Facebook hesabını kalıcı olarak silme

-sponsor-

Facebook, bizlere iki şekilde hesabımızı deaktif etme imkanı tanıyor. Birincisi hesabımızı dondurabiliyoruz, ikincisi ise Facebook’u bir daha kullanamayacağımız şekilde silebiliyoruz. Facebook hesabını dondurduğumuzda yalnızca hesabımız askıya alınıyor. İçindeki bilgilerimiz, yüklediğimiz videolar, resimler ve yazılar silinmiyor. Arkadaş listemiz, uygulamalarımız ve sayfalarımız aynı şekilde kalıyor.

facebook_home_2

Fakat hesabımızı silmeye kalktığımızda Facebok bize 14 gün süre tanıyor. Yani hesabımızı kalıcı olarak silme işlemini başlattıktan 2 hafta içerisinde tekrar giriş yaparak hesabımızı geri açabiliyoruz. Facebook kullanıcıların hesaplarını silmemesi ve bulamaması için de silme bölümünü ilginç bir yere koymuş. Ayarlara girdiğimizde ”Hesabını dondur” olarak çıkan bölümün yanında ”Hesabını temelli kapat” diye bir başlık eklememiş. :)

Olsun hiç fark etmez. Size vereceğimiz link sayesinde silmek ve bir daha kullanmak istemediğiniz Facebook hesabınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi hesabınızı sildiğinizde Arkadaşlarınızla olan mesajlarınız, yüklediğiniz video; resim; müzik; notlar, beğendiğiniz sayfalar, arkadaşlarınız daha doğrusu bütün herşeyiniz silinir ve Facebook hesabınızı kurtarma, geri alma, mesajlarınızı geri yükleme, bilgisayara indirme, geri getirme gibi bir şansınız olmaz. Resimli veya videolu anlatıma ihtiyaç duymadık çünkü Facebook hesabını kalıcı ve geri dönüşü olmayacak şekilde kapatma, silme işlemi için uzun bir uğraşa gerek yok. Size vereceğimiz bağlantı adresine tıklıyorsunuz ve ”Hesabımı Sil” basarak işi bitiriyorsunuz. Tekrardan söylemek gerekirse Facebook hesabınızı silerseniz ne olacak diye soranlar için söylüyorum, normal Facebook.com adresine giriş yaparak profil sayfanızı tekrardan aktif hale getirebilirsiniz. Aktifleştirme işlemi de silmek kadar çok basit ve kolay yollu. Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmek için gerekli olan link adresi burada.

Yanıt bırak

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz