Ana SayfaNasıl yapılır?Samsung S5 4G ayarları nasıl yapılır?

Samsung S5 4G ayarları nasıl yapılır?

- Advertisment -

4G özelliği olan Samsung telefonların ayarları birbiri ile aynıdır. Android telefonlarda 4G özelliği Samsung ve aynı işletim sistemi kullanan tüm telefonlarda benzer şekilde yapılır. Samsung S5 de 4G var mı sorusu kullanıcılarımız tarafından merak edilmekte, konuyla ilgili bir çok soru tarafımıza gönderilmektedir. Bu yazımızda size Samsung S5 4G özelliği nasıl açılır, LTE ayarları nereden yapılır detaylıca anlatmaya çalışacağız.

İlginizi çekebilir: 4G / 4.5G özelliği olan telefonlar

Ayarlara geçmeden önce 4G ne işe yarar, ne demektir ve ne işimize yarar biraz bahsedelim. 4G özelliği ile artık telefonlarımız ve diğer mobil cihazlarımız internete daha hızlı girecek. Bu özellik sadece internete hızlı girmekten ibaret kalmayacaktır. İnternet performansının bu kadar bu kadar yüksek olması hayatımıza yeni anlamlar katacak, daha önce teknolojimizin yetersiz olmasından kullanamadığımız bazı uygulamalar kullanıma sunulacaktır. Örneğin görüntülü konuşma bilim kurgu filmlerinden ibaretken 3G ile hepimiz için kullanılabilir olmuştur.

Samsung S5 de 4G ayarları nasıl yapılır?

Samsung S5 LTE açmak için ayarlar kısmına girin. Telefonunuzun ayarlar kısmından ağ bağlantıları bölümüne gelin. Bu liste aşağı doğru da olabilir, yana geçerek de bölümler arasında geçiş yapabilirsiniz. Daha sonra mobil ağlar kısmına giriş yapın. Mobil ağ ayarlarının bulunduğu bu bölümden gene mobil ağlar menüsünü tıklayın. Burada mobil verisi, veri dolaşımı, erişim noktası adları, şebeke modu ve ağ operatörleri başlıklarını göreceksiniz. 4G bir şebeke modu olduğu biz buraya giriş yapacağız. Karşımıza çıkan seçeneklerden en üstte bulunan LTE/WCDMA/GSM(otomatik bağlantı) seçeneğini tikleyelim. Bir süre bekleyin. Telefonunuzun şebekesi gidip gelecek. Eğer bulunduğunuz bölgede 4G çekiyorsa ekranınızın en üstünde lte yazıyor ya da 4G yazıyor olacaktır.

Samsung S5 de 4.5G yoktur. 4.5G ile 4G ayarları arasında herhangi bir fark yoktur, her iki ayarda aynı yerden yapılır. Samsung S5 4G çeken Samsung telefonlardan bir tanesidir.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -