Ana SayfaAndroidBebeğiniz için en iyi Android oyunlarını indirin

Bebeğiniz için en iyi Android oyunlarını indirin

- Advertisment -

Teknolojinin günden güne ilerleme kaydetmesi, mobil telefonlara, telefonlar ise aile hayatımıza yansıdı. Öyle ki önceleri yalnızca 16-17 yaş üstü kişilerin kullandığı mobil cihazları şimdilerde 5 yaşındaki bir çocuk bile kullanabilir oldu. Yakında bebekler doğar doğmaz “Anne Foursquare aç da hastane Check-in”i yapalım diyecekler.

Bu durum her ne kadar yadırgansa bile teknoloji ile iç içe olmak anormal bir durum değildir. Mantıken düşündüğümüzde yetişkin birey olarak bizzler de elimizden telefonu, tableti düşürmüyoruz. Saatlerimizi gereksiz yere telefon üzerine harcıyoruz. Yeni nesil de böyle bir ortamın içinde doğunca onlar da çok geçmeden oyuncak yerine teknolojik araçları tercih ediyor ve ilgi duyuyorlar. Bu da sürekli çocuğuyla ilgilenmek zorunda kalan annenin işine gelmiyor desek hata yapmış olabiliriz. :) Çünkü bebeğinizin sizi rahat bırakmaması, sürekli ilgiye ihtiyaç duyması ister istemez sizde bir sıkıntı yaratabiliyor.

Pek tabii, telefondan bir oyun açıp çocuğunuza oynatmak, internetten çocuğum için hangi oyunları indirilebilirim, telefonuma ne tarz oyun yükleyebilirim diye arayış içerisine girip onları oyun bağımlısı yapmak doğru bir tercih değil. Sonuç itibariyle kişisel gelişimlerini tamamlamaları için gerekli çabayı göstermemiz; ahlaki, zeka, mantık, duygu gibi alanlarda tam donanımlı olmaları için emek sarf etmemiz gerekiyor. Eğer hem teknolojiyi hem de çocuklarımızın gelişimi için atılması gereken adımları ihmal etmezsek başarıya ulaşabiliriz.

Zaten mobil uygulama geliştiricileri de bu durumun farkında olarak bebeğinizin daha yaratıcı ve zeki olması için oyunlar geliştiriyor. Rahatlıkla kavrayabilecekleri, kolay bir teması olan oyunlar ile bebeğimizin, çocuklarımızın daha geniş açılı düşünmeleri, hayal güçlerini geliştirmeleri, yaratıcı çözüm üretmeleri sağlanabilir.

Peki çocuğumuzun gelişiminde pozitif bir rol oynamak istiyorsak, ne tarz oyunlar indirmeliyiz? Çocuğumuz telefona, tablete birazcık düşkün olsun ancak bunun yanında ileride pırıl pırıl, kafası çalışan, analitik düşünebilen bir birey de olmalı diyorsak çocuğumuza hangi oyunları oynatmalıyız?

Dilerseniz Alfabe oyunuyla başlayalım.

Alfabe;

Herşeyin fazlasının zarar olması gibi çocuklarımızı teknolojinin içerisine sokmak ve oradan hiç çıkarmamak olumsuz sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden önümüze gelen her oyunu onun önüne koymamamız gerekiyor. Örneğin Alfabe oyunu ile bebeklere erken yaşta harfleri öğretebiliriz.

569x320xalfabe.png.pagespeed.ic.T0RCVL7Qh2

Alfabe oyununu Android işletim sistemiyle çalışan telefon veya tabletlere ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Tahta gibi çalışan Alfabe uygulamasında bebekler ve çocuklar harflerle rakamları bu tahtaya yazarak alfabeyle biraz daha içli dışlı olabilir.

Baby Games – Lullabies

Bebek oyunları / ninnileri şeklinde çevirebileceğimiz bu uygulamada küçük çocuklar için oyunlar ve ninniler bulunuyor.

320x569xbaby-games-lullabies.png.pagespeed.ic.6zSsAjtbs8

0-3 yaş bebekler için ideal olabilecek bu oyun oldukça faydalı. Ninnileri açarak bebeğinizi uyutabilir, psikomotor gelişimini olumlu yönde sağlamak için ona oyunlar açabilirsiniz.

Baby Puzzle

Puzzle, gencinden yaşlısına her insanın oynayayabileceği bir oyun. Çocuğunuzun eşleştirme yapmasını sağlamak, ayırt etme ve kıyaslama yeteneğini geliştirmek için bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

320x569xbaby-puzzle.png.pagespeed.ic._X3bgLoa9l

Baby Puzzle’ı 2 ila 4 yaşındaki çocuklar için telefonunuza yükleyebilirsiniz. Uygulama hem bebeğinizi eğlendirecek hem de el-göz koordinasyonunu geliştirecektir.

Kısaca oyunu tanıtacak olursak, uygulamada 6 adet hayvan bulunuyor. Bebeğiniz bu hayvanlardan seçmiş olduğunun parçalarını bir araya getiriyor ve başardığında hayvanın sesini duyuyor.

Kid Coloring, Kid Painting

Çocuk boyama ve renklendirme oyunudur. Bebekler için özel olarak üretilen ve ücretsiz hizmet veren bu oyunda karşımıza çıkan resimleri boyuyoruz.

320x569xkid-coloring.png.pagespeed.ic.B6KrvKTLc_

KIDS Match’em

Çocuğunuzun severek oynayabileceği eşleştirme oyunudur.Kısa süreli hafızayı ve el-göz koordinasyonunu geliştirir. Görsel zekanın hızlı gelişimini sağlar.

320x569xkids-matchem.png.pagespeed.ic.PlKLDQKFvy

Şekil Yerleştirme oyunu

Çocuğunuzun nesneleri daha hızlı tanımasını kolaylaştıracak öğretici ve eğici bir uygulama. Ayrıca şekil oyununda üçgen, yuvarlak, kare gibi şekiller de öğretiliyor.

569x320xsekiller.png.pagespeed.ic.lQ9SBpSqoF

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -