Samsung Galaxy S7 İçin Beklenen Özellikler

-sponsor-

Mobil teknoloji sektöründeki rekabet tüm hızıyla devam ederken 2016 yılında çıkması beklenen yeni modeller ile ilgili bilgiler sızdırılıyor. Özellikle Samsung cephesi tarafından yakın bir zamanda tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S7, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Şubat ayının sonlarında Barcelona’da düzenlenecek olan MWC etkiliğinde tanıtılması beklenen Samsung Galaxy S7 ile ilgili teknoloji medyasında birçok iddia bulunuyor. Sızdırılan bilgiler göz önüne alındığında Samsung’un dev bir tasarımı piyasaya sürmeye hazırlandığını söylemek mümkün. Şubat ayında tanıtımı gerçekleştirilecek olan cihazın Mart ayından itibaren piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 

Samsung’un önceki üretimlerine bakıldığında dış kapak tasarımı için plastik malzeme kullandığını görebiliriz. Ancak üretilen son modellerde dış kapak tasarımı için metal ve cam malzeme kullanılmış durumda. Samsung kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılanan bu durumun Galaxy S7 için de geçerli olacağı söyleniyor. Samsung Galaxy S7 özellikleri arasında cihazın 5.1 inç ebatında bir ekrana sahip olacağı ve bu ekranın 2560 x 1440 çözünürlük içereceği verilen bilgiler arasında. Galaxy S7’nin 12 megapiksel bir ana kameraya sahip olacağı söylense de bu olasılık oldukça düşük. Galaxy S5 ve S6 için 16 megapiksellik bir ana kamera kullanan Samsung’un S7 için 12 megapiksel kullanacak olması pek ihtimal dahilinde görünmüyor. Cihaz için 4 GB RAM ve 64 GB depolama birimi kullanılması bekleniyor.

Samsung’un önceki tasarımlarında microSD girişine pek yer verilmez iken Galaxy S7 için bu özelliğin geçerli olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca cihazın suya dayanıklı bir şekilde üretilecek olması ihtimal dahilinde. Şubat ayının sonunda tanıtılması beklenen ve hemen ardından Mart ayında satışa çıkarılacak olan Samsung Galaxy S7, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemie sahip olacak. Samsung Galaxy S7 fiyatı hakkında henüz tahmini bilgilerin dahi pek bulunmadığını söyleyebilmek mümkün.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz