Ana SayfaHaberlerPokemon GO uyumlu Samsung telefonlar

Pokemon GO uyumlu Samsung telefonlar

- Advertisment -

Pokemon GO oyununu duymayan kalmamıştır. Gerek internet gerekse TV kanallarında her gün haberleri yayınlanan oyun gelmiş geçmiş en popüler oyunlardan bir tanesi. Tabii ki oyun bu kadar popüler olunca da alınacak yeni telefonlar da Pokemon GO’ya uyumlu alınmaya çalışılıyor ki oyun oynarken kasmasın. Bu yazımızda sizlere Pokemon GO oynarken kasmayacak, bağlantı problemi yaşatmayacak yani Pokemon GO oynatan Samsung telefonları anlatacağız.

Yeni bir telefon alacaksınız ve bu telefonun rahatlıkla Pokemon GO oynamasını istiyorsunuz. İlla Samsung olması gerekmez böyle bir durumda oyunun sistem gereksinimlerine bakmanız yeterli olacaktır. Sistem gereksimleri indireceğiniz oyunları rahatlıkla oynayabilmeniz için telefonun hangi özellikleri olması gerektiğine dair ipuçları verir. Yani Pokemon GO oynamak için bir telefonun nasıl özellikleri olması gerekiyor sistem gereksinimlerine bakarak rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Biz sizin yerinize aşağıda Pokemon GO oynamak için hangi özellikleri gerekir kısaca listeledik.

Samsung telefonlar için sistem gereksinimleri

Pokemon GO uyumlu Android telefonlar için sistem gereksinimlerinin başında Android sürümü gelir. Pokemon GO oynamak için Android 4.4 ile 6.0.1 arası bir sürüm kullanıyor olmanız gerekir. Android N kullanan Samsung telefonlar Pokemon GO kaldırmaz. Alacağınız telefonun çözünürlüğü 720×1280 pixsel olmalıdır. Samsung telefon modellerine bakarken telefonun internet hızına özellikler dikkat etmeniz gerekir. Çünkü Pokemon GO online olarak oynanır. Bunun için cihazın 3G ya da 4G yi destekliyor olması gerekir. 3G li olmayan telefonlarda Pokemon GO oynayamazsınız. Son olarak da telefonunuzda mutlaka GPS özelliği olmalıdır. GPS olmayan telefonda oyunu oynayamazsınız. En önemlisi İntel işlemci olan hiç bir telefon Pokemon GO desteklemez.

Yukarıdaki özelliklere sahip telefonlar Pokemon GO oynamak için elverişlidir. Yukarıdaki özellikler yanı sıra telefonun ram özelliği, işlemcisi, bataryası ne kadar iyiyse oyunu oynarken o kadar performans alırsınız. Gelelim Pokemon GO’yu kaldıran Samsung modellerine

Pokemon GO uyumlu Samsung telefonlar listesi

Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S5
Samsung Galaxy S6
Samsung Galaxy S6 edge
Samsung Galaxy S7
Samsung Galaxy S7 edge

Samsung Galaxy Note 3
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 5
Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy A3 (2016)
Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy A5 (2016)
Samsung Galaxy A7
Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy J1 (2016)
Samsung Galaxy J1
Samsung Galaxy J2
Samsung Galaxy J3 (2016)
Samsung Galaxy J5
Samsung Galaxy J7

Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy Grand Neo27

Fazlası var, eksiği yok.

Nasıl anlarım?

Siz de Pokemon GO kaldıran modelleri kendiniz belirlemek isterseniz telefonun özellikleri ile oyunun sistem gerekliliklerini karşılaştırın. Eğer tutuyorsa alabilirsiniz

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -