Ana SayfaAndroidTinder indir

Tinder indir

- Advertisment -

Sosyal medyada, Whatsapp, Facebook, Tictoc, Twitter gibi anlık iletişim ve mesajlaşma uygulamalarına bir yenisi daha eklendi: Tinder. Henüz yeni bir uygulama olmasına rağmen dünya çapında büyük beğeni toplayan ve bir anda popülerleşen Tinder sohbet uygulamasının şimdiden milyonlarca kullanıcısı var.

Peki nedir bu Tinder?

Tinder sosyal ağ uygulaması telefonunuza yüklediğiniz takdirde çevrenizdeki insanları bulma aracıdır. Daha açmak gerekirse kızlar erkekleri, erkekler de kızları , 160 kilometreye kadar bir alan içerisinde bulabiliyor. Bu program sayesinde hem tanıdıklarını hem de tanımadığınız insanları bulabiliyorsunuz. Kız arkadaş yapma konusunda güçlük çeken erkekler ve bir o kadar pısırık davranan genç Türk kızları bu program sayesinde eminiz ki cesaret bulabilir.

Bunun yanında kimi sosyal medya sitelerine ve uzmanlara göre ”Görücü usülü seks” olarak adlandırılan uygulama cinsel anlamda bir fuhuş merkezi olarak görülüyor. Bildiğiniz her ortamda olduğu gibi burada da tehlike kol geziyor. Aman diyoruz, dikkati sakın ha sakın elden bırakmayın. Güvenmediğiniz, içinize sinmeyen hiçbir insanla irtibata geçmeyin.

tinder-indir-yukle-android-ios-iphone

Tinder’in özellikleri ve fonksiyonları nedir? 

Tinder ile acaba neler yapabiliyoruz? Tıpkı Facebook’tan yeni insanlarla tanıştığınız ve Twitter’da Dm’lerden yürüdüğünüz gibi Tinder’da da Swipelama özelliği mevcut. Türkçe’de Sert vuruş,kaydırma ve darbe gibi anlamlara gelen Swipelama özelliği sayesinde çevrenizde bulunan hemcins ve karşı cinslerinizi hemen bulabiliyor ona göre yeni hamleler yapabiliyorsunuz.

Öncelikli olarak yüklediğiniz Tinder uygulamasına Facebook üzerinden bağlanıyorsunuz. (Kayıt oluyorsunuz.) Sonrasında Facebook aracılığıyla seçtiğiniz fotoğraflar, kişisel bilgileriniz ve nasıl bir insan olduğunuza dair bilgiler sizin yapacağınız kişiselleştirmeler doğrultusunda Tinder’e yükleniyor. Sonra başlıyorsunuz aramaya. Hangi mesafeler arasında arkadaş edinmek istiyorsanız, ilgi alanınıza uyacak şekilde cinsiyetine de belirterek (Kadın, Erkek hem Kadın hem de Erkek gibi.) sağınızı solunuzu yokluyorsunuz. Örneğin: Çevrenizdeki 2 kilometrede ortak özelliklere sahip olduğunuz kadınları arıyor ve size en uygun olanını seçip irtibata geçebiliyorsunuz. Tabii karşı taraf sizinle konuşmayı kabul ederse. ;)

tinder-indir-yukle-android-ios-yukle-tiner

Swipelamak tam olarak nedir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere vuruş yapmak ve kaydırmak gibi anlamlara gelen Swipe özelliği gayet sade bir tasarıma sahip. Swipelama yöntemiyle eklediğiniz kişisel bilgiler doğrultusunda sizin ilgi alanlarınıza ve isteklerinize en yakın kişiler çıkıyor. Karşınıza çıkan kız yahut erkekler arasından beğendiklerinizi sağ tarafa, ”Iyy bu hiç benim tipim ve tarzım değil çok çirkin vs.” diyebileceğiniz kişileri ise sol tarafa sürüklüyorsunuz. Yalnız swipelama yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer pişman olacağınız bir hamle yaparsanız, yani kişiyi hem beğenip hem de bir daha göremeyeceğiniz bölüme swipelarsanız bilin ki onu bir daha Tinder içinde göremeyeceksiniz. Bu yüzden Tinder kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. ”Nasıl olsa bir sürü kullanıcısı var, bu olmazsa başkası olur!” demek size zarar verebilir ve biraz üzüntü yaratabilir.

tinder-indir-yukle-android-ios-swipelamak-like

Bir mükemmel özellik daha!

Swipelama işleminde eğer beğendiğiniz kişiyi ”Like” ladıysanız (Layklamak :) ) karşı tarafından yaptığınız bu seçimden hiçbir şekilde haberi olmuyor. Taa ki o da sizi seçinceye kadar. Eğer hem siz onu hem de o sizi beğenirse ekranınız da ”It’s match” yani ”Eşleştiniz” yazısı çıkıyor ve birbirinize açılan yeni panelden mesaj atabiliyor, çifte kumrular gibi takılabiliyorsunuz. Tabii bu tamamiyle size kalmış. İsterseniz hiç mesaj atmaz ve psikopatlık peşinde koşup insanlarla alay edebilirsiniz.

Tinder’da beğenilebilir ve ilgi çekici olabilmek için ne yapabilirim?

Aslında bunların çoğunu biliyorsunuz fakat tekrar edip, tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Dilerseniz karşı taraftan ”Iyy” damgası yememek ve Swipe aracılığıyla ”Sol” tarafa yani Cehenneme gönderilmemek adına dikkat etmeniz, okumanız ve göz önünde bulundurmanız gereken 7 ufak  adıma göz atalım.

1- Fotoğraf

Bildiğiniz üzere insanlar isminizden ve hakkınızdaki bilgilerden ziyade öncelikli olarak fotoğrafınıza bakıyor. Fotoğraf çok ama çok önemli. Lisedeki webcam’dan çekilmiş yahut vesikalık fotoğraflarınızın ayarında görsel öge kullanmaktan kaçınmalısınız. Sevgili kızlar yüzünüze sürdüğünüz 10 kilo makyaj ile fotoğraf çekilmenize hiç ama hiç gerek yok. Hafif bir pudra ve sempatik haliniz sanıyoruz ki erkekler için yeterli olacaktır. Sayın Erkekler bizce siz de abartılı fotoğraflardan kaçınmalısınız. Chatroulette ve Omegle ‘da yaptığınızı yapıp da gözlüklü çılgınca göründüğünüzü düşündüğünüz fotoğrafları paylaşmayın. Kas göstereceğim derken itici insan damgası yemeyin.

2- Seçicilik

Her önünüze gelen insanı sağa atıp ”Çantada keklik” , ”İlla ki birisi beni sağa atar ve eşleşiriz” tarzında düşüncelere kapılmayın. Biraz seçici ve titiz işler yapın. Neden mi? Çünkü her çıkan erkeği ya da kadını sağa atarsanız ”Eğer ki o da sizi kabul ederse”  hakkınızda ”Ne sapık adam, Ne kadar itici” şeklinde düşünceler ortaya çıkabilir.

3- İlkler Etkileyicidir

Etkileyici mesajların yanısıra ilk mesajınız da çok önemlidir. ”Slm, mrb, nbr ” şeklinde ard arda sıralı kısaltmalardan vazgeçin. Türkçe’yi doğru ve yerinde kullanarak zaten saygın olan siz ”Karakterinizi” ortaya koyun. Bu hem karşı tarafa göre sizi sempatik yapar hem de ahlaklı bir insan olduğunuz imajı uyandırır.

tinder-indir-yukle-android-ios-eslesme

4- Israr? – Cık 

Aşırı ısrar içerikli mesajlarınız sizi antipatik bir insan yapabilir. Birine mesaj attığınızda eğer cevap vermiyorsa %90 ihtimalle sonradan atacağınız mesajlara da cevap vermeyecektir. Geri kalan %10’unda da muhtemelen sizi tersleyecektir. :) Bu yüzden tekrar tekrar mesajlar atıp hem kötü görünmeye hem de karşı tarafın bir yerlerini pohpohlamaya hiç ama hiç gerek yok. Emin olun ki attığınız ilk mesajın ardından size cevap vermesini beklemeniz daha faydalı ve sağlıklı olacaktır.

 5- Geç Saatler

Hep aynı meseleler üzerinde duruyoruz. Ancak girişte de dediğimiz üzere tekrar etmekte büyük fayda var. Eğer kız/erkek tavlamak istiyorsanız saatlere ve fiziksel durumunuza da göz atmanız gerekiyor. Ne demek o? Yani içkiliyken mesaj atıp yanlış hamlelerle insanları kendinizden soğutmamaya ve geç saatlerde insanları rahatsız etmemeye özen gösterin.

6- İspiyonlayın

Arkadaşlarınızın eşlerini ve ya sevgililerini Tinder’da swipe yaparken görürseniz hemen onu ispiyonlayın. Tinder’da karısı, kız arkadaşı olan bi insanın dolaşmaya hiçbir şekilde hakkı yoktur. Kusura bakmayın, sizin arkadaşınız olduğu için söylemiyoruz ancak böyle kişiler büyük oranda aldatma potansiyeline sahip olduğundan kendi ilişkisine zarar verebilir. Ağaçta duran baykuş gibi tetikte olun. Keskin gözlerinizle gördüklerinizi içinizde biriktirin ve dediğimiz gibi onu ispikleyin. :)

tinder-indir-yukle-android-ios-samsung

7- Mevki de Önemli

Yeni eşleşmeler yaratmaya çalışıyorsunuz fakat oturduğunuz ya da karşı tarafın oturduğu bölge tenha ve tehlikeli bir yerse yine dikkatli olmanız gerekiyor. Güvenmediğiniz, tanımadığınız kişilere fazla itimat etmeyin. Konuşmak istiyorsanız bile özel mesajlarınızda cümlelerinizi ve hamlelerinizi dikkatlice oluşturun.

Tinder’i nasıl indirebilirim?

Tinder şuan için sadece iki işletim sistemi için indirilebilir durumda. iOS işletim sistemine sahip olan iPhone, iPad ve android işletim sistemine sahip olan Samsung, HTC, Casper, Sony Xperia, Piranha, LG ve diğer android işletim sistemli tüm cihazlar için ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Programı android cihazınıza indirmek için buraya tıklayın. Eğer işletim sistemi iOS ise yani iPhone 5s, iphone 4s, iphone 3s ve iPad Retina, Air modellerinden birine sahipseniz buraya tıklayabilir Tiner’i hemen, hızlı bir şekilde indirebilir, Facebook üzerinden kaydolarak çevrenizde yeni kız ve erkek arkadaşlar bulabilir, hatta onlarla tanışma fırsatına bile nail olabilirsiniz. Ayrıca Nokia X model telefona sahipseniz (X+, X, X Large modelleri) buraya tıklayarak Tinder’i hemen indirebilirsiniz. Windowsphone işletimli Nokia Lumia modeller için Tinder indirmek ve ücretsiz olarak telefonunuza yüklemek için buraya dokunmanız yeterli.

tinder-indir-android-ios

Tinder’i hangi modeller için telefonuma yükleyebilirim?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Tinder uygulaması şuan için yalnızca Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışıyor. Yani Android işletim sistemli;

Samsung Galaxy S5, S4, S3, Galaxy Wonder, Galaxy Ace, ve diğer Samsung modelleri,

HTC One, Desire, Butterfly, ve diğer HTC modelleri,

Samsung, Casper, iPad, HTC, Asus, Piranha ve diğer Android tabletler,

General Mobile Discovery ve Discovery Elite,

Casper Via V4 ve diğer Casper Via modelleri,

LG G3, G2, G, Flex, Pro modelleri için indirebilirsiniz.

Tinder hangi telefon modelleri için indirilemiyor?

Eğer Nokia, Blackberry ve Symbian işletim sistemli telefona sahipseniz Tinder uygulamasını indirmeniz şuan için mümkün görünmüyor. Ancak her seferinde gelişen Tider uygulamasının yakın zamanda Nokia Lumia 520, 620, 720, 820, 920, 1020, 625, 525 ve diğer Lumia modelleri ile Blackberry Bold, Curve, Z10 ve diğer Blackberry modelleri için yeni sürümler çıkaracağını düşünüyoruz. Bunun yanında Nokia Ovi mağazalarında Symbian (Nokia C6, C5, Asha 503, Asha 501, Nokia 700, Nokia 301, 302, 305, C2, 500 ) işletim sistemine sahip Nokia ve Samsung telefon kullanıcıları için Tinder uygulamasının bir başka sürümü çıkarılmayacak.

Tinder Güncellendi. Yukarıdaki indirme bağlantılarına tıklayarak Tinder 3.0.0 sürümünü ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

- Advertisment -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -