Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy S6 Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S6 Ekran Görüntüsü Alma

- Advertisment -

Samsung kullanıcıları tarafından sık bir şekilde sorulan ekran görüntüsü alma yöntemlerini bu yazımızda ele alıyoruz. Samsung Galaxy S6’da bu işlem için iki farklı yöntem bulunuyor. Oldukça yüksek ve çeşitli fonksiyonlara sahip olan Samsung Galaxy S6 şu ana kadar kullanıcılardan neredeyse tam not almış durumda. Samsung Galaxy S6 ekran görüntüsü alma için aşağıda yer alan iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz.

1- Cihazın alt kısmında yer alan tuşuna ve güç tuşuna aynı anda basarak o andaki ekran görüntüsünü pratik bir şekilde alabilirsiniz. Bu yöntem oldukça basit ve pratik olmak ile birlikte herhangi bir cihaz ayarına d ahil değildir. Kaydettiğiniz ekran görüntüsünü cihazınızın galeri bölümündeki screenshot dosyasında bulabilirsiniz.

Galaxy-S5-screenshot

 

2- Avuç içi yöntemi ile ekran görüntüsü alabilmek için öncelikle cihazınızın Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın kısmını aktifleştirmelisiniz. Bu kısmı aktifleştirdikten sonra elinizi ekrana dik bir şekilde tutarak sağdan sola doğru kaydırın. Böylece Galaxy S6 screenshot alma işlemini tamamlamış olacaksınız.

take-screenshot-on-galaxy-s6-galaxy_s6_edge_swiping-palm

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -