Ana SayfaNasıl yapılır?iTunes'a kredi kartı olmadan üye olmak

iTunes’a kredi kartı olmadan üye olmak

- Advertisment -

Apple ürünleri ile hayatımıza giren iTunes; iPhone3, iPhone4, iPhone5, iPod, iTouch, iPad ve türevlerini aktif kullanmak için olmazsa olmaz.

Apple ürünlerine (iTunes; iPhone3, iPhone4, iPhone5, iPod, iTouch, iPad vd.) müzik atmak, video yüklemek, resimlerimizi bilgisayarımıza atmak ya da bilgisayardaki resimleri mobil cihazımıza atmak için iTunes kullanmamız şart.Bunun için iTunes da bir üyeliğimiz olması gerekiyor. Ancak üye olmaya çalıştığımızda bizden kredi kartı bilgilerimizi istemesi bazen kullanıcıları korkutuyor. İşlenen internet suçları, dolandırıcılıklar ya da kişisel bilgilerimizi kötü niyetle kullanan internet korsanları yüzünden kredi kartı bilgilerimizi vererek üye olmaya çekiniyoruz. Aynı zaman da ne kadar bilinçli kullanırsak kullanalım bazen çocuklarımız ya da arkadaşlarımız para çekilmeye hazır kartımızdan ücretli uygulama indirebiliyor ya da oyun parası alabiliyorlar.

Peki kredi kartı bilgilerimizi vermeden iTunes’a üye olmak mümkün mü?

Apple, Stave Jobs gibi bir pazarlama dahisinin ellerinden çıkmış şahane eserdir. Onun için Apple kullanıyorsak tuzağa isteyerek düşer ve para harcarız. En küçük detayına kadar düşünülen Apple ürünleri tasarımları kadar detaylarda gizli pazarlama stratejileri ile de bir harikadır.

iTunes’a gelince. iTunes  Apple ürünlerimizi bilgisayarımıza bağlamaya yarayan bir program olduğu gibi ayn zamanda  içerik sağlayan, ücretli video, müzik ve uygulama saten pazar. Bir hizmet ya da ürünü satın almamız için de bir kredi kartına ihtiyacımız var.

Peki biz sadece ücretsiz uygulamaları indireceksek gene de kredi kartı bilgilerimizi girmemiz mi gerekir? Hayır!

Apple iTunes üyelerini davranışlarına göre sınıflandıran bir yapıya sahip. Eğer ücretli bir uygulama indirmek istediğinizde sizden üyelik istiyorsa takip ettiğiniz aşamalarda sizden kredi kartı isteyecektir. Yani ücretli bir şey almaya niyetlenirsen paran var demektir :)

Lakin ücretsiz bir uygulama indirmeye çalışıyorsak belli ki bedavacıyız. Onun için ücretsiz bir uygulama indirmek istediğimizde karşımıza çıkan üyelik talebinin aşamalarında kredi kartsız üyelik mümkün.

Mantığını anlattıktan sonra bunu nasıl yapacağımıza geçelim.

iTunes’a kredi kartı bilgisi vermeden nasıl üye olunur?

Öncelikle bilgisayarımızda eğer yoksa buradan iTunes’u indirebilirsiniz.  Bilgisayarınıza inen setup dosyasını çalıştırın ve iTunes’un kurulumunu tamamlayın. Kurulumu tamamlanan iTunes otomatik olarak açılacaktır.

Resimli anlatım

iTunes açıldıktan sonra karşınıza Genius ekranı gelecek. Buradan köşede bulunan iTunes Store butonuna tıklayın.

Tıkladıktan sonra karşınıza iTunes pazarı çıkacak. Burada ücretli müziklerinden, videolara, uygulamalardan diğer tüm hizmetler yanı sıra ücretsiz uygulamalar da mevcut. Doğal olarak ücretsiz uygulamalar en alt kısımlarda yer alıyor. Bunun için açılan sayfanın aşağısına doğru geliyor. Sağ kısımda bulunan  Free Apps (Popüler ücretsiz uygulamalar) listesinden herhangi birini tıklıyoruz. Biz örnek olarak listenin en başında olan Line‘ı kullanacağız.

Line’ı tıkladığınızda karşınıza Line’nın Apple Store’daki sayfası açılacak. Line’ı ücretsiz indirmek için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Line logosunun altıkda ki ücretsiz butonuna tıklayın.  İşte burada (eğer daha önce giriş yapmadıysanız) iTunes sizden üyelik isteyecektir.  Eğer bu işlemi ücretli uygulamalarda yaparsanız kredi kartı yok seçeneği çıkmaz. Bu aşamaya kadar aşağıda anlatmaya devam edeceğiz.

Karşımıza çıkan giriş penceresinden Apple Kimliği Yarat butonunu tıklıyoruz.

Karşımıza yeni iTunes kullanıcı kimliği oluşturacağımız ekran gelecek.  Öncelikle sizi ne yapmakta olduğunuzu hatırlatan bir sayfa karşılayacak.  Devam tuşunu tıkladıktan sonra kullanıcı sözleşmesini kabul edin daha sonra sizden standart olan, isim soy isim, kullanıcı adı, şifre ve mail bilgileriniz istenecek. Geçerli bilgileri girdikten sonra devam tuşuna basın. Ve işte aradığımız yere geldik. Kredi kartı bilgilerimizin istendiği bu sayfada None (kart mart girmek istemiyorum) seçeneğini tıklayın ve diğer bilgileri de girdikten sonra üyeliğinizi tamamlayın. Artık sizden sadece ücretli uygulamaları indireceğiniz zaman kredi kartı bilgileriniz istenecek.

Daha önce belirttiğimiz gibi, kredi kartı ile üyelik yapmanız sizin için her zaman tehlike arz eder. Çocuklarınız sizin haberiniz yokken uygulama satın alabilir, ya da oyun parası geçebilir. iPhone’da para kaybetmek istemiyorsanız dikkatli olun, kredi kartsız üyelik yapın.

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Yazılar

- Advertisment -