Ana SayfaHaberlerNeden Note 6 değil de Note 7?

Neden Note 6 değil de Note 7?

- Advertisment -

Samsung’un yeni telefonu Samsung Galaxy Note 7’nin yakın zamanda çıkacağını duyurmuştuk. Samsung Note 7 ile ilgili yayınlanan haberler akıllara bazı sorular getirdi.

Bildiğiniz üzere Note serisinin son telefonu Samsung Note 5 ve sıradaki telefonun Note 6 olması bekleniyordu. Ancak Samsung yakın zamanda bir model çıkaracağını ve bu yeni modelin adının Note 7 olacağını bildirdi. Yavaş yavaş Note 7’nin özellikleri, fiyatı ortaya çıktı. Türkiye de ne zaman satışa sunulacak, fiyatı ne olacak tüm bilgiler yayınlandı ancak bir sorunun cevabı bulunmadı. Neden Note 6 değil de Note 7?

Samsung Note 6 yerine neden Note 7 çıkardı?

Bildiğiniz üzere pazarlama stratejileri bir çok etkenden oluşuyor. Çıkan ürünün özellikleri, rengi, çıkış tarihi bile bir amaca hizmet edecek şekilde planlanıyor. Gene yeni çıkan telefonların isimleri de stratejik anlamda fazlasıyla önem taşıyor.

Samsung’un Note serisinde attığı bu adımı ele alacak olursak. Samsung’un hali hazırda 7 seri numarasını taşıyan Samsung Galaxy S7 adında bir telefonu var. Yeni çıkacak olan telefon Note 6 olsaydı S7’nin gölgesinde kalabilir, istenilen etki oluşmayabilirdi. Aynı zamanda yakın zamanda çıkacak iPhone 7 de Note 6’nın üzerinde bir model gibi görünecekti. Her ne kadar isimde bulunan bir rakamdan ibaret gibi görünse de cihazların isimleri kullanıcıda bir psikolojik etki yaratmakta. Bu yüzden Samsung Note serisinin en yeni telefonunun adını sırada 6 olsa da Samsung Galaxy Note 7 koydu.

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -