Ana SayfaiOSiPhone iOS 8.2 güncellemesi nasıl yapılır?

iPhone iOS 8.2 güncellemesi nasıl yapılır?

- Advertisment -

Apple, iOS 8.2 güncellemesini çok kısa süre önce yayınladı. Bir süre beta olarak kullanıma açılan iOS güncellemesi artık tüm Apple ürünleri için güncellenebilir.

iOS 8.2’nin bir önceki sürüme göre çok büyük farklılıkları yok. Hatırladığınız gibi bir önceki iOS sürümünde Türkçe Siri bizleri oldukça sevindirmişti. Bu sürümün bize kattığı en büyük özellik cihazların Apple’ın yeni ürünü olan Apple Watch’a uyumlu hale gelmesi.

Lafı çok uzatmadan cihazımızı iOS 8.2’ye nasıl yükselteceğiz görsel olarak anlatmaya çalışacağız. iPhone’u yeni versiyona güncellemeden önce lütfen telefonunuzu yedeklemeyi unutmayınız. iPhone yedekleme ve geri yükleme ile ilgili burada ki yazımızdan destek alabilirsiniz.

iPhone 8.2 güncellemesinin anlatımınız iPhone 5s kullanarak yapacağız. iPhone 5s iOS güncellemesi ile iPhone 6 ve iPhone 6 plus iOS 8.2 güncellemesi arasında herhangi bir fark olmadığını da belirtelim.

iPhone 8.2 güncellemesi resimli anlatım

Öncelikle akıllı telefonunuzun ayarlar kısmına girin. iPhone ayarlar nerede? iPhone’un duvar kağıdı, ses tonu, ekran parlaklığı ve yazılımın güncelleme gibi ayarların yapıldığı bölüm diğer menü tuşlarının yanındadır.

Ayarlar kısmı açıldıktan sonra burada neler yapabileceğinizi daha iyi anlayacaksınız. Biz şimdilik sadece yazılım güncelleme işlemini yapacağımızdan Genel ayarlar sekmesine giriyoruz.

iphone ios 8.2

Genel ayarlar sekmesi açıldıktan sonra iPhone yazılım güncelleme işlemini yapacağımız menü karşımıza çıkacak. Buradan Yazılım Güncelleme sekmesini tıklıyoruz.

Yazılım güncelleme sekmesi açıldığında karşımıza gelen ekranda telefonumuzun hangi versiyonu kullandığı hakkında bilgiler yanı sıra güncelleme olup olmadığı ve bir güncelleme varsa o güncellemenin özellikleri hakkında bilgiler yer almaktadır.

Eğer telefonunuza iOS 8.2’yi daha önce indirdi iseniz yeniden indirmenize gerek yoktur. Muhtemelen bir bu telefonu daha önce bilgisayara bağlayıp biraz kurcaladığımız için 8.2’yi indirmişiz. Eğer siz indiremedi iseniz burada bir yükle seçeneği göreceksiniz. Neyse, şimdi yükse seçeneğine basıyoruz ve yazılımı güncellemeye başlıyoruz.

iphone 8.2 indirme

Dur bakalım! mobilkaynak.com gibi sitelerden okuyup okuyup buralara geliyorsunuz sonra b*ku bize atıyorsunuz dememek için Apple bir kullanıcı sözleşmesi imzalamamızı istiyor. Gayet tabi, biz söylediklerimize güveniyoruz. Okumanıza gerek yok, biz okuduk önemli bir şey yazmıyor, hep aynı şeyler.

Bu aşamadan sonra telefonumuza bir haller oluyor. Açılıp kapanıyor, elması çıkıyor sonra süre bitiyor ve eski haline geri dönüyor. Hala iPhone’unuz çalışıyorsa güncelleme bitmiş demektir.

editörün bonusu

apple watch

Apple Watc…

Geleceğe dokunun

 

 

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -