Ana Sayfa Etiketler Aypon

aypon ile ilgili içerikler.


Whatsapp telefon numarası doğrulama İphone (iOS)

Whatsapp’ta telefon numarası doğrulama işlemi nasıl yapılır?

Öncelikli olarak Whatsapp’ın nasıl çalıştığını ele alalım. Whatsapp uygulaması diğer pek çok sohbet uygulamalarının aksine telefon numaramızı ve arkadaşlarımızla sohbet edebilmemiz için rehberimizi kullanır. Facebook’ta olduğu gibi arkadaşlık isteği gönderme, davet yollama gibi özellikler böylelikle devre dışı kalır. Siz de Whatsapp ailesine katılmak istiyorsanız ya da katılmanıza rağmen telefon numarası sorgulayıp, doğrulama işleminden geçemediyseniz aşağıdaki adımlara göz atın.

whatsapp-telefon-numarasi-dogrulama-1

  • Buraya tıklayın ve Whatsapp’ın son sürümünü indirin.
  • Whatsapp uygulamasını çalıştırın ve sizden istenen telefon numaranızı düzgün bir şekilde girin.
  • Telefon numaranızı ikinci kutucuğa yazın. Ancak ikinci kutucukta numaranızı yazarken ”0” Sıfır kullanmayın.
  • Alan kodu bölümüne gireceğiniz ilk kutucukta yer alan ülke alan kodlarının içerisinde zaten sıfır bulunmaktadır.
  • Örnek: +90    5554443322

whatsapp-telefon-numarasi-dogrulama-1-2

  •  Whatsapp’a kaydolurken internetiniz çok yavaş olabilir. Bu da Whatsapp numara doğrulama işlemini askıda bırakabilir. İnternetinizin sinyal seviyesini kontrol edin.
  • Telefonunuzun uluslararası aramalara ve mesajlaşmalara açık olup olmadığını kontrol edin. Whatsapp doğrulmasında numaranızı teyit etmek için size doğrulama kodu gönderilir. Eğer uluslararası görüşmelere kapalıysa mesaj alamazsınız.
  • Whatsapp uygulaması iPod ve iPad gibi aygıtlarda çalışmamaktadır. Eğer doğrulamayı bu araçlarla yapıyorsanız hemen vazgeçin.
  • Eğer kodu SMS aracılığıyla alamazsanız Whatsapp sizi arayabilir ve sesli olarak kodu iletebilir. Acele etmeyin. Sakin olun.

 

Sivrisinek Kovucu

0

iPhone ya da Android işletim sistemi kullanan diğer akıllı telefon kullanıcıları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan Sinek Kovucu telefonunuzu bir sinek savar olarak kullanmanıza olanak sağlıyor. Telefonun sadece Sivrisineklerin duyduğu ve sinekleri rahatsız eden bir sinyal (ses) göndermesi ile bulunduğu yerden uzaklaştıran Sinek Kovucu uygulaması,

iTunes’a kredi kartı olmadan üye olmak

Apple ürünleri ile hayatımıza giren iTunes; iPhone3, iPhone4, iPhone5, iPod, iTouch, iPad ve türevlerini aktif kullanmak için olmazsa olmaz.

Apple ürünlerine (iTunes; iPhone3, iPhone4, iPhone5, iPod, iTouch, iPad vd.) müzik atmak, video yüklemek, resimlerimizi bilgisayarımıza

iPhone’un en büyük kozu iPhone Lite

0

iPhone severlerin sabırsızlıkla beklediği ucuz bütçeli (plastik iPhone olarak bildiğimiz) iPhone Lite, gün geçtikçe kendini daha fazla belli etmeye başladı. iPhone Lite ile ilgili plastik kapak sızıntılarından sonra şimdi de içinde kullanılacak koruyucu kap hakkın da bazı sızıntılar elimize ulaştı.

Sanal klavye devri başlıyor

0

Lazer şeklinde masaya yansımış bir klavye kullanmayı bir çok bilim kurgu filminde ve hatta yakın zamanda iPhone 5 söylentileri arasında sıkça gördük. Telefonun ya da mobil cihazın masaya yansıttığı bir klavye sayesinde yazmak herhangi bir cihaza entegre olarak üretilmemiş olsa da aksesuar olarak bu teknolojiyi kullanmak artık mümkün.

iPhone, iPad ve AssistiveTouch

Assistive Touch iPhone ve iPad kullanıcıları için geliştirilmiş, fiziksel tuşların yerine özellikle parmaklarının tamamını aktif kullanamayan kullanıcılar için ve iPhone ve iPad’in sık kullanılan tuşlarının bozulması, kasması, çalışmaması durumunda yerine kullanılması için tasarlanmış bir uygulamadır.

iPhone nasıl kapatılır?

iPhone gibi bazı cihazların hem tuş kilidi hem de kapama tuşu aynı yerdedir. İphone’unuzu kapatmak için üstte bulunan tuş kilidi (kapama) tuşuna basık tutun. Karşınıza tuş kilidi ekranında çıkan kaydırma çubuğuna benzer kırmızı bir çubuk çıkacak (bu sefer üst tarafta). Kapatma çubuğunu kaydırarak iPhone’unuzu kapatabilirsiniz. 

iPhone İOS7 kurulumu

0

iPhone’u güncellemek bilgisayarınızı açmak kadar basit. iPhone son güncellemesini yapmak için iTunes’a bağlanmanız yeter. iTunes kullanıcı bilgilerinizi girdiğinizde iPhone bağlantıs kurulur ve çıkan ilk ekranda şuan kullandığınız versiyon ve son çıkan versiyon hakkında bilgi ekranı gelir. Ancak İOS7 de durum biraz farlı.

LG Optimus G2 özellikleri

0

Henüz piyasaya sürülmemiş olsa da Lg Optimus G2 ile ilgili sızıntılar internette dolaşmaya başladı. Ne zaman çıkacağı daha kesin olmayan Lg Optimus G2’nin 7 ağustos da piyasaya sürüleceği söylentiler arasında.  Lg optimus G2’nin

iPhone’un bilmediğiniz özellikleri

0

Çok iyi bildiğiniz gibi Apple’ın piyasaya sürdüğü her ürün aşırı seviliyor, özellikle de iPhone. iOS6 bazı olumsuz eleştirilere hedef olsa da iPhone5′in alüminyum kasası hala en karizmatik akıllı telefon görüntüsüne sahip. Ayrıca yığınla karizmatik aksesuar varken bu telefonu tahtından etmek oldukça zor.


- sponsor -