Ana SayfaİndirTek Elle Oynayabileceğiniz En İyi 23 Android Oyunu

Tek Elle Oynayabileceğiniz En İyi 23 Android Oyunu

- Advertisment -

Şimdilerde Android oyunlardaki popülarite inanılamaz derecede arttı. Günden güne geliştirilen grafikler ve oyun kategorilerinin yanında birbirinden farklı oynama biçimlerinin geliştirildiği Android oyun dünyasında en çok talep gören oyunlar arasında tek elle oynananlar da yer alıyor. Her mobil kullanıcının kendine göre bir oyun zevki bulunuyor. Kimi Android oyun sevenler karmaşık uygulamaları tercih ederken kimisi oynaması daha kolay olan, tek elle oynanabilen Android oyunlara yönelebiliyor. Biz de bu yazımızda tek elle oynanabilecek Android oyunlarını araştıranlara kulak veriyor ve popüler olan zeka, beceri, macera, yarış ve çeşitli kategorilerde mevcut olan tek elle oynayabileceğiniz oyunları listeliyoruz.

Monument Valley

İlk bakışta karmaşık görünen Monument Valley’de aslında yapmamız gerekenler oldukça basit. Levellerden oluşan ve giderek zorlaşan Monument Valley, tek elle oynanabilen eğlenceli bir oyun. Oyundaki blokların yerlerini değiştirerek yeni yollar oluşturduğumuz Monument Valley, beceri ve yol hesaplaması gerektiriyor. Aynı zamanda seviye atlatıkça beynimizi geliştiriyor ve farklı modda eğlence yaşatıyor.

Ücretsiz İndir

DOTS

Dots oyunu beceriye dayanan ve tek elle oynanan Android uygulamalarından biri. DOTS’ta yapmamız gereken yan yana olan renkler üzerinde yatay veya dikey çizimler yaparak seviye atlamak ve en yüksek puana ulaşabilmek. Tabii hamle sayımız sınırlı olduğundan birden fazla aynı çizgide bulunan renklerle çubuk oluştururken dikkatli olmamız ve yok ettiğimiz çubuğun yerine gelen yeni renklerin oluşturduğu düzeni hesaba katmamız gerekiyor.

Ücretsiz İndir

80 DAYS

Özgün tasarımı, sıradışı hikayesi ve grafikleri ile ön plana çıkan 80 DAYS görev yapmaya ve Paris, Venedik, İstanbul, Londra gibi büyük şehirleri dolaşarak 80 günde dünya turunu tamamlamaya dayanıyor. Hikayeleştirilmiş 80 Days oyunununda yeni rotalar keşfedebilir, diğer oyuncularla yarışabilir ve sahip olduğunuz paranızla gezi alanınızı genişletebilirsiniz. Oyundaki metinlerin İngilizce olması sizlere zorluk çıkarabilir ancak bu durumu İngilizce’yi geliştirmek adına fırsata dönüştürebilirsiniz.

Ücretsiz İndir

NinJump

Gelişmiş grafikler, ses efektleri ve özgün karakterleriyle ön plana çıkan NinJump uygulaması, tek elle oynanabilen, sonsuz koşu temelli oyunlar arasında yer alıyor. Sahip olduğu kılıçla önündeki engelleri aşmaya çalışan ve kolon içerisinde zirveye ulaşmaya çalışan Ninja karakterini, macera oyunlarına ilgi duyan kullanıcılar yönetebilir. Temple Run ve Fruit Ninja oyunlarından esinlenerek geliştirilen Ninjump’ı indirmek için bağlantı adresini kullanın.

Ücretsiz İndir

Alto’s Adventure

Macera kategorisinde yer alan Alto’s Adventure uygulamasının Türkçesi Alto’nun Macerası anlamına geliyor. Şimdilerde, kış mevsiminde keyifle oynayacağınızı düşündüğümüz uygulamada kayak yapan bir karakterimiz bulunuyor ve oyundaki amaçlarından biri kaçan lamaları yakalayarak güvende tutmak. Alto’s Advanture’da ekrana tap yaparak uygulayabileceğiniz havada takla atma, manevra yapma, hızlanma gibi özellikler bulunuyor. Çeşitli tehlikelerin ve engellerin bulunduğu oyun ilk bakışta zor görünse de oynadıkça elinizin alışacağı ve zevk alacağınız cinsten bir macera uygulaması.

Ücretsiz İndir

Temple Run

Yayımlandığı günden bu yana milyonlarca kullanıcı tarafından ilgi gören ve sevilerek oynanan Temple Run sonsuz koşu ve tek elle oynanan oyunların selefi diyebiliriz. Yalnızca baş parmağınızı kullanarak zıplama, eğilme, sağa ve sola kayma hareketlerini yapabileceğiniz, altın ve elmas toplama, engelleri aşarak sonsuz koşuda en yüksek puana ulaşma amaçlarının yer aldığı Temple Run’ı denemek için bağlantı adresini kullanın.

Ücretsiz İndir

The Guides

Matematiğe, kriptolojiye ve beceriye dayalı oyunlara ilgi duyan kullanıcılar için geliştirilen The Guides, çözmesi zor olan keşfe ve düşünmeye dayalı bir sisteme sahip. Çocuklar için de eğitici olabilecek The Guides’ta seviyeler yer alıyor ve her levelda mevcut ipuçlarından yararlanarak verilen şifrenin çözülmesi amaçlanıyor. Puzzle kategorisinde yer alan ve eğitici oyun arayışında olan kullanıcıların tercih edebileceği The Guides’i indirmek için linki kullanın.

Ücretli İndir

Doodle Jump

Aslında Doodle Jump’ın nasıl oynanacağından bahsetmemize hiç gerek yok. Çünkü indirir indirmez anlayabileceğiniz mantığa sahip olan, kavraması basit ve eğlenceli olan uygulamalardan biri. Doodle Jump Android’e ilk gelen uygulamalar arasında yer alıyor ve günümüzde dahi popülerliğini koruyor. Oyunda çeşitli karakterlerimiz mevcut ve seçtiğimiz karakter ile yapmamız gereken blokları kullanarak daha yükseğe sıçramak. Sonsuz zıplama oyunu olarak da adlandırabileceğimiz, tek elle oynanabilen Doodle Jump içerisinde daha yüksek skorlar yapabileceğiniz çeşitli güçlendiriciler ve puan kazandıracak, oynamaya teşvik eden görevler barındırıyor. Tabii Doodle Jump’ta her şey lehimize değil. Canavarlara ve çeşitli tuzaklara karşı tetikte olmamız gerekiyor.

Ücretsiz İndir

THREES

2048 oyunuyla benzerlik taşıyan Threes’te 1 ve 2 sayılarıyla oyuna başlıyoruz ve sağa sola, yukarıya veya aşağıya bu sayıların bulunduğu blokları hareket ettirerek sayıları toplamaya, en yüksek toplama ulaşmaya çalışıyoruz. Ancak dikkatli olmalıyız, yapacağımız her hamlede yeni sayılar gelmesi sebebiyle 4×4 ebatlardaki kolonun dolmaması ve bir yandan sayıları toplardan öbür yandan yeni boş alanlar açmamız gerekiyor. Oyunu tamamladığımızda ise ekranda görünen tüm sayılar toplanarak, oyundan aldığımız yüksek skor hesaplanıyor.

Ücretsiz İndir

Crossy Road

Yine oldukça eğlenceli grafiklerle donatılmış, retro görünümlü ve Minecraftvari olan Crossy Road’da adından anlaşılacağı üzere kalabalık trafikli yollar bulunuyor. Oyundak yegane amacımız tek elle hayvanımızı karşıya geçirmek. Otobandan giden araçlara çarpılmadan ve önümüze çıkan engellere ve tehlikelere takılmadan ilerlelemiz gereken Crossy Road gerçekten denenmeye değer bir oyun.

Ücretsiz İndir

Lumino City

Araştır, keşfet ve ilerle esasına dayalı Lumino City oyunundaki karakterimizle bulduğumuz ipuçlarını inceliyoruz ve verilen görevleri yerine getirerek daha karmaşık keşiflere çıkmaya çalışıyoruz. Oyunda istenen gelişmeyi kaydettiğimizde hareketli görsellerle işaretlenmiş yeni talimatları yerine getirmeliyiz. Lumino isimli şehirde, karakterimizle yeni bir maceraya sürüklenmek için uygulamayı Android için ücretsiz indirin.

Ücretsiz İndir

Ridiculous Fishing

Bir acayip Balıkçılık olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz oyun tahmin edeceğiniz üzere balık yakalamaya dayalı ve eğlenceli bir Android oyunu. Denizin ortasındaki balıkçımızın bir oltası bulunuyor ve denizin en derinlerine salladığı oltayla tek seferde en çok balığı yakalamaya çalışıyor. Herşey iyi güzel derken, oyunda yapmamız gereken ve gerçekten saçma olan bir aşama var. Balık yakalamanın yanı sıra, yakalanan balıkları havada vurmalıyız.

İndir

Jetpack Joyride

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halfbrick.jetpackjoyride&hl=tr

Zengin grafiklerle donatılmış Jetpack Joyride’da güçlü özelliklere sahip bir karakterimiz bulunuyor. Oyundaki tehlikeleri sahip olduğu silahlarla ve oyun içi güçlendiricilerle aşmaya çalışan karakterimiz ışınlara, ateşlere ve bombardıman saldırılarına karşı teyakkuzda olmalı. Sonsuz yarış kategorisinde bulunan JetPack Joyride’da temel hedef altınları toplamak ve en uzun mesafeyi kat ederek zirvede olmak.

Ücretsiz İndir

Sudoku

Japonya’nın bir numaralı oyunu olan Sudoku’yu neredeyse bilmeyen yoktur. Gazetelerden ve bulmacalardan eksik olmayan Sudoku, zeka geliştirmeyi ve derinsel düşünmeyi öğrenmeyi sağlıyor. Tek elle oynayanabilen Sudoku uygulamasını zeka oyunlarına ilgi duyan kullanıcılar tercih listesine ekleyebilir.

Ücretsiz İndir

ROP

Rop da beceri oyunları kategorisinde yer alan uygulamalardan biri. Oyun içerisinde elastik yapıya sahip olan çubukları, istenen şekle göre noktalara tutturmak gerekiyor. Örneğin: Karmaşık bir şekilde verilen ipten altıgen yapmamız isteniyor. Altı köşesi olan altıgeni oluşturabilmek için bize ayrılan alandaki ipleri hareket ettirerek istenen şekli oluşturmalıyız.

Ücretsiz İndir

Kelime Avı

Kelime haznenizi geliştirmek ve boş vakitlerinizi faydalı şekilde geçirmek için tercih edebileceğiniz kelimelik oyununda diğer kullanıcılarla gerçek zamanlı olarak yarışıyorsunuz. Belirli bir süre içerisinde size sunulan harfleri bir kez kullanarak anlamlı kelimeler oluşturmanız gerekiyor. Bilebildiğiniz en fazla kelimeyi çıkarmak bir amaç olduğu gibi daha çok puan getiren en uzun kelimeleri oluşturabilme noktasında da düşünmelisiniz.

Ücretsiz İndir

The Canabalt

Sonsuz koşu oyunları kategorisinde yer alan The Canabalt, gri renklerin hakim olduğu bir uygulama. Canabalt’ta siyah elbiseli bir karakterimiz bulunuyor ve binaların üzerinden atlayarak, çeşitli tehlikelere meydan okuyor. En basit görünümlü , tek elle oynanan The Canabalt sizi ilerleyen aşamalarda zorlayabilir ve daha fazla hırs oluşturabilir.

İndir

Subway Surfers

Artık Subway Surfers’i bilmeyen kalmamıştır diye düşünüyoruz, ancak yine de listemize dahil edelim dedik. Bilmeyen için özetlemek gerekirse Subway Surfers’in hikayesine göre demir yolundaki güvenlikçi bir çocuğu durdurmaya çalışır fakat çocuk durmaz ve kaçmaya başlar. Bu sırada ortaya bir kovalamaca çıkar ve karakterimizin yegane amacı altınları ve çeşitli güçlendiricileri toplarak bekçiden olabildiğince en uzağa kaçabilmek olur. Arkadaşlarınızla yarışabileceğiniz, haftalık yarışmalarda rekabet edebileceğiniz Subway Surfers adını ilk kez duyanları eğlendirebilecek ve boş vakitlerini keyifle geçirmelerini sağlayacak cinsten bir uygulama.

Ücretsiz İndir

Cut The Rope

Fruit Ninja’nın oynanışıyla benzerlik taşıyan Cut The Rope’ta ipleri keserek kurbağamızı ipin ucundaki şekerlemelerle beslememiz gerekiyor. Her ne kadar ilk etapta kolay gelse de ilerleyen bölümlerde yetenek isteyen hamleler yapmalı, doğru ipleri keserek kurbağamıza yemeğini vermek zorundasınız.

Ücretsiz İndir

Can Knockdown

Oldukça basit oynama anlayışına saihp olan Can Knockdown’da fırlatacağımız toplar ve tenekeler bulunuyor. Seviyelerden oluşan uygulamada tenekeleri devirmek için dikkatli atışlar yapmalıyız.

Ücretsiz İndir

SpeedCar

10 milyonu aşkın indirme sayısıyla popüler yarış oyunlarından biri olan SpeedCar belki de tek elle rahatlıkla oynanabildiği için tercih ediliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere SpeedCar uygulamasında aracımız otobanda ilerliyor ve yoldaki araçlara çarpmadan en fazla mesafeyi kat etmeyi gerekiyor.

Ücretsiz İndir

Color Switch

Adeta renk cümbüşü diyebileceğimiz Color Switch’te sizi bekleyen ve çeşitli düzeneklerin bulunduğu kategoriler yer alıyor. Ekrana dokunarak ilerlenen Color Switch’te Swoop, Loop, Circle, Pumpkin, Power, Warp, Slow, Brick, Ddge, Slide ve daha pek çok oyun modu bulunuyor ve bu oyun modlarının her biri ayrı mantığa sahip. Canlı renklerle donatılan modlarının seviyeleri olduğu gibi daha ileri ve farklı boyutunu düşünen kullanıcılar için her modun sonsuz yarışı da hazırlanmış.

Ücretsiz İndir

Stick Hero

Elindeki çubukla platform üzerinde ilerlemeyi amaçlayan ninja, çubuğu silah olarak da kullanabiliyor. Sonsuz koşu ve macera oyunlarından biri olan 10 milyonu aşan indirme sayısıyla çoğu kullanıcının beğenisini kazanan Stick Hero’yu denemek için bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz İndir

Super Mario Run

Nintendo tarafından geliştirilen Super Mario uygulamasıyla atari kültürünü tekrardan ortaya çıkarılması amaçlanıyor. Şimdilerde iOS için ücretsiz olarak indirilebilen Super Mario Run, Android’de de oynanabiliyor. Tek elle oynanan Android oyunlar listesinde bulunan Super Mario Run eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayabilir.

Ücretsiz İndir

Satranç – Chess.com

Bugüne kadar geliştirilmiş en kapsamlı ve en öğretici satranç uygulamalarının başında geliyor. Satrançla yeni tanışan, orta seviye veya uzman, her seviyeden oyuncuların tercih edebileceği bu oyunda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Ücretsiz İndir

- Advertisment -

Ello nedir?

Sup indir

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -