Ana SayfaNasıl yapılır?Xiaomi Mi 6 format nasıl atılır?

Xiaomi Mi 6 format nasıl atılır?

- Advertisment -

Xiaomi Mi 6’yı fabrika ayarlarına döndürmek mi istiyorsunuz? Bu yazımızdan yararlanarak Mi 6’ya format atma ve resetleme işlemi sayesinde varsayılan ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Mi 6’yı formatlamanın iki farklı yolu bulunmaktadır ve her ikisi de aynı işlevi yerine getirmektedir.

Xiaomi Mi 6’ya format atmak için çeşitli nedenleriniz olabilir. Telefonda yavaşlama ve donmaların meydana gelmesi, kasma ve yazılım sorunlarıyla sıkça karşılaşmak, uygulamalar arası çakışma yaşanması, işletim sisteminin çökmesi, desen ve pin şifresinin unutulması, telefonun devredilmesi, cihaz içerisindeki tüm verilerin kalıcı olarak silinmek istenmesi gibi sebeplerle Xiaomi Mi 6’yı sıfırlayabilirsiniz.

Format atmadan önce bilinmesi gerekenler

Biraz önce de sözü geçtiği gibi, Xiaomi Mi 6’ya format attığınızda tüm veriler kalıcı olarak silinmektedir. Bu noktada tüm kullanıcılara format öncesinde mutlaka yedekleme yapmalarını öneriyoruz. Mi 6’ya format attıktan sonra verileri geri getirmek ve kurtarmak mümkün değildir.

Buna ek olarak belirtmek gerekirse, format atma işlemi cihazdan cihaza farklılık göstermekte ve uzun sürebilmektedir. Bu bakımdan format öncesinde şarj yüzdenizin 40 ve üzeri olmasına dikkat edin.

Tuşlar ile format atma

Xiaomi Mi 6’ya tuşları kullanarak format atabilirsiniz. Hard resetleme olarak bilinen bu yöntem ile kurtarma ekranı kullanılır ve içerisindeki tüm veriler silinerek resetleme işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntem daha çok telefonun açılmaması, logoda takılı kalma, desen kilidi ve pin şifresinin unutulması, kurtarma ekranı aracılığıyla format atmak gibi durumlarda tercih edilir.

 • Xiaomi Mi 6’yı kapalı konuma getirin.
 • Ses arttırma ve Güç tuşlarına aynı anda birkaç saniye boyunca basın.
 • Mi logosu görününce tuşları bırakın.
 • “Wipe & Reset” (Sil ve Sıfırla) üzerine “Ses kısma” tuşunu kullanarak gelin ve doğrulamak için “Güç” tuşuna basın.
 • “Wipe All Data” (Tüm veriyi sil) üzerine gelin ve Güç tuşu ile seçim yapın.
 • Son olarak “Yes” üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Ayarlar üzerinden format atma

Xiaomi Mi 6’yı kapatmadan, hızlı ve kolay biçimde formatlamak için bu adımdan yararlanabilirsiniz. Bu yöntem de hard resetleme olarak bilinmektedir ve hemen format atmak isteyen kullanıcıların tercih edebileceği bir yöntemdir. Tuşlar ile atılan formatla aynı işlevi görmektedir. Arasında bir farklılık bulunmamaktadır.

 • Menü > Ayarlar’a gidin.
 • Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla’ya gidin.
 • Telefonu sıfırla’ya gidin.
 • Çıkan uyarı penceresinde “Herşeyi sil”e basın.
 • Tebrikler Xiaomi Mi 6’yı formatlama işlemini başarıyla tamamladınız!

Xiaomi Mi 6’ya format atma sorunu mu taşıyorsunuz? Karşılaştığınız problemleri yorum bölümünde bizimle paylaşın.

- Advertisment -

5 YORUMLAR

 1. Merhabalar mı 6 cihazım var 1 yıldır kullanıyorum ama Bluetooth sorunu yaşıyorum kulaklık yada araç teyp ine bağlandı zaman ses gelmiyor devreden çıkıyor ve donma yapıyor çok ağır çekimde oynatıyor ve ses hiç gelmiyor .
  Format atsam duzelirmi yardımcı olursanız çok sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -