Ana SayfaiOSiPhone'da telefon görüşmesi yaparken ses kaydı nasıl yaparım?

iPhone’da telefon görüşmesi yaparken ses kaydı nasıl yaparım?

- Advertisment -

Bazen telefonla konuşurken karşıdakinin sesini kaydetmek isteyebiliriz. Telefon görüşmemizi ses kaydına almak bazen çok sevdiğimiz biriyle yaptığımız bir konuşma olabilecekken bazen de işlenmekte olan bir suçun ıspatı olabilir. Mesela ortada bir hakaret varsa ya da bir itiraf söz konusu ise ses kaydı mahkemeye sunulacak en somut delillerden bir tanesidir.

Aslında karşımızdakinin sesiniz izinsiz olarak kaydetmek de kişi haklarına ihlal etmek anlamına gelir. Ve keyif için ya da şantaj ya da başka durumlar için konuşmayı kayıt ediyorsak biz de bir suç işlemiş sayılır. Bunun için konuşma ses kaydı yaparken amacımızı yeniden gözden geçirelim.

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi bu yazımızda iPhone kullanıcıları için yapmakta olduğumuz bir konuşmayı nasıl ses kaydına alırızı anlatmaya çalışacağız. Ancak detaylara girmeden önce eğer başınız dertte ise ve bir ses kaydını almak için geç kaldıysanız mahkeme kararı ile kişi ile yaptığınız görüşmelere ulaşabilir ve hakkınızı arayabilirsiniz.

iPhone’da telefon konuşması yaparken ses kaydı nasıl yaparım?

Android işletim sistemi kullanan Samsung, LG gibi modellerde bu durum doğrudan yapılıyorken iPhone için alternatif yollar denemek gerekiyor. Çünkü iPhone geçmişinde yaşadığı (Windows’un bir çok özelliğinin Apple dan çalınması) bazı olaylardan dolayı telif haklarına fazlasıyla önem veriyor. Bu yüzden diğer telefonlarda basitçe yaptığımız bazı işlemleri iPhone telefonlarımızda yapmamız güç olabiliyor. Fotoğraf aktarmak, mp3 indirmek gibi…

Ses kaydına dönecek olursak, bunun için bir uygulama indirmemiz gerekiyor. iPhone için ses kayıt uygulaması olan Call Recorder – IntCall iTunes’tan indirmeniz mümkün. Uygulamanın ücretsiz versiyonları ya da Tükçe olanları da mevcut ancak Call Recorder – IntCall kadar güvenilir ve gerçekten ihtiyaçlarınızı karşılar mı deneyerek görebilirsiniz. Sürekli kendini geliştiren uygulama ilk önce iPhone 4 için çıkmıştı ve şimdi iPhone 5, iPhone 6 ve iPhone 7 için de versiyonları mevcut.

iPhone için telefon görüşmesi sırasında ses kayıt alma konusundan bahsettik ve bunun için hangi uygulamayı kullanacağınızı belirttik. Call Recorder – IntCall iphone için indirmek ve uygulama hakkında, nasıl kullanılır, nasıl kayıt yapılır, karşı tarafa belli etmeden kayıt yapmak mümkün müdür tüm detayları ile bilgi almak için aşağıdaki konumuza göz atabilirsiniz.

Call Recorder – IntCall indir (iOS)

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -