Ana SayfaNasıl yapılır?Xiaomi F1 Pocophone nasıl format atılır?

Xiaomi F1 Pocophone nasıl format atılır?

- Advertisment -

Xiaomi Pocophone F1, 2018 yılına damga vuran, fiyat performans açısından en çok tercih edilen üst seviye modellerden biri olurken, günümüzde hala ilgi odağı halindedir. Günlük hayatta işlerimizi gerçekleştirmede sorun yaşamadığımız cihaz, kimi zaman her telefonda olduğu gibi bazı problemler çıkartabilmekte ve formata ihtiyaç duyabilmektedir. Bu yazımızdan yararlanarak telefonu fabrika ayarlarına döndürmeyi sağlayan sıfırlama işleminin nasıl yapıldığını aktaracağız. Xiaomi Pocophone F1’i resetlemek ve varsayılan ayarlara yüklemek için uygun olan yöntemi seçerek işleminizi gerçekleştirin.

Cihaza format atmak için sahip olunan gerekçelerin başında Xiaomi Pocophone F1’de kasma, donma ve yavaşlama problemleri görülmesi, yüklüğü olduğu işletim sisteminin çökmesi, uygumalar arasında çakışmaların meydana gelmesi, desen kilidi ve pin şifresinin unutulması, Xiaomi Pocophone F1 içerisinde bulunan tüm verilerin kalıcı olarak silinmek ve virüslerden korunmak istenmesi ve diğer çeşitli nedenler yer almaktadır.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Xiaomi Pocophone F1 kullanıcıları cihazlarını formatlamadan önce iki hususa dikkat etmelidirler. Telefona format atmak içerisindeki verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar. Yani cihazı hard resetleme yöntemiyle formatlamak:
– Rehber,
– Mesaj,
– Uygulama,
– Güncelleme,
– Fotoğraf, video, ses,
– Döküman
– Not ve diğer tüm verilerin tamamen silinmesini sağlar. Bu sebeple format attıktan sonra telefon başlatıldığında sizi cihazı ilk günkü ekran ve yazılım karşılayacağından verilerinizi güvende tutmalısınız. Xiaomi Pocophone F1 formattan sonra dosya kurtarma işlemi mümkün değildir. Formattan önce yedek almak dosyalarınızı güvenli platformda saklamanızı sağlayacaktır.

UYARI: Format atmadan önce yedek almalısınız!

UYARI: Format atmadan önce %40 ve üzeri pile sahip olun!

Tuşlarla format atmak

Xiaomi Pocophone F1, hard resetleme işlemlerinden biri cihaz üzerinde bulunan fiziksel tuşların kullanımıdır. Telefonun başlatılamaması, desen & pin şifresinin unutulması, logoda takılı kalma, kurtarma modu üzerinden sıfırlama yapma gibi durumlarda tercih edilir. Xiaomi Pocophone F1 teknik ayrıntıları ve resetleme prensibi hakkında bilgi sahibi değilseniz diğer resetleme işlemini uygulayın.

 • Ses arttırma ve güç tuşlarına aynı anda bir süre basın.
 • POCO logosunu gördüğünüzde güç tuşunu bırakın.
 • Kurtarma ekranı (Recovery Mode) çıktığında ses arttırma tuşunu bırakın.
 • Ses azaltma tuşunu kullanarak “Wipe Reset” üzerine gelin.
 • Güç tuşuna basarak onaylayın.
 • Ses tuşları ile “Wipe All Data” üzerine gelin ve güç tuşu ile onaylayın.
 • Reboot üzerine gelin ve güç tuşuna basın.
 • Reboot to system üzerine gelin ve güç tuşuna basın.
 • Son olarak “OK” üzerine gelin ve güç tuşuna basın.

Ayarlardan format atmak

Ayarlar üzerinden format atmak, PocoPhone F1 ile yeni tanışan ve teknolojide bilgi sahibi olmayan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Telefonu kapatmaya ihtiyaç duymadan, kolay ve hızlı biçimde hard resetleme işleminin gerçekleştirilmesini sağlar. İşlevsel olarak yukarıdaki format türü ile aynıdır.

 • Ana Menü > Ayarlar’a gidin.
 • Ek Ayarlar > Yedekleme ve Sıfırlama’ya gidin.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla’yı seçin.
 • Telefonu Sıfırla’ya basın.
 • Çıkan Uyarı için “İleri”ye basın.
 • Tebrikler! Kısa bir süre içerisinde cihazınız sıfırlanacak ve yeniden başlatılacaktır.

Xiaomi Pocophone F1’e format atma sorunu mu yaşıyorsunuz? Sahip olduğunuz problemi yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -