Galaxy Note 9 DPI değeri (ekran çözünürlüğü) nasıl değiştirilir?

-sponsor-

Yeni nesil telefonlarda kullanıcılara daha fazla özelleştirme yapma imkanı tanınmaktadır. DPI değerini değiştirmek de bu özelleştirme seçenekleri arasında yer almaktadır. Samsung Galaxy Note 9’da DPI ayarı yapmak mümkündür ve kullanıcılara birtakım avantaj ve dezavantajlar sunmaktadır. Peki DPI ayarı nasıl yapılır? Bu yazımızdan yararlanarak inç başına düşen nokta diye anılan DPI değerini arttırma ve düşürmenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9, en yüksek çözünürlüğe sahip akıllı telefonlar arasında yer almaktadır. 1440 x 2960 piksek çözünürlükle kullanıcılara daha iyi okunabilirlik, performans ve üstün kullanıcı deneyimi sunmaktadır. DPI ayarının yüksek olması ekrandaki canlılığı arttırmakta ve görsel açıdan daha cazip bir görünüm sunmaktadır. Bunun yanında yazıları okumak daha kolayken ikon ve simgelerin görünümleri daha etkileyicidir. Galaxy Note 9, Android Pie işletim sistemine sahiptir ve bunun üzerinden DPI değerini değiştirmek mümkündür.

Telefonun çözünürlük veya DPI ayarını değiştirmek için ufak bir yöntemden yararlanmak gerekiyor. DPI değerinin değiştirilmesi bir hileye başvurmaktan geçiyor. Galaxy Note 9 için DPI ayarını değiştirmede geliştirici seçeneklerinin etkin hale getirilmesi ve ardından değişikliğin yapılması şart. Geliştirici seçenekleri, gelişmiş birtakım ayarlar, animasyon ayarları, USB bağlantı seçenekleri, arka planda çalışan araçlar ve daha pek aracın yönetilmesine olanak tanımaktadır.

DPI değerini düşürmek için bazı nedenleriniz olabilir. Galaxy Note 9’da DPI ayarını aşağılara çekmek telefonun daha az güç harcamasını ve pilin daha uzun süre gitmesini sağlamaktadır. Her ne kadar telefonun piksel değeri düşmüş olsa da çok üst noktada bir farklılık olmayacaktır. Eğer Galaxy Note 9 şarjı çabuk bitiyor ve buna karşın bir çözüm arıyorum diyorsanız DPI değerini minimumda tutmak sizin için faydalı olacaktır.

Galaxy Note 9 DPI nasıl değiştirilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi DPI ayarını değiştirmek için bir yöntemin uygulanması ve bununlageliştirici seçeneklerinin aktive edilmesi gerekiyor. Geliştirici seçeneklerini açmak için:

  • Ayarlar > Yazılım Bilgisi’ne gidin.
  • Telefon Hakkında’ya dokunun.
  • Yapım Numarası üzerine gelerek “7 kez” basın.

Artık Ayarlar içerisinde “Geliştirici Seçenekleri”ne sahip oldunuz! Bu modu etkinleştirdiğimize göre artık içerisine girip DPI değerimizi değiştirebiliriz.

  • Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri’ye gidin.
  • Minimum genişlik’e gidin.
  • 360 dp, 440 dp, 560 dp değerlerinden uygun olanı seçin.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz