Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S9 nasıl açılır ve kapatılır? | Acil mod nedir?

Samsung Galaxy S9 nasıl açılır ve kapatılır? | Acil mod nedir?

- Advertisment -

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, 2018 yılının en çok ses getiren cihazları arasında yer alıyor. Samsung öne çıkan telefonu olan ve diğer amiral gemileriyle rakip olan S9 ve S9 Plus bu sene de satış rekorları kırdı. Yüz binlerce kullanıcı ilk kez S9 ve S9 Plus modelleriyle tanışarak teknolojik gelişmelere ayak uydurdu. Fakat Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ı kullanmayı ne kadar biliyoruz. Cihazı kullanacak yeterli bilgiye sahip miyiz?

Bu yazımızda Galaxy S9 ve S9 Plus modellerini ilk kez kullanmaya başlayan kullanıcılara yönelik cihazın nasıl açıldığı ve kapatıldığı konusunda bilgi vereceğiz. Telefonu kapatmak pil tüketiminin azalmasını sağladığı gibi, meydana gelen donma ve yapılan güncellemelere karşı cihazın kapatılıp açılması telefonun rahatlatılmasını sağlayacaktır. Peki bu ve buna benzer amaçlarla S9 ve S9 Plus’ı kapatmak istiyorsak ne yapmalıyız?

S9 ve S9 Plus nasıl açılır?

Resimde gösterilmiş “Güç Tuşu” butonuna birkaç saniye boyuna basılı tutun. Telefonunuz tıpkı bilgisayarda olduğu gibi otomatik olarak başlatılacaktır. Eğer aktifse SIM kodunu veya desen kilidini girerek ekran kilidini açabilirsiniz.

S9 ve S9 Plus nasıl kapatılır?

Cihazınızı kapatmak için yine aynı tuşu yani telefonun sağ yan tarafında bulunan “Güç butonunu” kullanın. Birkaç saniye boyunca basılı tutun ve “Kapat”, “Kapat ve Yeniden Başlat” tan birini seçin.

Acil mod nasıl açılır?

Telefonu normal şekilde başlatabileceğiniz gibi güç modunda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için cihazınızın sağ yan tarafında bulunan “Güç tuşuna” basın. “Acil Mod”a dokunun ve cihazı acil moda alın.

Acil mod ne işe yarar?
Bu mod, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ta pil tüketiminin azaltılması için kullanıcılara sunulan bir özelliktir. Acil modun etkinleştirilmesi durumunda bazı uygulamaların çalışabilirliği kısıtlanır. Benzer şekilde sistemsel işlevler de tam olarak çalışmaz.

Acil mod nasıl devre dışı bırakılır?
Acil modu kullanmak istemiyorsanız “Güç tuşuna” basılı tutun. Etkin durumda olan acil modu kapatmak için “Acil mod” üzerine dokunun.

Cihazınızı açma/kapatma ve acil mod ayarlarıyla ilgili yaşadığınız problemler hakkında yardım almak için yorum bölümümüzü kullanın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -