Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy A10, A30, A50 modellerinde nasıl format atılır?

Samsung Galaxy A10, A30, A50 modellerinde nasıl format atılır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy A10, A30 ve A50, 2019 yılında karşımıza çıkan yeni nesil ve bütçe dostu modeller arasında yer almaktadır. Samsung kendi çipsetinin bulunduğu ve Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çalışan cihazınızda çeşitli nedenlerden dolayı format atma ihtiyacı hissediyorsanız bu başlıktan yararlanabilirsiniz. Her cihazda olabildiği gibi Galaxy A10, A30 ve A50 de formatlamaya ve fabrika ayarlarına döndürülmeye ihtiyaç duyabilir. Peki format atmak için ne yapmak gerekiyor ve formatlama yöntemleri neler?

Galaxy A10, A30 ve A50’yi sıfırlamak ve varsayılan ayarlara döndürmek için kullanıcıların pek çok nedeni olabiliyor veya istenmedik sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bunlar arasında en yaygın olanları, Galaxy A10, A30 ve A50’ye virüsün bulaşması, telefonda zararlı yazılım sonucunda yavaşlama ve kasma problemlerinin görülmesi, benzer şekilde telefonun doluluğundan dolayı cihazın performansının yavaşlaması, desen kilidinin ve pin şifresinin unutulması, Samsung logosunda takılı kalması, telefon içerisinde bulunan tüm dosyaların silinmek istenmesi, cihazın devredilecek olmasıdır.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Galaxy A10, A30 ve A50’ye format atmak içerisinde bulunan tüm verilerin kalıcı olarak silinmesine yol açar ve format sonrasında silinen veriler kurtarılamaz. Bu noktada sizin için önem taşıyan verilerin mutlaka tarafınızca yedeklenmesi gerekir. Format işlemi geri alınamaz ve tüm verinin temelli silinmesine yol açar.

Uyarı: Format atmadan önce mutlaka yedek alın!

Uyarı: Format atmadan önce şarj yüzdenizi 40 ve üzerinde tutun!

Tuşlarla format atma

Galaxy A10, A30 ve A50 cihazlarının açılmaması, logoda takılı kalması, desen kilidinin veya pin şifresinin unutulduğu durumlarda kullanılır. Cihaz üzerinde bulunan tuşların kullanımını gerektirir.

 • Telefonu kapalı konumda tutun.
 • Bu esnada “Ses arttırma” ve “Güç” düğmesine basın.
 • Samsung logosu görününce tuşları bırakın.
  (Uyarı: Ünlemli android robotu çıkması durumunda “Ses arttırma ve güç” düğmesine aynı anda basın ve bırakın.)
 • Recovery -kurtarma- ekranıyla karşılaştığınızda “Ses azaltma” tuşunu kullanarak “Wipe Data/Factory Reset” üzerine gelin.
 • “Yes” üzerine yine ses tuşlarını kullanarak gelin ve “Güç” düğmesi ile onaylayın.
 • Karşınıza çıkan pencerede “Reboot System Now” (Sistemi yeniden bootla) üzerine gelip “Güç” tuşu ile seçin.
 • Telefon birden fazla yeniden başlatılabilir, tamamen açılıncaya dek bekleyin.

Ayarlardan format atma

Galaxy A10, A30 ve A50’yi hızlı ve kolay formatlama yoludur. Yukarıdaki format atma ile aynı işlevi görmektedir ve tüm verilerin kalıcı silinmesini, cihazın yeniden başlatılmasını sağlamaktadır. Hard resetleme olarak bilinen bu yolla basit bir biçimde sıfırlama yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Ayarlar’a gidin.
 • Yedekle ve Sıfırla’ya basın.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya basın.
 • Telefonu sıfırlaya’ya basın.
 • Herşeyi Sil’e dokunun.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Galaxy A10, A30 ve A50 ile ilgili yaşadığınız format sorunlarını bizimle paylaşın.

- Advertisment -

2 YORUMLAR

 1. Aradan baya zaman geçmiş ama aynı skntıyı yaşayacak olan olursa .15 defa yanlış gir şifreyi.fabrika ayarlarına sıfırlar, defalarca samsung yazısı gelir gider ,açılıncaya kadar bekleyin.ardından kurulumunu gerçekleştirin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -