LG G5 ile çekilmiş fotoğraflar ve kamera özellikleri

LG’nin yeni telefonu ve G serisinin yeni gözdesi LG G5 özelliklerini daha önce detaylıca incelemiştik. Üzerinde durmak istediğimiz diğer bir konu ise G5’in kamera özelikleri. Ancak bunu yapmamızın bir başka yolu özelliklerinden sonra doğrudan LG G5 ile çekilmiş fotoğraflara bir göz atmak olacak. Telefon nasıl fotoğraf çekiyor, görüntü kalitesi ve netliği nasıl en iyi bu şekilde anlayabiliriz.

İşte telefonun kamera özellikleri ve LG G5 ile çekilmiş örnek fotoğraflar. Resimler arasında geçiş yapmak için okları kullanın. Fotoğrafları büyütmek için üzerini tıklayabilirsiniz.

118mp arka ve 8mp ön kamerası

Yeni LG G5 18mp kamerası ile gündüz ve gece çekimlerinde oldukça yüksek performans gösteriyor. Fotoğraf kalitesi konusunda bizi tatmin ederken 8mp ön kamerası ile de harika selfieler çekmemize olanak tanıyor. Gündüz çekilmiş bu fotoğraf G5’in kamera kalitesini açıkça ortaya çıkarıyor.

2Arkada ikinci bir kamera

LG G5’in en büyük farkı ise arkada ikinci bir kamera daha bulunduruyor olması. 8mp bu ek kamara kullanıcının daha geniş açılı fotoğraflar çekmesini sağlıyor. 135 derece fotoğraf çekebildiğimiz bu seçenek tamamen kullanıcıya kalmış. Telefonun standart ayarları 75 derece, siz bunu dilerseniz 135 dereceye alabiliyorsunuz.

3Gece fotoğrafları

LG G5’in kemarasının diyafram özelliği telefonla harika gece fotoğrafları çekmemizi sağlıyor. Aynı kaliteyi video çekerken de yakalamamız mümkün.  f/1.8 ve f/2.4 diyafram derinliği düşük ışıkta çekilmiş bu fotoğraf harika bir örnek.

4Lazer odaklama ve görüntü sabitleme

LG G5’in kamerası yakın çekimlerde de oldukça iyi. Bu yakın çekim fotoğraf örneği telefonun Lazer odaklama ve optik görüntü sabitleme özelliklerinin açıkça örneği. Makro çekimlerde de ihtiyaç duyduğumuz bu özellik ön planda göstermek istediğimiz objeyi daha net çekmemize olanak sağlıyor. Aynı zamanda portre çekimlerinde de olmazsa olmaz.

5Video özellikleri ile de ön plana çıkıyor

LG G5’in video çekme özellikleri de oldukça iyi. Zira 4K ve 1080p full HD video çekmeniz mümkün. Video kalitesi oldukça iyi olan bu telefonla adeta film çekebilirsiniz. Ürün incelemeyi seven ya da telefonla Youtube videoları çekmek isteyenler için çokça tercih edilen LG G5 günümüzün en favori telefonlarından biri olacak.

1 YORUM

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz