iPhone için en çok indirilen 5 Türk oyunu

-sponsor-

Telefonları akıllı olma özelliğini kazandığından beri ellerimizden hiç düşürmüyoruz. Neticesinde akıllı olduklarından içlerinde dilediğimiz her şeyi yapabiliyoruz. Bilgisayarı aratmayan mobil cihazlar için hazırlanmış milyonlarca uygulamalar olduğundan, canımız sıkıldığında, eğitici, kültürel, zevkli programları telefonumuza indiriyor güzelce vakit geçirebiliyoruz.

Bugün yukarıda bahsettiğimiz uygulamalardan işinize yarayacak, zaman geçireceğiniz, bilgileneceğiniz, kültürünüzü hafızanızı ve zekanızı geliştireceğiniz ve arkadaşlarınızla yarışabileceğiniz online ve multiplayer (çok oyunculu) oyunları tanıtacağız. iPhone ve iPad cihazlarınızda indirip, oynayabileceğiniz içinde 4 tanesi zeka ve hafızaya dayalı bulmaca oyunundan ve 1 tanesi de akıla dayalı eğlence oyunundan oluşan en popüler 5 Türk oyunu.

1- 2048

Telefonunuzda çok az yer kaplayacak 2048 oyunu öyle görüldüğü kadar kolay ve basit bir oyun değil. Oyundaki amacımız aynı sayıdan oluşan kareleri bir araya getirerek ortaya daha büyük rakamlar yaratmak ve listede en üst sıralara çıkmak.

Örnek verecek olursak; Resimde görüldüğü gibi alt alta 2 tane ”2” rakamı bulunuyor. Telefonumuzun dokunmatiğinden aşağıya doğru bir hamle yaparak iki rakamı topluyoruz ve dört sayısı elde ediyoruz. Sonrasında 4 sayısını elde ettikten sonra yan taraftaki dört rakamıyla birleştirecek şekilde dokunmatiği sola doğru kaydırıyoruz ve 8 sayısını elde ediyoruz. Tabii yaptığımız her hamle sonucunda yukarıdan yeni sayılar geliyor ve git gide daha büyük sayılar elde etmeye çalışıyoruz. iPhone 5s, 5c, 4s, 3s ve iPad Retina, Air ile diğer iPad modelleri için bu oyunu ücretsiz indirebilirsiniz. Telefonunuza bu eğlenceli ve bir yandan sinir bozucu olan 2048 oyununu indirmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.2048-indir-oyna-nasil-oynanir-

2- Gaf Dağı

Bir zamanlar söylenmiş abuk sabuk, aptal saptal, saçma sapan, tuhaf, insanların gülüncüne giden, komik gafları ele alan bu oyunda sizden tahminde bulunmanız ve geçmişe yolculuk yapıp, bir zamanlar hafızanızda yer edinmiş lafın kime ait olduğunu söylemeniz isteniyor. Metin Uca tarafından geliştirilen iTunes aplikasyonlar kategorisinde yer alan bu uygulama eğer ilginçlikten ve farklılıktan hoşlanıyorsanız tam size göre bir oyun. Hem zevkli hem de genel kültür açısından eğitici. Ayrıca oyun içi harcaması olan ”Gaf Para” ile sorularda şık sayılarını azaltabilir, doğru cevaplama yüzdesini arttırabilirsiniz. Metin Uca’nın hazırladığı gayet zevkli ve eğlenceli olan Gaf Dağı uygulamasını iPhone’unuza indirmek için buraya tıklayın.

gaf-dagi-metin-uca-1

3- Kelime Oyunu

Bir zamanlar İhsan Varol’un sunduğu Kelime Oyunu programının tıpkısının aynısı olan bu uygulamada size verilen sınırlı zaman içerisinde, sorulan soruya doğru cevap vermeniz isteniyor. Eğer tıkanırsanız ya da bilemeyeceğinizi düşünürseniz harf satın alabiliyorsunuz. Ancak her harf alışınızda soruyu bilseniz bile daha az puan kazanıyorsunuz. iPhone’umda yer almalı, dışarıdan çok güzel görünüyor, ben bu oyunu muhakkak indirmeliyim diyorsanız buraya dokunun.

kelime-oyunu-1

4- Kelime Avı

Türkiye’nin aynı anda en çok online oyuncusunu barındıran ve dünya genelinde 3 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan kelime avı oyununda yapmanız gereken şey çok basit. Ekran üzerinden anlamlı kelimeler oluşturacak şekilde çizimler yaparak puan topluyorsunuz. Minimum 3 kelime yaratabildiğiniz oyunda kelime ne kadar uzun olursa o kadar çok puan kazanıyorsunuz.

Size verilen 2 dakika içerisinde yeni ve anlamlı kelimeler yaratmanız isteniyor. Topladığınız puana göre ise sıralamada yeriniz belli oluyor. Kelime avı oyununu ipohne model telefonunuza indirmek istiyorsanız, buraya tıklayabilirsiniz.  3 farklı kategoride (Klasik, Rasyonel, İdealist) yarıştığınız oyunda, daha eğlenceli kılınması için farklı rütbeler de elde edebiliyorsunuz. Rütbeler için sizden belli bir puana ulaşmanız isteniyor. Ulaştığınızda ise seviyenizi yükseltmek için ekstradan puan kazanıyorsunuz.

kelime-bulmaca-1

5- Ben Bilmem Eşim Bilir Oyunu

Televizyondan sonra karşımıza mobil uygulamalarda da çıkan Ben Bilmem Eşim Bilir mobil oyun uygulaması gerçekten çok kaliteli bir şekilde hazırlanmış. Farklı branş ve alanlarda yarışabileceğiniz bu oyunda denge, zamanlama gibi nitelikler yer alıyor. Arkadaşlarınla oynayabileceğin ve facebook üzerinden bağlantı kurabileceğin bu oyun çok ama çok zevkli. iPhone telefonuna bu oyunu vakit kaybetmeden, bir an önce indirmek istiyorsan buraya tıklayabilirsin.

ben-bilmem-esim-bilir-1

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz