Ana SayfaAppleiPhone 7 iOS 10.3 güncellemesi hakkında merak ettikleriniz

iPhone 7 iOS 10.3 güncellemesi hakkında merak ettikleriniz

- Advertisment -

Bundan bir kaç gün önce iOS 10.3 beta sürümü yayınlandı ve geliştiricileri tarafından kullanılmaya başlandı. Kısa bir süre sonra tüm iPhone kullanıcılarının telefonlarına gelecek. Güncelleme ile birlikte kullandığımız akıllı telefonlarda bazı değişiklikler olacak. Yeni özelliklerin yanında bazı iyileştirmelerin de yer aldığı iOS 10.3 güncellemesi özellikle iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor.

Bu yazımızda iPhone 7 güncellemesi ile ilgili merak ettiğiniz soruları ve güncelleme sırasında dikkat etmeniz gereken konuları ele alacağız. Sorunuzun cevabını yazımızda bulamazsanız yorum kısmına yazarak cevap alabilirsiniz.

Eğer güncelleme ile birlikte yeni hangi özelliklerin geleceğini merak ediyorsanız aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 

iOS 10.3 güncellemesi ile hangi özellikler gelecek?

Güncelleme yaparsam telefonum kasar mı?

Apple üreticileri ve geliştiriciler her yaptıkları her yenilikte iPhone kullanıcılarının daha iyi bir deneyim yaşaması için çabalıyor. Yani kullanıcıların zararına herhangi bir adım atmamak için inanılmaz bir çaba gösteriyorlar. Deneme sürümleri de bu yüzden çıkıyor. Ancak bazı durumlarda tam olarak hazır olmayan güncellemeler telefona yarardan çok zarar sağlayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise güncellemenin geri alınması neredeyse imkansız.

Ne öneriyoruz?

iPhone 7 performans bakımından son derece iyi bir telefon ki yeni güncelleme bu baz alınarak yapılacak. Ancak iPhone 7 için bir çok yeniliğin yer aldığı iOS 10.3 güncellemesini yapmadan önce bir süre beklemekte fayda görüyoruz. Amaç taşların tam olarak oturması, güncelleme yapanların tepkilerinin ölçülmesi.

Güncelleme yapmazsam olur mu?

Cihaz, işletim sistemi ve uygulamalar komplike çalışır. Güncellemeler çıktığında öncelikle sadece cihazı ilgilendirir. Daha sonra uygulamalar zemini daha kullanışlı olan ve imkanlar sunan yeni işletim sistemlerine göre kendilerini geliştirirler. Buna bağlı olarak evet güncelleme yapmazsanız olur, telefonunuz kullanmaya devam edersiniz. Ancak zamanla bazı uygulamaları ve özellikleri kullanmak için güncelleme yapmaya ihtiyaç duyacaksınız. Bu yüzden ertelemenizde bir sakınca yoktur, güncellemeyi ihtiyaç duyduğunuzda yapabilirsiniz.

iPhone 7 güncelleme yaparsam bilgilerim silinir mi?

Güncelleme mevcut işletim sistemi üzerine yazıldığından herhangi bir bilgi kaybı olmaz. Yani güncelleme yapınca fotoğrafların silinmesi, mesajların ve rehberin silinmesi durumları yaşanmaz. Ancak güncelleme sırasında yaşanacak bir aksaklık işletim sistemin yeniden yüklenmesini gerektirebilir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak adına bilgilerinizi yedekliyor olmanız oldukça önemlidir.

İlginizi çekebilir:

iPhone 7 rehber yedekleme nasıl yapılır? iPhone 7 fotoğraflarımı bilgisayara nasıl aktarabilirim? iPhone 7 Whatsapp yedekleme?

iOS 10.3 güncellemesi yaparsam parayla aldığım uygulamalar gidecek mi?

Telefonunuza yaptığınız herhangi bir güncelleme telefonunuzdaki bilgileri değiştirmez. Bunun yanında parayla aldığınız uygulamalar silinse dahi Apple Store üzerinden parayla alınmış uygulamalar üzerindeki hakkınız saklı kalır. Dilediğiniz zaman uygulamalarınızı indirebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Güncelleme yaptıktan sonra oyunlar ve geçmiş olduğum bölümler silinir mi?

iPhone 7 güncelleme işlemi sırasında herhangi bir bilginiz silinmeyecektir. Eğer bir aksilik yaşanır da tüm verileriniz silinirse online oyun oynuyorsanız bu oyunların yedekleri oyun firmasının sunucularında yedeklendiği için oyunu tekrar yüklediğinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Oyunlarınız eğer online değilse ve yedekleme yapmadıysanız atladığınız leveller ve geçtiğiniz bölümler silinebilir.

iPhone 7 10.3 güncellemesinden sonra iCloud üzerindeki fotoğraflarım ve rehberim silinir mi?

iCloud cihazlardan bağımsız bir sunucuya sahiptir. Bu yüzden yedekleme servisi olarak bilinir ve güvenlidir. Siz talep etmediğiniz sürece iCloud üzerindeki rehberiniz ve fotoğraflarınız silinmez. Telefonunuzun başına bir şey gelmiş olsa da başka bir Apple ürünü üzerinden bilgilerinize erişmeniz mümkündür.

Kayıtlı şifreler ve açık hesaplar

Uygulamalar üzerindeki şifrelerinizi hatırlamıyor olsanız dahi güncelleme yapmak şifrelerinizi silmez. Şifreler ve kullanıcı hesapları uygulamalar üzerinde kayıtlıdır silinmiş olsa dahi kullandığınız uygulamalar ile birlikte yeniden yüklenir.

Şirket ve kişisel mailleriniz silinmez, mail sunucularınızda olacağından silinmiş olsa dahi mail kurulumu yaptığınızda yeniden yüklenecektir.

Whatsapp görüşmelerim ve Whatsapp’dan gönderilen fotoğraflar silinir mi?

Whatsapp mesajlarınız ve hesabınız iPhone 7 10.3 güncellemesinden sonra silinmez. Hesaplar ve üzerindeki bilgiler güncelleme sırasından herhangi bir değişime uğramayacaktır. Whatsapp üzerinden gönderilen fotoğraflar telefonunuzun hafızasına kayıtlıdır. Ancak güncelleme problemsiz bir şekilde gerçekleşirse herhangi bir silinme yaşanmaz. Ancak her ihtimale karşı önemli bilgilerinizi yedeklemeyi tercih edebilirsiniz.

Güncelleme yaparken nelere dikkat etmeliyim?

iPhone 7 güncellemesi yapmak oldukça kolaydır. iPhone 7 güncellemesi nasıl yapılır önümüzdeki yazılarımızda ayrıntılı bir şekilde değineceğiz. Ancak güncelleme işlemine geçmeden önce nelere dikkat etmeliyiz, problemsiz bir güncelleme nasıl yapılır ve bir hata durumunda neler yapmalıyız bilmemiz önemli.

Öncelikle yazımızın başında da belirttiğimiz gibi güncellemenin tamamen hazır olup olmadığını bir süre bekleyin. Eğer olumlu dönüşler alıyorsanız güncellemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Her ne kadar güncelleme bilgilerinizi silmeyecek olsa da yedekleme yapmanız önemli. Çünkü herhangi bir aksaklık yaşanırsa telefonunuza yazılım yüklemeniz gerekebilir. Bu işlem telefon üzerindeki fotoğraf, whatsapp görüşmeleri, mesajlar ve rehberinizin silinmesine neden olacaktır.

Ve en önemli konu internet bağlantınız. Güncelleme sırasında iPhone 7 telefonunuzda yüksek bir veri transferi yaşanacaktır. Telefonunuzun WiFi ağına bağlı olduğuna emin olun ve güncelleme sırasında bağlantınızın kopmaması gerektiğini unutmayın. Bu yüzden kesinlikle bağlantısı hızına ve güvenilirliğine güvenmediğiniz bir alanda güncelleme yapmayın. Güncelleme yarıda kalırsa ya da güncelleme sırasında internet kesilirse telefonunuzun zarar görme ihtimali çok yüksektir.

İlginizi çekebilir: 

iPhone 7 yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

 

- Advertisment -

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -