için ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en iyi otomatik görüşme kaydetme uygulamalarına göz atalım. Dikkate almakta fayda var ki Google Play Store’da arama kaydetmek için isim benzerliği taşıyan pek çok uygulama mevcut ve bu yazımızda sizin için yarar sağlayabilecek otomatik Android görüşme kaydediciler bulunmakta.

Uyarı: Başlamadan önce, hatırlatmakta fayda var ki, telefon görüşmesi kaydetmek Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede yasadışı bir durumdur. Özgürlük ihlaline giren görüşme kaydetme ile ilgili daha fazla bilgi almak için burayı inceleyebilirsiniz.

Arama Kaydedici

Diğer adıyla Otomatik Call Recorder, materyal dizayn ile gelen basit bir uygulama. Dropbox ve Google Drive desteği sayesinde konuşma kaydedici yedek alma işlemini gerçekleştirir ve bu yolla telefon hafızasında yer açarak tasarruf sağlar.

İsmine sadık olan uygulama, her seferinde sizin izninize başvurmadan tüm görüşmeleri otomatik olarak kaydedecektir. Yaptığınız telefon görüşmesinin içeriğini daha kolay hatırlamanız için not eklemenizi de sağlayan uygulama, gereksiz konuşmaları göz ardı etmenize yardımcı olur.

Telefon hoparlörünü kullandığınızda aldığınız verim daha yüksek olacaktır. Ücretsiz sürümüyle çoğu ihtiyacınızı karşılayan Automatic Call Recorder’da reklamları kaldırmak ve ek arama seçeneklerine ulaşmak için Pro sürümünü satın almanız, 7$ ödemeniz gerekiyor.

İndir

Another Call Recorder

Diğer Arama Kaydedici olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz bu araç bir öncekine göre daha şık duruyor. Uygulamayı kurduğunuzda arama kaydetmenin ülkenizde yasal olup olmadığını soruyor ve Wi-Fi veya internet aramalarının kaydedilemeyeceği bilgisinde bulunuyor. Yani bu uygulama Whatsapp, Facebook otomatik olarak kaydetme işlevlerini yerine getirmiyor.

Gelen ve giden aramaları, önemli durumları kaydetmeyi sağlayan Another Call Recorder’da iletişim kurulan kişi ve tarihe göre sıralama yapılabiliyor. Telefonun hafızası yetmiyor diyenler için genişletilmiş cloud servis desteği bulunuyor ancak bundan faydalanmak için 3$ ödemelisiniz.

İndir

Görüşme Kaydedici – ACR

Türkiye’de en çok kullanılan ve sevilen arama kaydedici uygulaması olan ACR ile aramayı kaydetme, tarihe göre sıralama, otomatik temizleme, önemli kayıtları işaretleme, kaydedilecek veya kaydedilmeyecek numaraları belirleme, şifre koyma özellikleri bulunuyor. ACR Pro sürüme geçmeniz durumunda Dropbox, Drive cloud sistemlerine aktarım sağlayabilir,  FTP sistemiyle ses kayıtlarını sunucuya taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İndir

Uyarı: Aynı anda iki arama kaydetme uygulaması kullanmamanızı öneriyoruz.

Dikkat: Yukarıda da belirttiğimiz üzere telefon görüşmesi kaydetmek ülkemizde yasal olarak suçtur. Mobilge, sitemiz üzerinden belirtilen uygulamaları yüklemeniz durumunda sorumlu tutulamaz.

Ses kaydetme uygulamaları arasında hangisini tercih ediyorsunuz? Dilerseniz arama kaydedicilerde yaşadığınız sorunları yardım almak üzere belirtebilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -