Ana Sayfaİnceleme4G / 4.5G özelliği olan telefonlar

4G / 4.5G özelliği olan telefonlar

- Advertisment -

4G ve 45G özelliği olan telefonlar LTE şebeke modu olan telefonlardır. Şebeke modunda LTE seçeneği olan telefonlar ile 4G internet hızına sahip olabilirsiniz. 4G ne işe yarıyor merak edenler için şunu diyebiliriz, artık internet hızımız çok daha fazla olacak. Yani veri transferi yüksek olduğu için sadece videoları hızlı izleyip, internette hızlı dolaşmayacağız. Aynı zamanda yüksek hız gerektiren bazı uygulama ve teknolojileri de kullanabileceğiz. Unutulmamalıdır ki ülkemize görüntülü konuşma 3G ile gelmişti. Bunun gibi yenilikler 4G ve 4.5G ile hayatımıza girecektir.

İlginizi çekebilir: Telefonun 4G ayarı nasıl yapılır?

Gelelim 4G li telefonlara. Öncelikle listemize geçmeden önce 4G ve 4.5G arasındaki farka kısaca değinelim. Telefonunuzun işlemcisine göre ve kullandığınız şebekeye göre 4G hızınız değişiklik gösterebilir. Buna bağlı olarak bazı 4G li telefonlar 150mps hızla internete bağlanırken bazı telefonlar bunu 300mps kadar kullanabilmektedir. Hangi telefonlar 4G ve hangi telefonlar 4.5G desteklemektedir bu konuda telefonunuzun özelliklerine bakabilirsiniz.

4G uyumlu ve LTE desteği olan Samsung telefonların sayısı 4G li iPhone ve diğer modellerden biraz fazla. Çünkü Samsung’un geniş ürün gamı bize daha fazla seçenek sunuyor. Ancak Samsung’un bazı yeni telefonlarında 4G desteği olmamamsı bir çok kullanıcıyı üzüyor. 4G li Samsung telefonları aşağıdaki konumuzdan bakabilir ve telefonunuzda 4G var mı öğrenebilirsiniz.

4G destekleyen Samsung telefonlar

4G destekleyen ve LTE şebeke modu olan iPhone telefonların sayısı Samsung’a göre biraz daha az. Zaten seri halde ve adet olarak az telefon çıkartan iPhone diğe modellere göre daha seçkin ve özel telefonlar üretiyor. 4G li iPhonelar aşağıdaki gibi

4G destekleyen iPhone telefonlar

Htc severler için de 4G seçeneği oldukça fazla. 4G li telefonlar arasında HTC’nin modelleri listenin neredeyse yarısı. Htc 4G li modeller yaklaşık olarak 16 tane kadar. Tüm modelleri görmek için aşağıdaki listemize göz atabilirsiniz

4G özelliği olan HTC telefonlar

Sony’nin 4G ve 4.5G destekleyen modelleri, hangi telefonlar 4G destekliyor ve LTE var onu da aşağıdaki listemizde ele aldık. Sony’nin hemen hemen yeni telefonunlarının tamamında 4G özelliği var. 4G ile birlikte cihazlarında yüksek teknoloji kullanan Sony önümüzdeki günlerde popülerliğini arttıracağa benziyor. İşte Sony 4G li telefonlar

4G özelliği olan Sony telefonlar

LG nin 4G li telefonları Nexus ve Optimus modellerinde oldukça fazla. Diğer serilerde de 4G çeken telefonlar var ancak ağırlık bu iki modele verilmiş. 4G destekleyen ve LTE özelliği olan LG telefonların listesini aşağıda detaylıca verdik Kullandığınız modelde 4G var mı aşağıdaki listeden öğrenebilirsiniz.

4G özelliği olan LG telefonlar

Telefonunuzda 4G özelliği var mı nasıl öğreneceğinize gelince. Telefonunuzun şebeke ayarları kısmına girin. Ağ ayarlarında ya da mobil ağlar ayarlarında bu seçeneği görebilirsiniz. Daha sonra burada ağ seçeneklerinden lte ya da 4G özelliklerini seçeceksiniz. Eğer bu özelliklerin olduğu seçenek telefonunuzda yoksa telefonunuzda 4G yoktur. Telefonu 4G açma da gene bu menü üzerinden yapılır. Bu konular ile ilgili başka makalelerde size daha detaylı makaleler yazacağız.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -