Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung Galaxy A8s format nasıl atılır?

Samsung Galaxy A8s format nasıl atılır?

- Advertisment -

Samsung Galaxy A8s formatlamak için pek çok nedeniniz olabilir. Telefonun hafızasının tamamen dolması, Galaxy A8s modelini elden çıkarmak istemeniz durumunda format atma tercih edilebilir. Bunun yanında Galaxy A8’de yavaşlama, virüs bulaşma, donma, Android yazılımının çökmesi ve diğer benzer durumlarda cihaz fabrika ayarlına döndürülmesi gerekli olabilir. Peki Galaxy A8s sıfırlamak nasıl yapılır? Bu yazımızdan yararlanarak Galaxy A8s’i resetleyebilir ve varsayılan ayarlarına geri getirebilirsiniz.

Galaxy A8s nasıl formatlanır?

Samsung Galaxy A8s’e format atmanın iki yöntemi bulunmaktadır. Aşağıda sizlerle formatlama yollarını paylaşacağız, ancak öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Galaxy A8s’i sıfırladığınızda tüm bilgiler kalıcı olarak silineceğinden format öncesinde mutlaka yedek almalısınız. Format sonrasında silinen dosyaları geri getirmek mümkün değildir. Bunun yanında format işlemi hafıza doluluk oranı başta olmak üzere cihazdan kaynaklı olarak az veya çok sürebilmektedir. Bu sebeple sıfırlama sırasında şarj yüzdeniz 50 ve üzeri olmalıdır.

Soft reset ile format atmak

Soft reset ile format atıldığında Galaxy A8s’i kapatmaya gerek duymadan “Ayarlar” üzerinden gerekli işlemi uygulayabilirsiniz. Telefona hızlı reset atma ve sıfırlama için aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla’ya gidin.
 • Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya basın.
 • Telefonu sıfırla’ya basın.
 • Herşeyi sil’e basın.
 • Çıkan uyarı onaylayın ve cihaz tamamen sıfırlanıncaya, yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Hard reset ile format atmak

Hard reset ile formatlama yukarıdaki yönteme göre daha uzun sürmektedir ve cihazın üzerinde bulunan fiziksel tuşların kullanımını gerektirir. Telefonun açılmaması, logoda takılı kalması, ekran kilidi şifresinin unutulması ve cihazın güç uygulanarak resetlenmek istenmesi durumunda hard reset tercih edilir.

 • Telefonu kapalı duruma getirin.
 • “Ses arttırma” ve “Home” tuşlarına aynı anda basarken (Eğer home tuşu yoksa yalnızca “Ses arttırma” tuşunu kullanın) ardından “Güç” (Cihazı yeniden başlatma veya kapatma düğmesi) tuşuna basın.
 • Samsung logosu göründüğünde tuşları bırakın.
  UYARI: Eğer Samsung logosu yerine Android simgesi ile karşılaşırsanız “Ses arttırma ve Güç” tuşlarına aynı anda basın ve bırakın.
 • Karşınıza bu noktada kurtarma penceresi çıkacaktır. “Ses azaltma” tuşunu kullanarak “Wipe Data / Factory Reset” (Veriyi Süpür / Fabrika Ayarlarına Resetle) üzerine gelin ve “Güç” tuşuna basarak silme işlemini onaylayın.
 • “Yes” üzerine ses tuşlarını kullanarak gelin ve “Güç” tuşuna basarak onaylayın.
 • Son olarak “Reboot System Now” (Sistemi Şimdi Yeniden Bootla) üzerine gelin ve “Güç” tuşu ile yeniden başlatmayı gerçekleştirin.
 • Cihaz yeniden başlatılıncaya dek bekleyin.

Tebrikler Galaxy A8s sıfırlama işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz. Yoksa formatlama sorunu mu yaşıyorsunuz? Lütfen karşılaştığınız hataları bizimle yorum bölümünde paylaşın.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -